Placení školkovného

206
21.4.11 19:44

Placení školkovného....

Zdravím všechny maminky nastávajících školkařů.

Mám 3 děti, z toho 2 leté dvojčata, které jsem teď přihlašovala do školky s tím, že bych je tam zkusila dát třeba od ledna 2012 na 5 dní v měsíci a v květnu potom na celý den. 3 roky budou mít 25.5.2012 a mateřskou mám na 3 roky. S vyrozuměním mně přišlo, že děti teda přijímají od 1.9.2011 a tudíž budu muset platit školkovné už od toho září. Je to normální, že budu půl roku platit za 2 děti, které tam chodit nebudou? 8-o Přitom, když jsem se zeptala, jestli bych je teda mohla dát do školky i před tím 3. rokem, tak mně řekli, že u nich to zvykem není…

Je to tak všude nebo jenom u nás?

Moc děkuji…

Příspěvek upraven 21.04.11 v 19:52

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16291
21.4.11 19:50

Já mám dojem, že to normální je. Platíš jakoby za to místo. U nás ve školce dělají, že lze zažádat o zrušení po dobu co dítě nechodí (ale nikde není psáno, že to odsouhlasí).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17304
21.4.11 19:51

nějak tomu nerozumím.Děti ti vezmou až tedy příští září a ty máš platitt od tohodle září?

Jinak je běžným zvykem,že se platí školkovné od 1.9. i když dítě nastupuje někdy během šklního roku,platíš mu tam jako by to místo :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24320
21.4.11 19:52

U nás to funguje stejně…
Pro děti mladší tří let jsou jiné „předpisy“ ohledně zařízení, počtu dětí na jednoho pedagoga, že většina běžných školek toto nesplňuje.
A přijímá se dítě vždycky na celý školní rok, todíž ty měsíce, co chodit nebude, zaplatit musíte - samozřejmě bez stravy, někdy je ten poplatek i nižší, než normální školkovné.

(předpokládám, že je přijímají od září 2011)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.4.11 19:54

no to tedy koukam, platit za skolku za dobu kdy do ni dite nechodi ??? Tak to uz je tedy super kocourkov a neuveritelne co si lide nechaji libit

• Nahlásit
  • Citovat
17304
21.4.11 19:54

už jsi to upravila :mrgreen:

Jo tak je to běžné,my chodili na 5 dní od září,ale po 2 měsících mi dr. napsala lejsro aby jsem platilajen půlku ze zdr. důvodů,že školku prcek nenvštěvuje.200kč bylo dobrých :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17304
21.4.11 19:56
Anonymní píše:
no to tedy koukam, platit za skolku za dobu kdy do ni dite nechodi ??? Tak to uz je tedy super kocourkov a neuveritelne co si lide nechaji libit

My jsme rádi,že nám ty děti vůbec vezmou.je to tak nastavený,já s tím problém nemám a kdo jo takať to neplatí(což znamená vyhazov)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16291

Proč kocourkov? Členské poplatky taky platíš, i když tam třeba pro nějaký důvod nechodíš (pokud nechceš aby tě z klubu vyloučili).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Jojo, je to normální a běžné. Ve stanovách např. naší školky je, že si můžeš zažádat o ponížení školkovného. Já to udělala a platila jsem jenom půlku..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mmonica
21.4.11 19:57

A kolik u vas zakladatelko to skolkovne je ?

• Nahlásit
  • Citovat
1844
21.4.11 19:58

ahoj je to normální, tím si zajišťuješ místo ve školce a tím pádem nevezmou jiné dítě. my to taky tak měli, Natálka začla chodit od prosince do školky na trvalo a od září jsme platili školokovné v plné výši. renča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
206
21.4.11 19:58

Od 1.9.2011, už jsem to opravila… :oops: No hnus…Představa, že bych měla školkovné nějakých 500,– za jednoho a do května bych to musela platit aniž by tam chodili, tak by se mně vyplatilo, si na ten červen, který budu už v práci zaplatit chůvu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24320
21.4.11 19:59
Anonymní píše:
no to tedy koukam, platit za skolku za dobu kdy do ni dite nechodi ??? Tak to uz je tedy super kocourkov a neuveritelne co si lide nechaji libit

Kdyby tam dítko chodilo a bylo třeba nemocné a doma, taky ti to nikdo vracet nebude…
Já bych skákala jak blecha, že mi dítě vůbec vzali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24320
21.4.11 20:01
ulmik píše:
Od 1.9.2011, už jsem to opravila… :oops: No hnus…Představa, že bych měla školkovné nějakých 500,– za jednoho a do května bych to musela platit aniž by tam chodili, tak by se mně vyplatilo, si na ten červen, který budu už v práci zaplatit chůvu…

Tak to tak udělej… Třeba vezmou místo nich nějaké dvě děti na celý rok - ale když ti je takhle vzali, tak asi u vás až tak potíž s místem ve školkách není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17304
21.4.11 20:02

Být na tvém místě tak bych šla na zápis až příští rok,jestli teda nebydlíš v nějakém velkém městě kde je nával dětí…Nebo se domluvit v tý školce,že nastoupí až příští rok bezplacení školkovnho?Je to dost úeněz když máš dvojky :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama