Reklama

Plané neštovice v těhotenství!!!!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Katy2
Hvězda diskuse 50702 příspěvků 11.12.08 10:39
Plané neštovice v těhotenství!!!!

Ahojky, mám jeden problém, jsem na začátku těhotenství a u dcerky ve školce se objevily neštovice, malá teda zatím nevypadá že by je měla.
Tak že by mě zajímalo, zda jsem já nějak ohrožená.........já samotná už neštovice jako dítě měla.

Reklama

Reakce:

Gabika 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.08 10:49

Ahoj,

ak si neštovice už mala, tak by to malo byť v pohode. I tak sa ale možu opakovať, takže zváž, či dcérku nebude lepšie teraz do školky nevodiť.

Gabika

Katy2
Hvězda diskuse 50702 příspěvků 11.12.08 10:53

No dneska jsem to udělala tak, že jak jsem se dozvěděla že ve školce jsou neštovice, tak jsem malou zbalila a jely jsme domů.
Tak že určitě asi bude lepší teď do školky vůbec nechodit?

Slysil
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 11.12.08 10:59

KATY2 - ono je nejhorsi to, ze nestovice jsou nakazlive tusim uz 14 dni pred vypuknutim, takze je mozne ze dcera se jiz nakazila, ale samozrejme nemusela! Tohle jsem taky resila, s tim rozdilem, ze ja nestovice jeste neprodelala, takze jsem mela opravdu hruzu z toho, ze by me tohle melo potkat zrovna v tehu, syna jsem pak stahla ze skolky uplne, ted uz samozrejme zase chodi :-) V tvem pripade, bych malou nechala radsi doma jen po dobu vyskytu nestovic, je tu mala pravdepodobnost, ze by jsi se nakazila znovu (i kdyz ne nerealna).
Za to ja ted budu resit ockovani pro sebe, protoze az to chytnou ti dva mi kulihrasci, tak bych to nerada odlezela ve spitale :evil:

Preji pohodove tehotenstvi!

Katy2
Hvězda diskuse 50702 příspěvků 11.12.08 11:07

NO tak uvidíme, je fakt že nyní byla ve školce jen tři dny, před tím byla nemocná, tak že možná ještě nakažená není, no a jestli je, tak je už to asi jedno, teď mi zbývá doufat, že já ty neštovice už po druhé nedostanu.
Každopádně jí do školky teď raději dávat nebudu.

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.08 12:33

Podle mě by ses měla spíš poradit s doktorem. Tvoje rozhodnutí holčičku do školky je určitě prozíravý, jen jde o to, že neštovice se ne školkách táhnou i týdny až měsíce (inkubační doba 21 dní, většinou jsou tak dvě až tři vlny, v mezidobí je tam skoro vždycky někdo infekční). Osobně si myslím, že když jsi je v dětství prodělala, nemusíš se obávat další infekce, pokud jsi měla dostatečně silný průběh. Opakovat se neštovice můžou, jestli první reakce na infekci byla slabá, nebo spíš ve středním/starším věku, kdy už protilátky z organismu vymizí. Nedalo by se třeba rozborem krve zjistit, jestli protilátky máš?
No, jen nabízím alternativu. Jestli s tím, nechat holčičku delší dobu doma, nemáš problém, určitě to bude nejjistější :)
 Hanka

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.08 13:03

Taky u staršího syna byli neštovice ve školce a dostal je, já byla v 1 trimestru a v dětství jsem je měla, konzultovala jsem to s lékařem a ten v tom neviděl problém. V naší školce se taky táhly neštovice až do léta, to by tvoje dcera vůbec nemohla půl roku z domu.

noemmi
Kelišová 7342 příspěvků 11.12.08 13:08

Teď jsem 23. týden a synek měl neštovice, když jsem byla v prvním trimestru. Taky jsem je prodělala jako malá, a nechytla jsem je.

Ale nechat si udělat ten rozbor z krve na protilátky není špatný nápad, aspoň budeš moct být v klidu.

Katy2
Hvězda diskuse 50702 příspěvků 11.12.08 13:45

Díky za odpovědi.
Nechat dcerku doma pro mě není problém, ale určitě bych ji nechtěla nechávat doma půl roku, chodí do speciální školky pro sluchově postižené, tak že uričtě by jí ten dlouhodobý výpadek nesvědčil. Příšti týden jdu k doktorce, tak že to s ní proberu a uvidíme.

terik
Ukecaná baba ;) 2235 příspěvků 11.12.08 19:36

Ahoj,

co bych delala na tvem miste nevim, ale prave u nas ve skolce opet probihaji nestovice a moje zkusenost z minuleho roku: v rijnu to tam viselo neco pres mesic a v dubnu znovu. Zalezi taky jestli se to nejak rozsirilo ve vasi tride nebo v jine. U nas se dava letak vseobecny a holky to vloni nechytly ani jednou. Tak nevim.

Terik

kadlina
Neúnavná pisatelka 17194 příspěvků 11.12.08 22:35

Odběr na protilátky je dobrá věc, nebudeš se pak muset stresovat i v dalších vlnách neštovic a že jich do tvého porodu ještě určitě pár bude. Neštovice jsou problém na začátku těhotenství, ale s mizivým procentem poškození miminka /2%/ a pak těsně před porodem, to už je větší průšvih, zhruba 30% novorozenců, když chytí neštovice od matky, což dost pravděpodobné, na ně umírá. Taky jsem to řešila, když jsem se rozhodla mít druhé a neštovice jsem jako dítě neměla. Dr.mi řekla, že očkování je nesmysl, že jsem je určitě prodělala a je pravda, že se mi nechtělo snažení odkládat o další 3 měsíce, což se po očkování musí. Pak ale přišla doba, kdy jsme snažení museli přerušit a akorát dcery kamarádka je měla, tak jsem k ní dceru šoupla, že když si to máme prodělat, tak teď a taky se to povedlo, dcera jasná za 14dní, já za dalších 14 dní a to prosím přesně. Nebylo to nic moc, ale zažila jsem i horší věci, za týden a kousek jsem byla schopná jít do práce, ale dr.mi to nedovolila. Nicméně tímto nechci někomu rozmlouvat očkování, každý může mít jinou reakci. Navíc jsem přesvědčená, že dcera i já jsme měly vůči neštovicím lepší imunitu /i dcera měla skvělý průběh-za týden a 2dny zpátky ve školce/, protože já jsem se s nimi během života potkala několikrát a nic, dcera ve školce taky a i si celé odpoledne hrála se sestřenicí, které se ten den vyrazily a nic. Dcera při nakažení byla těsně po vleklé chorobě a já jsem byla oslabená psychicky, takže to přičítám tomu, ale je to jen hypotéza, nicméně z matčiny strany jsem jediná, kdo je měl ani sestra, ani máma, ani babička, ani teta.

Slysil
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 12.12.08 14:36

Jen chci dodat, ze odber na vlastni zadost stoji cca 3000-3500, aspon teda u nas, nechala jsem si ho delat vloni a bohuzel negativni :evil:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Kočkovi bagrují na Olšanech: Obří kráter, tuny mramoru i stěhování hrobů!

Jsou to manévry jak za císaře pána. Kvůli rozloučení s Janem Kočkou (†28),... číst dále >

Komentář: Muž by měl být gentleman za každé situace, Rytmus ať už raději nechá Daru

Když Dara Rolins (45) koncem března tohoto roku oznámila po vzájemné dohodě s... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >