Plavaci vesta a zahradní bazén

2073
28.1.10 15:21

Plavaci vesta

Vim, ze je ted jeste brzy, ale radsi zjistuji driv, abych pak na to zase nezapomela :-)
Mame doma zahradni bazen - puvodnej sme mysleli, ze ho napustime cca do 50 cm, aby se tam maly mohl jen splouchat, ale kvuli filtraci to bohuzel nejde :-( Takze tam nestaci.
Tomik jeste neumi plavat - tkaze jsme uz minuly rok resila co s tim - kruh mi na dovadeni prijde neprakticky, rukavky take. Tak jsmek oupili nafukovaci vestu, ale tu zase nechtel nosit - no je fakt, ze v tom byl dost neohrabany.
Tak jsme se chtela zeptat, jak to resite a co mi muzete doporucit. Jestli nejaky ten pas nebo jsme slysela o nejake neoprenove veste.
Diky moc za vsechny rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1263
28.1.10 16:40

Ahojky,
my budem vestu kupovat letost, protože jsme koupili velký člun a budem sjíždět vodu. Nebudu kupovat nafukovací, ale klasickou od Gumotexu, co se používá na lodích jako záchranná - dítě v tom není tak obalené a navíc mi to přijde bezpečnější. Je fakt, že cenově je to někde jinde.
Jinak chodíme plavat od Týnčina půl roku - zpočátku jsme nepoužívaly žádné pomůcky tohoto typu (asi to ani není vhodné ze zdravotního hlediska), asi tak od roku plaveme s křidýlky a plavacím pásem. Tuto kombinaci mohu doporučit - nevím, jak máš staré dítě, ale od toho roku se to dá. Je fakt, že i s křidýlky a pásem se dítě musí učit držet stabilitu, takže samo nepoplave pravděpodobně hned. Tynďa už brázdí bazény naprosto sama (samozřejmě pod dozorem).
Pásky se dají koupit ve sportovních potřebách nebo na netu - prodávají se v různých délkách (my kupovali, myslím, 80cm - ono se to dá utáhnout a přebývající pás uvázat, aby to mrňouskovi nepřekáželo). Pás stál kolem dvou stovek. Myslím, že je to dobrá investice a nejlepší způsob plavání - postupně se zvyšujícími se schoponostmi dítěte přestaneš používat pás a vystačíš si s křidélky, pak odložíš i je. Vše jde postupně, plynule, dítě se samo učí. Kruh je o ničem - s tím se sotva naučí plavat - nemá v něm možnost přirozeného pohybu. Ještě se mrknu na net na tu firmu, že bych Ti napsala webovou adresu - nejsem si jistá. Ta firma, co to vyrábí, je z Dobrušky. Tak zatím papa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1263
28.1.10 16:47

Tak jsem to našla: www.obchod.matuska-dena.cz Tam si dáš plavecké pomůcky a pak Pásy pro děti… Mají tam ten pás 60cm (délka popruhu 85 cm) za 156 Kč.
Jo, a není to můj výmysl - plavem s těmito pomůckami na plaveckých kurzech pro batolata.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1294
29.1.10 16:43

Máme vyzkoušené rukávky i pás (ten jsme používali a pak koupili v kurzu plavání v Motýlku) a malá ma mnohem raději rukávky, je v nich naprosto samostatná i na hloubce, krásně jí drží, může si s nima i hrát. Takže možná není od věci vyzkoušt oboje, rukávky stojí pár korun.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama