Plavání kojenců

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lorien
Nováček 4 příspěvky 20.03.03 09:57
plavani kojencu

Ahoj, mate nekdo zkusenosti s plavanim kojencu? Konkretne zhruba od 6 mesicu veku ditete. Napiste vse, negativa i pozitiva. Dekuji.

Reklama

Najdete v encyklopedii: Plavání pro těhotné

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

ajka
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 20.03.03 15:10
plavani kojencu

Ahojky,

mám 7-měsíční holčičku. Do plavání chodíme od 5. týdnů. Takže jako pozitiva ti můžu říct, že dítě, které chodí plavat je otužilejší, tzn. taky odolnější proti nemocem. Taky pohyblivější, zvyká si na kolektiv, učí se udržet po určitou dobu pozornost. A taky co je důležité - upevňuje to vztah s maminkou. Taky jde o to, aby se dítě postupně naučilo dostat ke břehu, kdyby náhodou spadlo nedejbože do vody. Navíc je to jednoduší, než učit dítě plavat v pozdějším věku. Mnoho lidiček z mého okolí má negativní vzpomínky na učení plavání ve školkách či školách.

Jako negativa neuvádím nic, protože mě nic nenapadá.

Určitě plaváníčko doporučuju.

alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 22.03.03 12:39
plavani kojencu

Chodíme s Verunkou do plavání od tří měsíců do Kenny Klubu, od tří týdnů cvičit tamtéž. Doporučuji obojí. Negativa jsem žádná nezaznamenala.

Alice

medvide
Stálice 51 příspěvků 24.03.03 12:37
plavani kojencu

Ahojky,

mám holčinu, v květnu jí budou 4. Plavat chodíme od necelého roku. Ve vodě byla vždycky moc spokojená, o čemž svědčí i to, že chodíme plavat dosud.

Plavání doporučuji každé mamince, která má možnost. Neučí tan Vaše dítě, jak plavat, ale Vás, jak dítě správně držet, ho potáppět a jak s ním cvičit, aby se naučilo plavat co nejdříve, a pro něj nejpřirozenější metodou - jen tak mimochodem při hře.

Jak už někdo psal, děti poznají koletiv, jsou otužilejší, rychleji se rozvíjí jejich motorika. Nevím, jak v jiných kurzech, ale v našem kurzu žádné z dětí nemělo na 19 měsících plíny. Medvídě

Anonymni  17.05.03 22:05
plavani kojencu

Čauky, s naší Verunkou chodíme na plavaní od šesti měsícu do Chrudimského bazénu.Po prvních dvou lekcích jsme to chtěli vzdát, protože naše dítko celé lekce probrecela a to naplno.

(vzhledem k tomu že tepl.vody je cca 28stupnu není divu)

Všichni jenom radili ať vydržíme.Tak jsme pokračovali dále.

K našemu užasu se v páte lekci obrátilo vše k dobrému a objevil se i první úsměv.V šesté se už s radostí cachtala a ani potápění nam nedělá problemy.

Na závěr bych chtěla všem kdo se svými dítky začínáte plavat poprát pevné nervy.

Čauky Pavla

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 17.05.03 23:22
plavani kojencu

Táta začne s malou chodit plavat od června. Nikde jsem neslyšela žádná negativa ohledně plavání, naopak i u dětí, které probrečí koupání ve vaně, se plavání v bazénu setkalo s obrovských úspěchem. Akorát tady v deníčkách jsem si přečetla o špatném zázemí pro miminka - tedy oblékání, sprchování, kde mohou hrozit úrazy. Naši jdou do Axy v Praze, a jestli to tam vypadá, jako za mě, tak se mají na co těšit:-(. Navíc nevím, jestli to vůbec bude taťka zvládat, já bohužel bazénovou vodu nee, ale pro sichra tam půjdu s nimi právě kvůli té přípravě do bazenu a poté.

Romana

jirka99
Nováček 4 příspěvky 21.05.03 12:04
plavani kojencu

Ahoj,

jsem instruktorka plavání kojenců, batolat a dětí předškolního věku. Začít plavat s děťátkem doporučuji co nejdříve. U nás začínáme již po ukončení 6.týdne věku a to ve vaně. Začít plavat v 6 měsíci je dobré a doporučuji začít co nejdříve. V tomto věku se budete potápět s abecedou potápění, kdežto od 1 roku již mají děti svou hlavičku a začínat v tomto věku je trošku těžší než v 6 měsících. Ale v žádném věku není pozdě!! Při výběru klubu, kde budete chtít plavat se dobře informujte např. na teplotu vody ( měla by být kolem 30 stupňů), jak se děti učí ( mělo by to být formou hry) , zda máte po plavání kde nakrmit dítě a počkat až se aklimatizujete ( ne hned z bazénu ven do zimy),nejlépe je jít se podívat na některou hodinu. Slušný klub Vám to umožní a i Vám nabídne třeba 1.lekci zdarma na zkoušku. V případě , že máte ještě nějaké dotazy, ráda Vám odpovím. :-P

kve-tinka
Závislačka 4015 příspěvků 33 inzerátů 13.11.13 09:49

Holky, můžu jít na bazén se svým synem(4měsíce), i když nenavštěvujeme žádné plavání?? Mám mu prvně třeba doma napustit plnou vanu a trochu ho v tom povozit, ať si zvyká na prostor s více vody? Samo, že bych se s ním nepotápěla, ale jenom tak, ať máme nějakou aktivitu…
:mavam:

Evyla
Stálice 90 příspěvků 13.11.13 09:53

Já bych šla ale až tak na půl roce :) taky jsme chtěli chodit plavat ale bohužel jsme atopici. Ale nebála bych se toho :mavam:

Alčák1
Závislačka 2673 příspěvků 13.11.13 09:55

No já nevím jak budou psát ostatní ale ve 4.měsících dávat dítě do chlorované vody v bazénu :nevim: jezdíme plavat s malým od 7.měsíce a chodíme do speciálního bazénku pro kojence a větší děti. Říkám je to jen můj názor - nevím co poradí ostatní.
 http://www.vitalia.cz/…dravim-deti/

medve
Stálice 100 příspěvků 13.11.13 10:01

@kve-tinka Co vím, tak do většiny veřejných bazénů pouštějí děti až od jednoho roku. Veřejné bázény jsou víc chlorované než ty určené pro plavání kojenců a celkově hygiena je v nich na horší úrovni proto nejsou pro děti do jednoho roku vhodné (vdechování chlóru může navíc údajně vyvolat astma, ale právě v těch kojeneckých bazénech ho nedávají tolik…). Pokud chceš chodit sama na plavání s 4měs mimčem, tak si zkus najít nějaký bazén využívaný běžně pro plavání s kojenci, který má volné hodiny třeba o víkendu.

medve
Stálice 100 příspěvků 13.11.13 10:12

@kve-tinka a ještě mě napadlo a nevím jestli to není v tom článku od Alčák1, ale ve veřejném bazénu má voda teplotu max.28 stupnů, což bude pro 4měsíční miminko moc studené. V kojeneckých bazénech je voda kolem 32stupňů a to jsme malou ještě museli před tím než jsme začli chodit doma připravovat na ten teplotní skok, protože normálně jsme ve 4m koupali ve 37stupňové vodě…

hmonika
Závislačka 2740 příspěvků 1 inzerát 13.11.13 10:16

My chodíme se synem na plavání od 6 měsíců do Juklíku na Praze 5 a jsme maximalne spokojený, je pravda, že nám někdy malý v bazénku brečí, že se mu zrovna něco nelíbí, ale vždy najdeme variantu, aby byl spokojený. Líbí se mi zázemí tohoto klubu, kde je super herna a náš Davídek je tam štastný :lol: Nyní nám končí první lekce a my jsme rozhodnutý pokračovat dál, jediná nevýhoda je cena(5800,–Kč)

Alčák1
Závislačka 2673 příspěvků 13.11.13 10:24
@medve píše:
@kve-tinka a ještě mě napadlo a nevím jestli to není v tom článku od Alčák1, ale ve veřejném bazénu má voda teplotu max.28 stupnů, což bude pro 4měsíční miminko moc studené. V kojeneckých bazénech je voda kolem 32stupňů a to jsme malou ještě museli před tím než jsme začli chodit doma připravovat na ten teplotní skok, protože normálně jsme ve 4m koupali ve 37stupňové vodě…

jo to máš pravdu - ten bazének co chodíme je umístěný ve speciální místnosti vedle velkého bazénu, kde je horko k zalknutí a voda v bazénku jak kafe. Do velkého bazénu máme děti po lekci / 35minut/ namočit aby se otužili ale opravdu dítko vezmeme a rychle ho tam namočíme a jdeme do sprchy. Je fakt, že malej 17měsíců mi ještě nemarodil :lol:

leona235
Kecalka 309 příspěvků 13.11.13 10:25

Ahojky, začali jsme chodit už v 5 ti měsících a chodíme stále. Teď nám je 19 měsíců. Malej vodu miluje a v bazénu si to užívá, dokonce jsme začali chodit s velkýma dětma a super. Žádná negativa říct nemůžu, ani jsme nebyli nikdy nemocní. Za nás plavčo doporučuju :)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Za dinosaury do Drážďan: Dinopark baví ještěry i prolézačkami

Saurier Park je nádherný areál jen kousek od Drážďan, ve kterém najdete více... číst dále >

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Články z Ona Dnes

Ve svém věku už nemusím vypadat dokonale, je to výhoda, říká Hayeková

Herečka Salma Hayeková (50) nikdy nepodléhala hollywoodským trendům a... číst dále >

Jacksonová: Jsem normální člověk s celulitidou, jizvami a kily navíc

Dcera krále popu Michaela Jacksona se stále častěji objevuje na fotografiích... číst dále >

Reklama