Plánovaný císař a kašel

870
20.12.19 02:17

Plánovaný císař a kašel

Prosím o radu. Včera mi v porodnici naplánovali CS hned z několika důvodu, jdu za týden v ukončeném 39tt a celkem dost kašlu. Uz pres 10 dní me bolí v krku-pouze v noci, do toho par dní kašel.
Holky poraďte, jak se z toho co nejdříve dostat, nemůžu mit jizvu přes celé břicho a kašlat jak tuberak. Jsem z toho opravdu zoufalá. Šalvěj, tymián a zázvor se v těhotenství nemůže a cibulový sirup zatím nezabírá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3501
20.12.19 03:14

Mě zabral celkem rychle stopkasel. Pokud máte inhalator, tak inhalovat. Kloktat vincentku a zabal na krk. Ať je co nejdřív dobře :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
20.12.19 06:10

Mě pomohlo na kašel jedině teplé mlíko s medem a Vincentku… :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9507
20.12.19 06:14

Mě pomohla ta Vincentka. a tantum Verde. A ta jizva přes celé břicho mě rozesmála, vždyť je to jen 10cm.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5317
20.12.19 06:39

Jako těhotná jsem měla Septilen, ten se smí v těhotenství. A jelikož je lepší nechcípnout a něco si vzít a netrpět, tak jsem měla trošku i to Tamtum verde a Stoptusin :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
658
20.12.19 06:46

Na kašel v těhotenství mi byl opakovaně doporučený Stodal. Mě celkem pomáhá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21110
20.12.19 07:00

@villa možná až dítě vyndají, bude i po kašli
já jsem rodila přirozeně, ale cca 10 dní před porodem mně také bolelo v krku a kašlala jsem, okamžikem porodu bylo po kašli i bolesti v krku - tělu se uleví, když je dítě venku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7382
20.12.19 07:32
@mau-mau píše:
Jako těhotná jsem měla Septilen, ten se smí v těhotenství. A jelikož je lepší nechcípnout a něco si vzít a netrpět, tak jsem měla trošku i to Tamtum verde a Stoptusin :palec:

Septilen za me top! :palec: muze se i pri kojeni a kolikrat me skrabalo, palilo v krku a nikdy se to nerozjelo :palec:

Stopkasel mi nepomahal. Ale zkusit muzes ;) a jak tu holky pisou, mozna bude po porodu po kasli, nekdy to tak byva :)
A neboj, jizva ma fakt tak 15 cm (mam ja). Drtim palce, at je vse ok :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3573
20.12.19 08:10

Priessnitzuv obklad na krk, idealne pres noc, je na kasel top. A k doktorovi, at ti da neco ppradneho. Prechazet nejaky zanet prudusek doma akorat s cibuli nebude nejlepší napad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3271
20.12.19 08:49

Pokud nebudes uplne ok, nahlas to anesteziologovi. Me dali neco do kapacky, taky jsem nebyla uplne v cajku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12503
20.12.19 08:56

Ona jizva neni sice pres cele bricho, ale po jedne ze sekci jsem kasel mela a nic moc. Ale @villa nedes se toho predem, dalo se to zvladnout, ja se pri kasli tak choulila a pridrzovala bricho. A vedle byla holka, co kaslala jak tuberak, a ani nevypadala, ze ji to extra moc vadi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.12.19 08:57

Řešila bych to s gyndr. ať se toho zbavíš. Já měla po akutním císaři podrážděný krk, kašel a řeknu ti, že kontrakce jsou děs, ale kašlat s rozfiknutýn břichem, to jsem nedávala, strašná bolest, ani to vlastně nešlo, takže jsem se spis dávila. No nechci tě děsit, ale zkus to pořešit. Good luck.

• Citovat
  • Nahlásit
870
20.12.19 09:07

Díky holky, uz to bude můj druhý CS, tak vím do čeho jdu a možná i proto vic plasim a pekelně se bojim. Anestezioložka vi, ze jsem nachlazená, cely týden uz nebudu vycházet z domu, at jeste nekde nechytnu něco dalšího. Manžel mi jel ted nakoupit, co jste psali, tak snad to prejde. A ten zabal jste delali Priessnitzuv?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80
20.12.19 09:07
@karkarka píše:
Mě pomohla ta Vincentka. a tantum Verde. A ta jizva přes celé břicho mě rozesmála, vždyť je to jen 10cm.

Tohle bude asi dost individuální, já třeba opravdu jizvu přes celé břicho mám :nevim:. Po 5 letech je teda už krásná, skoro neviditelná, ale jak to bolelo při kašlání si pamatuju dodneška :?.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
870
20.12.19 09:13

@Davolix taky tak, bohužel, proto se tak bojim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat