Platba miniiterupce

Anonymní
14.10.12 14:37

platba miniiterupce

Dobrý den, z osobních duvodu musím podstoupit miniinterupci. Chtěla jsem se zeptat nevíte jak je to s platbou? Na gyndě jsem zaplatila 1000kř za vypsání žádanky a zaroven mě dr. poslala ke své obvodní na předoperační vyšetření. Jenže já byla měsíc předem na zákroku tudíš mi dr.ani krev nebrala že prej by jim to měla stačit to co už mám a jen mě prohmatala a vyšetřila mi moč a chtěla po mě 350kč. Kamarádka která na tom také byla mi říkala že u obvodní za předoper. nic neplatila…jak to tedy je???Také mi to přijde divné, že tam po mě chtěla peníze. Potrat samotnej si budu platit až v nemocnici v ten den 3000kč

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7381
14.10.12 14:41

Antikoncepce stojí 200 na měsíc, co na tohle říct? :((( kondomy ještě méně..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4781
14.10.12 14:42

Tak 1000 kč za žádanku to fakt slyším poprvé. A za předoperační vyšetření jsem neplatila nic. Byla jsem zrovna tento týden na operaci s nohou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.10.12 14:45

Tam jde o to že tohle není placený zákrok pojištovnou :-) jj je to tak 1000kč a kámoška v Praze jen 700kč to si každá ordinace učtuje podle sebe.

• Citovat
  • Nahlásit
51660
14.10.12 14:48

Jo vše si platíš sama protože je to na Tvoji žádost. nevim proč by to měl hradit stát, nikdo tě do potratu nenutí. Žádanka se taky platí ale asi jak kde, někdo bere 1000, někdo 500.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.10.12 14:51

Mě spíš zajímá názor lidí kteří na tom byly a jestli teda platily za přeoperační…předem děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
4781
14.10.12 14:52

To jo jako že to není placený pojišťovnou a je jasný že zákrok si plně hradí sama, ale nechápu proč by si měl gyndař účtovat litr za vypsání žádanky? Vždyť je to papír jako papír. To se schválně zeptám své dr. jestli ona si za vypsání žádanky něco účtuje. U obvoďáka stojí vypsání žádanky asi 200 myslím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.10.12 14:57

Jj oni si to tak učtují i třeba 1400kč prej je to za vyšetření a UTZ které mi provede a za vypsání.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.10.12 14:57

Raději anonymně… :?
Já musela interrupci podstoupit dvakrát, pokaždé u jiného lékaře. První lékařka přes osmi lety chtěla také 1000,– za předoperační vyšetření, přitom mě operoval úplně jiný lékař, který mi totéž vyšetření prováděl ještě jednou a říkal, že se na mě lékařka akorát nesmyslně obohatila. Potom jsem gynekologa změnila.
Druhý zákrok před dvěma měsíci mi prováděl můj současný gynekolog, ten si účtoval 4000,– se vším všudy, předem jsem žádné předoper. vyšetření neplatila.
Asi záleží na každém doktorovi…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.10.12 15:04

Tak to nejspíš chodíte na gyndu v nemocnici? Že vám to přímo prováděl Váš dr. Já chodím do soukromé ordinace a na zákrok jdu do nemocnice v uplně jiném měste. Mě přijde že obvodačka se na mě taky nesmyslně obohatila, opravdu je me jen prohmatala a strčila papírek do moči a prej 350kč, kdybych neměla ty krevní testy tak platím jeste i to.

• Citovat
  • Nahlásit
28431
14.10.12 15:09

Já tedy nebyla na potratu, ale na jiném nehrazeném zákroku.

A teď: každé vyšetření někdo lékaři zaplatí. To, co je „zadarmo“ zalatí pojišťovna, jinak si ho platíte vy.

Pokud lékař pojišťovně napíše, že vám udělal předoperační vyšetření, pojiš´tovna mu to uhradí, protože nebudu zkoumat, jestli jdete na mandle nebo na odstranění pihy.

Pokud to ale bere férově, zaplatit si to musíte samy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8345
14.10.12 15:15
@MarieOVMUC píše:
Antikoncepce stojí 200 na měsíc, co na tohle říct? :((( kondomy ještě méně..

Trochu necitlivé vůči zakladatelce. Nejsem zastáncem interupcí, ale někdy se žena dostane do situace, kdy je to jediné rozumné východisko. A každá antiko může selhat-co když je to případ zakladatelky?
Moje maminka byla na interupci, když jsme s bratrem byli malí. Vím, že dodnes jí to trálí. Nedokáže o tom mluvit. A také vím, jaké to bylo doma, s chorobným žárlivcem a kdyby přišlo na svět další dítě, tak by se nemohla rozvést. A my děti bychom trpěly dál. A že se nám po rozvodu hrozně ulevilo, to pochopí jen ten, kdo v té situaci někdy sám byl.
Proto říkám-nevíme v jaké situaci zakladatelka je, tak jí netrapte víc, než je nutné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.10.12 15:20

Díky že jste se zastala. Já bych na potrat v životě nešla kdybych k tomu neměla pádné duvody to mi věřte. Není mi samozdřejmě stoho dobře, ale bohužel není jiné vychodisko a svuj dotaz jsem se rozhodně nepsala proto aby mi tady někteří moralizovaly, takže na to ani nebudu reagovat.

• Citovat
  • Nahlásit
7381
14.10.12 15:22

Pravda, nevím, v jaké situaci je zakladatelka, ale ppodle toho co a jak piše, ji to moc netrapi, spíše řeší, kde to kolik stojí. Když se člověk neumí chovat zodpovědně, neměl by se takovým situacím vystavovat. Každopádně nevím, kde se co stalo, takže ať se to stalo jakkoliv, není to má věc. Reagovat už dál nebudu, beztak mě to jen trápí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16841
14.10.12 15:27
@Anabellka píše:
Tak 1000 kč za žádanku to fakt slyším poprvé. A za předoperační vyšetření jsem neplatila nic. Byla jsem zrovna tento týden na operaci s nohou.

No tak operace nohy a potrat je něco úúúúúúúplně jiného. co vím, tak se platí za žádanku i za vyšetření u doktora

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama