Platit dva nájmy - váš názor

Anonymní
18.11.15 12:08

Platit dva nájmy-váš názor

Situace se má tak. Bydlím s partnerem v pronájmu v Praze-je to minibyteček, nevejde se sem pomalu ani návštěva, zkrátka takové přechodné hnízdo po dobu, kdy budeme v Praze, kde oba pracujeme. Já pocházím z Moravy, s přítelem se tam chceme tak za rok, za dva vrátit a stavět dům. Tudíž v Praze nastálo být nechceme. Vyrostla jsem v bytě 4+1, opravdu nádherný velký byt v klidné lokalitě, jehož nájem je menší než garsonka v Praze. Rodiče se však najednou rozhodli odstěhovat a byt mi nabídli, což jsem po dlouhé přemýšlení vzala. Jednak budeme mít kde být, až se vrátíme na Moravu, jednak je to krásný byt s novým nábytkem atd. Problém je, že musíme teď platit dva nájmy. Jak ten pražský, tak ten moravský, což pro jednoho dělá cca 8 tisíc, tudíž se snižuje částka, kterou bychom si mohli ukládat na stavbu domu atd. Co byste dělali vy?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

32866
18.11.15 12:11

Byt na morave bych do te doby pronajala..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9666
18.11.15 12:12

Pronajmete ten byt po rodicich..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1376
18.11.15 12:12

Jak dlouho chcete ještě být v Praze? Za mě je placení dvou nájmů nesmysl, nic tím nezhodnocuješ, jen vyhazuješ peníze. Až se vrátíte na Moravu, tak můžete jít do hypotéky a raději mít vlastní, než žít v nájmu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.11.15 12:14

@Samantha9 V Praze rok nebo 2. Ano, ale tím pádem přijdu vlastně o vše a zbyde mi jen bídný pražský podnájem. Naproti tomu u toho moravského je možnost brzké privatizace, často tam jezdím…

• Nahlásit
  • Citovat
1899
18.11.15 12:14

Ten byt po rodičích je jen pronajaty?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.11.15 12:21

Byt rodičů je v pronájmu nebo vlastní? Asi bych byt dále pronajímala, dokud se nevrátíte zpět z Prahy. Protože cvakat dva byty, z toho jeden permanentně prázdný, to je hloupost, kterou si může dovolit jen člověk, co neví co s penězi ( a moje tchýňka :roll: a nemůžeme jí to vymluvit, že je to pěkná blbost :lol: držet byt ve městě bez nájemníka, když bydlí v baráku na venkově)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.11.15 12:22

@Mar__tanka1983 Je v pronájmu, tudíž nevím, zda bych ho vůbec pronajímat mohla..

• Nahlásit
  • Citovat
18.11.15 12:28

A co třeba tam nechat aspoň za energie bydlet kámošku nebo tak někoho? To je družstevní nebo městský byt? Záleželo by, co je psáno ve smlouvě, leckde se byt třetí osobě pronajmout dá.
Podle mě je blbost cvakat dva nájmy. Zase jestli je v tom bytě na Moravě možnost brzkého odkupu (za nějaký zajímavý peníz??), tak by nebylo moudré ho úplně pouštět.
A platit ty dva nájmy utáhnete?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19208
18.11.15 12:32

Preklikla jsem se do jine diskuze 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1376
18.11.15 12:34

Aha, tak to je jiná ovšem.. V tom případě bych radila jako @smurfka pronajmout na tu dobu ten byt.. To by šlo, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50187
18.11.15 12:38

To by ten byt musel být hodně luxusní, abych se starala o podnájem a ještě z toho nic neměla. Vzhledem k tomu, že najít dneska nájem není nic zas tak těžkýho, tak bych ho já osobně nechala jít. Jste dva, rodinu neplánujete a k čemu vám pak bude 4+1, který stejně bude na chvilku, když hodláte stavět. Já bych do toho nešla, za mě je to celkem zbytečná starost s nejistým průběhem, kdy byste klidně ty dva nájmy mohli platit. Když teď budete těch 8.000,– dávat stranou, tak se vám to vyplatí víc, než tento byt. Z nostalgického hlediska je to sice krásný, ale prostě zbytečný :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26202
18.11.15 12:39
@Samantha9 píše:
Aha, tak to je jiná ovšem.. V tom případě bych radila jako @smurfka pronajmout na tu dobu ten byt.. To by šlo, ne?

Rozhodně ne oficiálně. :nevim:
Ten byt není její.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.11.15 12:40

@Mar__tanka1983 O tom jsem taky uvažovala, určitě by to pomohlo. Utáhnout to utáhneme, ale ty peníze by se místo toho mohly třeba spořit, což mě štve. No je to prekérní situace, kdyby záleželo na mě, tak jsme z Prahy pryč, ale partner tady má dobrou práci a nějaký čas tady chce pobýt.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
18.11.15 12:42

@Tunrida To sice ano, ale pokud budeme chtít stavět, tak Moravě a dojíždět dohlížet na stavu z Prahy na Moravu si neumím představit vůbec, jak časově tak finančně. Takhle bychom tam měli alespoň nějakou „základnu“. A o rodině určitě uvažujeme brzy :)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama