Reklama

Placenta v porodních cestách

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

zuzanx
Ukecaná baba ;) 1024 příspěvků 1 inzerát 03.01.17 16:00
Placenta v porodních cestách

Dobrý den, máte někdo zkušenost s placentou v porodních cestách? Jak probíhalo těhotenství? Rodily jste dřív? A pokud ne, na kdy vám naplánovali císař? Jsem podruhé těhotná a mám právě placentu v porodních cestách. Doktor nás dost vystrašil, že je vysoké riziko předčasného porodu nebo odloučení placenty. Aktuálně jsem 23tt. Moc děkuji za všechny reakce a zkušenosti.

Reklama

Reakce:

KatieAndLily
Ukecaná baba ;) 1359 příspěvků 03.01.17 16:12

Mě doktor na screeningu oznámil že mám nízce položenou placentu, tzv v cestách porodních (12tt)
Zakázal mi pohlavní styk a řekl že pokud se nezvedne tak se potom provádí císař.
Při kontrole o měsíc později už placenta byla vidět na ultrazvuku, takže se mi pravděpodobně pomalu zvedá a doktorka chválila že už je to lepší (16tt)
Měla by se aktivně zvedat na začátku a během třetího trimestru.
Ale o předčasném porodu ani o odloučení mi nic neřekl :nevim:

axelina
Ukecaná baba ;) 1884 příspěvků 3 inzeráty 03.01.17 16:16

@zuzanx to je zajímavý…ja jsem 22tt placentu mám taky zatim v porodních cestach vzadu ale doktorka říkala že v tomto týdnu to ještě vubec nic neznamena takže at se s tím zatím nezabývám..taky tedy bychom neměli sexovat (ale sexujeme jemně:-) a jinak o žádnem specialnim režimu nemluvila…

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31608 příspěvků 03.01.17 16:26

Zkušenost nemám, ale známá to tak měla, myslím že od 36+n+co byla v nemocnici pro jistotu, a asi týden nato jí udělali císař.

KatieAndLily
Ukecaná baba ;) 1359 příspěvků 03.01.17 16:31

@axelina Já radši vůbec :D bojím se.. a taky jsem si to dávala za vinu že za to může třeba sex :D uvidíme jaké to bude teď na kontrole :D ale fakt nemám odvahu se zeptat doktorky jestli už můžeme :lol: na to se moc stydím :mrgreen:

zuzanx
Ukecaná baba ;) 1024 příspěvků 1 inzerát 04.01.17 18:54

Tak to je divný holky, mě právě moje doktorka dneska odeslala do rizikové poradny do porodnice, že je to placenta příliš riziková a ona nemá vybavení na pořádné vyšetření průtoků atd. Navíc mi zakázala uplně všechno, včetně procházek, jen odpočívat a dopovat se hořčíkem. Tak nevím. Sex samozřejmě ne a já to teda nehodlám riskovat ani za nic.

xhanik
Povídálka 17 příspěvků 13.01.17 13:24

Ahoj holky, jsem teď v 18 tt, ale od počátku (11tt)mi Mudr. zjistil uložení placenty v porodních cestách, doporučil mi vyloučit jakoukoliv námahu, cvičení a hlavně sex (kvůli možnému krvácení).v 17tt na kontrole byla placenta už 1 cm od porodních cest (růstem dělohy se jakoby přesouvá), optimální prý budou 2 cm, takže jeho doporučení trvá. Říkal, že je ještě brzo a že se určitě „přesune“, takže císaře neřeším, ale doporučení dodržuji.

axelina
Ukecaná baba ;) 1884 příspěvků 3 inzeráty 13.01.17 13:38

Tak já jsem 23 tt a placenta už se posunula je cca 2cm od okraje. doporučení jsem nedodržovala - neměla jsem ale žádné problemy, bolesti ani krvácení čili nebyl duvod se stresovat myslim

KatieAndLily
Ukecaná baba ;) 1359 příspěvků 13.01.17 13:41

Tak se hlásím že na kontrole 19tt už placenta nahoře a v pořádku :palec:

majki.r
Extra třída :D 12486 příspěvků 13.01.17 13:45
@zuzanx píše:
Tak to je divný holky, mě právě moje doktorka dneska odeslala do rizikové poradny do porodnice, že je to placenta příliš riziková a ona nemá vybavení na pořádné vyšetření průtoků atd. Navíc mi zakázala uplně všechno, včetně procházek, jen odpočívat a dopovat se hořčíkem. Tak nevím. Sex samozřejmě ne a já to teda nehodlám riskovat ani za nic.

Když jsem byla hospitalizovaná na rizikovém, byly tam i maminky právě díky nízko položené placentě. Určitě bych to nepodceňovala, kdyby ti navrhli hospitalizaci, radši bych šla…chce to být co nejvíc v klidu a dávat na sebe pozor. :kytka: džím palce :kytka:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejzrůdnější vražedkyně Česka? Fikáčková drtila kojencům hlavy, nesnášela jejich křik

Do historie české kriminalistiky se zapsala řada vrahů. Někteří byli nebývale... číst dále >

Novinářky potvrdily, že žádní sirotci neexistují, arabista jejich hledání nechápe

Reportérka České televize Markéta Kutilová odjela do Libanonu, aby zjistila,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama