Plánovaný císař - Motol

16
7.6.17 15:35

Plánovaný císař - Motol

Maminky, mám plánovaný císařský řez v Motole. Miminko je v poloze koncem pánevním tak proto. Úplně jsem se zapomněla zeptat jak to probíhá. Prosím maminky které rodily v Motole plánovaným císařským řezem jak to probíhá? Anesteziologii si můžete vybrat? Já bych chtěla částečnou. Dají vám miminko k prsu? Co tatínek může být někde poblíž? Atd. Moc děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9648
7.6.17 16:36

Ahoj, v Motole jsem měla dva plánované císaře, první nevyšel miminko se rozhodlo dřív, u druhého už ano, nástup jsem měla den před plánovaným porodem byla jsem umístěna na rizikové oddělení, přijali mě, natočili monitor, k večeru za mnou přišel anesteziolog, dohodli sme se také na částečné anestezii je to lepší pro miminko, ale podepsala jsem i souhlas, že souhlasím s plnou, kdyby se cokoli dělo a muselo k tomu dojít, večer ještě monitor, ráno opět oblékla jsem si stahovací punčochy a čekala ráno přišel partner doprovázel mě až na předsálí, tam opět monitor také bylo miminko kp oblékli nás do sálového oblečení já andílka, tatínek dlouhý plášť a čepku i já dostala čepku, pak už mě vezli na sál a tatínek šel čekat za skleněné dveře, dali mi cévku, napíchali kanyly, nemám skoro žíly tak to byla fuška, připevnili elektrody, dali snímač kyslíku v krvi a pak přišlo asi to nejhorší na tom všem otočit na bok a schoulit se co to jde aby mohli pěkně napíchnout epidurál, u prvního sem se na to strašně těšila poněvadž jsem měla velké kontrakce a nesměla jsem rodit tak to byla úleva, tady mi nic nebylo tak sem to vnímala hůř, ale dalo se to, drtila sem jim tam okraj toho lůžka, partner to viděl a a říkal, že to bylo strašné jak tam do mě píchali..no slzy mi tekli, ale člověk musí něco vydržet, pak jsem začla necítit spodní část těla a začlo se nejdřív mi vypalovali staré srůsty a vše co tam překáželo a pak začli vyndavat syna jenže on to měl ještě těžší v tom, že byl hlavičkou zaklíněný mezi mýma žebrama tak vůbec nešel ven chudáci se pěkně zapotili, pořád mu domlouvali pojď miminko pojď pusť se apod. trvalo to skoro čtyřicet pět min také byl modrý jak Šmoula, ale zvládl to krásně pištěl a já krásně brečela radostí, ani jedno miminko mi nedali na prso, u prvního to chápu to byla rychlovka a v noci, ale tady by to bylo fajn, neměla jsem odvahu o to říci, ale u třetího bych to zkusila dali mi ho úplně ke mě mohla sem si ho pomuchlat, pohladit, tatínek byl u vážení, měření apak i chvilku u mě. Pak mě odvezli na jip, syna do inkubátoru, nosili ho na jip cca po třech hod, rodila jsem v půl jedenácté a prvně ho donesli cca ve tři odpoledne, ale pak po těch třech hod, na Jipu jsem byla do středy, rodila jsem v pondělí a pak na šestinedělí, sestřičky i lékaři vcelku v pohodě, vždy se najde někdo kdo trochu prudí, jen mám teda zkušenost, že když je dítko menší než tři kg a málo pije či nepije tak ho dokrmují um, takže s oběma dětma sme odcházeli s um, doma sme kojili a částečně i dokrmovali, ale jinak jsem s porodnicí spokojená. Na pokoji sme byli dvě, dřív byli pokoje po třech a když se maminka na to cítí dají miminko i po sekci. Porod je tak krásná věc, že bych rodila stále, hodně štěstí a zdravé miminko

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
910
7.6.17 17:25

Nech si mimino zkontrolovat těsně před porodem, někdy se otočí na poslední chvíli. Ať nemáš císaře zbytečně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5740
7.6.17 18:03

Miminko automaticky nedokrmuji. Jen kdyz ma velky ubytek a treba jako u nas teplotu s tvym souhlasem. (Mimino 2.64kg, dostal dve davky, odchazela jsem plne kojici v patepatek, rodila jsem v pondeli.)

Pokoje po sekci maji tri postele, byvaji zaplněné jak kdy. Ja byla na jip jen 24h vic jsem odmitla. A 24h je mormalni. Vic byvaji jen specialni pripady
Zbytek jsem psala tu https://www.emimino.cz/…rankovani/2/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9648
7.6.17 19:08

Napsala jsem jen svojí zkušenost, ohledně těch dokrmů menších dětí znám minimálně šest případů kdy to tak bylo a pak se doma plně rozkojili..ohledně lůžek, mě bylo řečeno, že se trojlůžkové zrušili možná je zas obnovili já byla na pokoji jediná po sekci vždy sem tam měla maminky po normálním porodu, asi také záleží kolik mají místa, tak je vidět- stejná nemocnice a každá máme jiné zkušennosti..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5740
8.6.17 08:42

@lucypaja moje zkušenost ted brezen. Ja mela jen jednu spolubydlici, vedle myslim byly tri. Jestli si nesla hned na rooming in s miminem. Ty jsou jen po dvou.
A s dokrmem jsem fakt musel a dat souhlas. Stejne jako matka s mnohem vetsim miminem po normálním porodu. Nerikam, ze ho nedaji, ale ne automaticky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9648
8.6.17 09:45

@Ornwen-jasně,já mám zkušenost z r. 2015 mohlo se to změnit, tak to nevím, já miminko u sebe měla až poslední den den před propuštění, ale asi to byl klasický pokoj byl tam jen jeden přebalovák, jedna vanička, v r. 2008 jsme byli tři na pokoji bez přebalováku, vaničky roomingy byli tenkrát také pro dvě maminky, u prvního syna mi prostě řekli, že je malý a budou mu dávat um u druhého na mě šli citově, že neprospívá, že by se mu mohlo ublížit, kdybychom ještě čekali a když jsem řekla, že za ním budu chodit a kojit nebo se snažit kojit častěji tak že prý ne, že už je potřeba podat um, také je vcelku zajímavé, že mimčo přinesou o půlnoci a pak až v šest ráno že vydrží celou noc na té „trošce“ od maminky, nevím, jak je to na roomingu kde je miminko s maminkou, ale určitě si může dítko kojit kdy chce, maminky co ležely se mnou a měly děti u sebe je normálně přes noc kojily, když bylo mimčo u sestřiček v noci se za nima nechodilo, ale je to asi případ od případu, každopádně jsem s porodnicí spokojená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama