Placenta preavia marginalis

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
21.10.21 22:03

Placenta preavia marginalis

Ahoj.Sice tu jsou starší založené temata, ale odpověď na mě otázky jsem nenašla. Zajímá mě pokud se vám placenta nevytáhla od kdy jste byli preventivně v nemocnici, a kdy bylo těhotenství ukončeno? Jsem dnes 25+0t občas jsem zaspinila od začátku než mě viděl někdo na pohotovosti tak to vždy přešlo až jsem byla za blázna. Nyni po nemoci s kašlem spinim ob den i po ascorutinu.Dr věří ve že se placenta vytáhne ale pokud ne. Preventivne mě ubytují už od 30t. Vzhledem k tomu že se blíží Vánoce a já mám doma malé děti tak mě zajímá co mě asi čeká. Prosim podělte se s :hug: vlastní zkušenosti. Diky moc

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1506
21.10.21 22:18

Ahoj, na tvé odpovědi neodpovím, ale jen k tématu:
Já jsem ve 27tt a ve 24tt jsem byla na týden hospitalizovaná v nemocnici kvůli stejnému nálezu jako máš ty a slabému krvácení.
Domů mě pustili s tím, že až do porodu mám klidový režim, v podstatě mám dělat jen nezbytně nutné věci.
Pokud se mi placenta nevytáhne alespoň 2 Cm nad branku, tak mě čeká hospitalizace ve 35tt zakončena císařem ve 36+
Alespoň takto mi to bylo vysvětleno.
Pokud bych do té doby začala masivně krvácet (odloučení placenty) musela bych těhotenství ukončit hned.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
728
21.10.21 22:23

Marginalis je jeste celkem dobra varianta, ja mela centralis :-// kvuli krvaceni jsem musela porodit akutne uz 33tt, hrozna zkusenost :roll:

kazdopadne kdyby se nic nedelo hospitalice mela byt 35tt a porod nejdyl 37tt
rekla bych, ze mas jeste celkem slusnou sanci, ze se placenta vytahne vys:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.10.21 23:04

Tak nevím proč plašil že mám počítat s hospitalizaci od 30 t. Ale že by se vytáhla moc nevěřím od 20 t mi spíš podle dnešního utz přišlo že už zasahuje do branky. Tudis určitě výš nešla ani o milimetr. Mozna ta časná hospitalizace kvůli tomu že on den spinim a spisvsevto zhoršuje. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
1018
22.10.21 07:11

Ahoj, ja byla v nemocnici všehovšudy 4× vždy jsem krvácela velmi silně jasnou červenou krví. (Placenta centralis).
Věrili, že se vytáhne a nevytáhla. V nemocnici jsem byla vzdy tyden a pak me pustili domu, kdyz sem přestala krvacet.
Nakonec to skoncilo akutní sekcí v 35tt, malem jsme vykrváceli. Ziju v zahranici a kamaradla, co zije v ČR lezela v nemocnici 2 mesice do 38tt nez ji udelali CS.
Také mi rikali, ze spineni je ok, mela by ses hodně šetřit a v podstatě jen lezet. :? Drzim palce.

Příspěvek upraven 22.10.21 v 07:14

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1018
22.10.21 07:12

@Euforia taky jsem mela centralis a 35tt akutni sekce. Nastesti jsme oba v poradku. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.10.21 08:51

Určitě se šetřím, ale přeci jen uz doma děti mám. Tak jsem zvědavá jak to dopadne a jestli budu s dětmi alespoň do Vánoc doma

• Citovat
  • Nahlásit
2139
3.11.21 14:41

Ahoj, jsem 32 tt a dnes doktor na screeningu zjistil, ze mam vcestnou placentu. Jaka je sance, ze se jeste vytahne? Ja nechci sekci 😔

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1506
3.11.21 16:13

@Pavlinka87 ahoj, takže ji máš až k brance?
Pokud ano, tak ve 32tt je už hooodně malá šance.
Musí být alespoň 2cm nad brankou nejpozději do 36tt, teda alespoň u nás to tak chodí.
Mně se vytáhla 1cm za měsíc, ale já ji mám na zadní straně, tak leze pomalu.
Držím palce, třeba vyleze a upřímně sekce není zas tak hrozná, není se čeho bát :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2139
3.11.21 17:14

@Markéta188 zasahuje pres branku a v 22 tt. byla vpredu nahore. Jako cisar sam o sobe by mi asi nevadil, ale pri predstave, ze to bude driv (ukoncuje se tehotenstvi v takovych pripadech uz v 36 tt), tak budu v porodnici dele a nikdo tam za mnou nesmi a neuvidim dceru a tak 😔 no psychicky nejsem uplne ok.. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.11.21 17:21

Zakladatelka

@Pavlinka87 vše jsem procetla co jsem na netu našla, vytáhla se i ta centralis zenskym kolem 35 týdne, každopádně se spíš připravte na císaře l, a pak to bude jen nadšení když to vyjde.Ja bych císaře po předchozích porodech uvítala ale když celé těhotenství spinim nebo zakrvacim tak to je to poslední na co myslím. Jen to aby jsme to zvládli co nejdál a hlavně zdraví. Co doktor napsal do průkazky konkrétně? Mě třeba nikdo žádný mm nebo cm od branky neřekl jen že je to marginalis, hluboko do DS a na zadní stěně. Podle utz mezi 20 a 25 týdnem beze změny. Ted jdu 11 na kontrolu.Kdy ty? Když jsi dál o kousek?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.11.21 17:36

Zakladatelka

@Pavlinka87 ale na Vánoce budete doma všichni, mě Dr chce hospitalizovat od 30 t, jestli ukončí hned po Novým roce budu ta nejšťastnější. Doufam že ty návštěvy půjdou nějak obejít a občas někoho pustí, také mám děti,12,3,4, nejstarší musí v prosinci na plánovanou operaci páteře. Bohuzel nic z toho se posunout nedá. Hledej pozitiva, budeš brzy s mimcem doma.

• Citovat
  • Nahlásit
2139
3.11.21 17:37
@Anonymní píše:
@Pavlinka87 vše jsem procetla co jsem na netu našla, vytáhla se i ta centralis zenskym kolem 35 týdne, každopádně se spíš připravte na císaře l, a pak to bude jen nadšení když to vyjde.Ja bych císaře po předchozích porodech uvítala ale když celé těhotenství spinim nebo zakrvacim tak to je to poslední na co myslím. Jen to aby jsme to zvládli co nejdál a hlavně zdraví. Co doktor napsal do průkazky konkrétně? Mě třeba nikdo žádný mm nebo cm od branky neřekl jen že je to marginalis, hluboko do DS a na zadní stěně. Podle utz mezi 20 a 25 týdnem beze změny. Ted jdu 11 na kontrolu.Kdy ty? Když jsi dál o kousek?

Muj Dr. je hrozny neřešič. Napsal mi jen lokace spise leva s presahem pres DDS. Kontrolu mam u nej za 3 tydny. :nevim: cele tehu me vubec nekontroluje, mela jsem jen ty tri povinne UTZ.. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.11.21 17:45

@Pavlinka87 Já byla na genetice, tam mě diagnostikovala tu placentu.Do te doby jsem se špiněním byla za blázna a taky mi jedna Dr na pohotovostí řekla že to bylo určitě z konečníku :roll: Můj Dr mě teď poprvé objednal po 3 týdnech. Radim skonzultovat s porodnici kde budeš chtít rodit. Nebo jako samoplatce u jiného gynekologa.

• Citovat
  • Nahlásit
2139
3.11.21 18:00
@Anonymní píše:
@Pavlinka87 Já byla na genetice, tam mě diagnostikovala tu placentu.Do te doby jsem se špiněním byla za blázna a taky mi jedna Dr na pohotovostí řekla že to bylo určitě z konečníku :roll: Můj Dr mě teď poprvé objednal po 3 týdnech. Radim skonzultovat s porodnici kde budeš chtít rodit. Nebo jako samoplatce u jiného gynekologa.

Ta porodnice me taky napadla.. zitra mam schuzku s dulou a asi bych pak zkusila tu porodnici..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat