Alimenty na dítě 8 let?

Anonymní
22.6.20 10:07

Alimenty na dítě 8 let?

Ráda bych znala Váš názor na výši alimentů na školní osmileté dítě. S otcem dítěte vycházíme dobře. Dítě si tedy bere jen 1× měsíčně na víkend, přes prázdniny na týden třeba, ale nechci se hádat. Ovšem, nejsme spolu už od 2 let dítěte věku, kdy mu soud vymeril alimenty 2.300,– Ovšem dnes mi to už přijde málo. Na ostatní věci nepřispívá. Koupil asi 2× bundu a 2× boty a poslal jednu krabici oblečení po někom. Což mi nevadí. Ale opravdu se extra nepodili. Když jsem na to s ním zkoušela navázat řeč, řekl mi, že on bere 20 tisíc, má už další dítě a že je finančně na tom velmi špatně. Tak jsem se stáhla. Ale 2300 mi přijde opravdu málo. Dnes jsem synovi kupovala tenisky a sandále a stalo to 800,– a další výdaje vůbec raději nepočítám
:nevim: Prosím o názory.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

15200
22.6.20 10:16

Tak podej návrh na zvýšení přes soud

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12655
22.6.20 10:20

Osobně mi to přijde žalostně málo, mám taky 8mi letého syna, takže vím, kolik stojí i když nemá žádné speciální potřeby (brýle, rovnátka apod). Nicméně pokud biootec má příjem 20tis, další vyživovací povinnost a máte spolu slušné vztahy, nechala bych to být. Samozřejmě za předpokladu, že ty se synem neživoříte ještě hůř než on. Zkusila bych s ním domluvit zaplacení poloviny větších výdejů jako školy v přírodě, tábor, potřeby do školy, kroužek apod., ale jinak bych byla vděčná, že máte dobré vztahy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17397
22.6.20 10:27

Podej navrh u soudu no, onu mu to vypočítají z platu. Nicméně bych nečekala žádné zazraky, pokud bere 20 čistého a máš 8 lete dite, tak podle tabulek jsou alimenty 11-15% z platu, kdyby mu nastavili tu nejvyssi hranici, tak bude platit 3000kc, ale on řekne, že ma další vyživovací povinnost k druhému dítěti a jeho matce a dostaneš možná o 2 stovky navic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.6.20 10:32

Muž platí na děti 9a13 dokupy 4500kč plat má asi 23tis. A taky má další dítě se mnou. A dále kupujeme boty celoročně (5 páru cca každé), bundy (zimní, šustka, softka), v srpnu do školy potřeby všechny, papuče, tenisky na cvičení. Dále co druhý měsíc kredit 200Kč. Násady na kartáčky elektrické, na školy v přírodě dávame kapesné.

• Nahlásit
  • Citovat
9419
22.6.20 10:33

Zalezi jak moc zivorite. Pokud neobracis kazdou korunu, tak bych neobetovala dobry vztah s otcem ditete, zvlast, pokud sam moc nema. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2767
22.6.20 10:37

zvýšit !

Ahoj
nechápu, proč ses stahovala!
dohodnout se nechce… 20tisíc je nic moc plat, ale i pokud by ho bral v čistém, tak mu aloše na osmileťáka vychází dle tabulek na 3000Kč!!
Takže udělej následující :
podej návrh na zvýšení výživného na 3500-3800Kč (ponecháš soudu manipulační prostor), operuj podstatnou změnou okolností (nejen věk, ale kroužky, zdrav.stav, nástup do školy..)
A ZÁROVEŇ, jelikož šest let nebyla měněna výše výživného, požádej o tuto změnu -vyměření ZPĚTNĚ (NAPŘ. OD 1/1/2019),
tím pádem po nabytí PM obdržíš už jak zvýšené výživné (např. 3200), tak rozdíl mezi současnou výší a tehdejší výší za ten rok a půl (řádově to může být třeba 15tisíc, ať se tatínek stará, když mu to připadlo dosud moc)
já osobně bych to dala Nejméně od 1/1/2019.. protože 6let nezměněné alimenty jsi sama proti sobě…
reálně to vidím klidně na ty 3200..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14729
22.6.20 10:42

Jo i podle tabulek tam prostor na zvýšení o 300,–, tak mu to řekni a třeba ti je dá dobrovolně i bez soudu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2767
22.6.20 10:45

@zoidberg ne
podle tabulek vychází zvýšení o 700Kč, což je už pro tazatelku rozdíl
a Navíc - vycházíme jen z informace Jedna paní povídala, že mzdu má 20tis. čistého
tomu můžeme a nemusíme věřit, mzdu bude muset doložit soudu a třeba to bude 27 a výživné mu bude rázem vycházet na 4000
což je s navýšením zpětně už pěkný balík…
pochybuju, že by ex sdělil v této situaci o svém příjmu křišťálovou pravdu..
nebuďte naivní
a že „je na tom finančně špatně“ slyší soudce v 99% případech a už jsou na to vyloženě alergičtí, takže ať tím zkusí operovat, soudce mu to vysvětlí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14729
22.6.20 10:48
@Lucy75 píše:
@zoidberg ne
podle tabulek vychází zvýšení o 700Kč, což je už pro tazatelku rozdíl
a Navíc - vycházíme jen z informace Jedna paní povídala, že mzdu má 20tis. čistého
tomu můžeme a nemusíme věřit, mzdu bude muset doložit soudu a třeba to bude 27 a výživné mu bude rázem vycházet na 4000
což je s navýšením zpětně už pěkný balík…
pochybuju, že by ex sdělil v této situaci o svém příjmu křišťálovou pravdu..
nebuďte naivní
a že „je na tom finančně špatně“ slyší soudce v 99% případech a už jsou na to vyloženě alergičtí, takže ať tím zkusí operovat, soudce mu to vysvětlí…

Nejsem v matematice nejsilnější, ale 13% z dvaceti tisíc je 2 600,– Kč. Takže prostor má na 300,–Kč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2767
22.6.20 10:58

@zoidberg https://www.prispevky.cz/…enty-vypocet

a doporučená výše není 13%, ale 13-17%
navíc se zvažuje spousta dalších okolností
a opakuji, že vůůůbec neznáme faktický otcův příjem
takže pokud s ním není dohoda ani pod tíhou těchto argumentů, tak neváhat..

já už bych to za ta léta měla zvedlé 2×, pokud dotyčný skoro nepečuje a koupí něco 1-2× za rok, tak sorry jako..
dítě je drahý dlouhodobý závazek a částka 2300 je výsměch

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12655
22.6.20 11:02
@Lucy75 píše:

Mě tam teda vychází 3tis a není v tom zohledněno, že má vyživovací povinnost ještě k dalšímu dítěti žijící v domácnosti s ním. Nicméně souhlas, že o výši platu nemusel říct úplně pravdu. A je taky rozdíl 20 hrubého a čistého, že.. ;)
Já bych fakt přihlédla k finanční situaci zakladatelky. Pokud by jí případné pětikilo pomohlo synovi dopřát třeba nějaký kroužek, na který momentálně nemá, nebo mu zaplatit tábor, pak bych do soudu šla. Jinak bych se snažila domluvit s chlapem (zvlášť pokud s ním domluva možná je, což je skutečně „k nezaplacení“) na čemkoli mimosoudně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14729
22.6.20 11:04
@Lucy75 píše:

a doporučená výše není 13%, ale 13-17%
navíc se zvažuje spousta dalších okolností
a opakuji, že vůůůbec neznáme faktický otcův příjem
takže pokud s ním není dohoda ani pod tíhou těchto argumentů, tak neváhat..

já už bych to za ta léta měla zvedlé 2×, pokud dotyčný skoro nepečuje a koupí něoc 1-2× za rok, tak sorry jako

To je samozřejmě hloupá kalkulačka, která nevychází z aktuálních dat. Pro letošek je to dle ministerstva spravedlnosti 13-17%. Při více dětech se bere nižší hranice. Tvůj výpočet je chybný už při vstupních hodnotách. A vycházím z dostupných dat a ne z domněnek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.6.20 11:19

Tenisky a sandály dohromady 800? to jsi šetrná, víš pokud má malý příjem, tak asi o moc víc nedostaneš, zkusila bych se s ním dohodnout, navrhnout mu extra brigádu, že dítě je i jeho, takže ho musí taky živit :-)vyčíslila bych mu kolik dítě stojí, aby to pochopil :-)

já třeba za osmileté dítě dám měsíčně 400 školní jídelna, 200 družina, cca 1000 korun jeden kroužek a cca 3000 druhý kroužek, třetí asi 500 korun, plus ostatní jídlo cca 2000-2500, oblečení, boty cca 1000 korun, nepočítám drogerii…takže 8100-8600…to by se tvému protočily panenky, kdybych po něm chtěla půlku :-)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
22.6.20 12:42

Můj muž má střídavou péči, čili oba rodiče stejnou dobu, platí za sedmileté 4000Kč mamince, hradí obědy, polovinu kroužků. Kupuje boty, já jeho dítěti oblečení na dobu, kdy je u nás. Plat mají oba spíš nadstandardní a otec vyšší. Podle soudu platí moc, ale dohodli se tak, tak to platí (mně to nijak nevadí, aby to nevyznělo, že si stěžuju :D ). Částka, co ti hradí otec dítěte, mi přijde směšná, ale plat 20 000 a další dítě… to je hodně blbý. 8o

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama