Jak fungují plenky do vody

Radina
8.7.05 15:46

Plenky do vody?

Poradíte mi, prosím, jak fungují plenky do vody? Ony nenasakují vodu, nebo mají tak pevné gumičky že voda kolem nožiček neproteče? Dají se použít i víckrát, myslím tím jako třeba 1 na jeden den? Jak to tedas funguje?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

966
8.7.05 16:52

No ony vodu nasakují, ale vevnitř není taková ta látka, co se mění v gel, ale jen nějaká buničina či co, takže ta plína neztěžkne. Ona není ani tak proto, aby děti do vody nečůraly, ale hlavně proto, aby zachytily bobek :)
My používali babylove a já je používala max. 2× po sobě, protože ony pak tak trochu ztvrdly a už nebyly pohodlné.

Makýš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1234
8.7.05 19:53

Ahoj,
já používám (tedy Matýsek :lol: ) taky ty od Babylove, ale jen jednou. Přeci jenom nevím, jestli se do nich během plavča nevyčůral a taky mě to úpřímně nikdy ani nenapadlo. Ale asi to nevadí. Jinak souhlasím s názorem nade mnou. Ty plavací se nenafouknou a měly by udržet kakání. Nicméně v některých bazénech je nedovolují používat, protože se prý z nich uvolňuje něco jedovatého, nebo co. My jsme chodili do Juklíku a tam to nevadilo. Jinde ale děti musí mít látkové plavečky, které jsou ale vycpané a hodně utažené kolem stehýnek, aby posloužily stejně, jako ty papírové. Na celý den bych dala mimoušovi spíš ty látkové nebo nechala prostě nahatého. Děti prý do vody moc nekakají, mají nějakou záklopku :wink:
Veronika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
172
8.7.05 20:01

Ahoj, my mame take babylove. Jednu plinku jsem pouzila dvakrat a chystam se i potreti. Vzdycky ji po koupani premachnu. Kdyz uschnou, tak ten material, co uvnitr vsakuje v rozkroku vodu, ztvrdne, ale neni to tak hrozne a kdyz dam mimco do vody, zase to hned zmekne. Myslim, ze vic koupani nevydrzi gumicky na stehynkach a pak by mohla stolice vytect. My ji tak tuhou nemame. A pry to neni az tak pravda, ze deti do vody nekadi. Myslim ale, ze plavecky jsou lepsi. Videla jsem je u nas v sekaci za 20kc,–
Ze plenky uvolnuji neco jedovateho do vody, to se mi tedy nezda, ale nechci se hadat. Pak huggies take dela plenky do vody.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
8.7.05 21:34

ahoj, máme taky Babylovky. Používám jen jednou, jak psala Meduzka: ani mě nenapadlo je použít víckrát. Nikdy v nich bobeček nebyl, ta záklopka asi funguje. Jen když měla malá první lekci doma ve vaně, pokakala se - asi námahou, jak byla nucená zatínat svaly. Potom už nikdy, ani v bazénku.
Chodíme plavat jen v šesti, takže by i bylo docela trapné, kdyby si některá maminka použitou plenku schovala na příště, každý by si toho všiml. A to je dobře: nechci, aby někdo schválně znečistil bazének, do kterého můj drobek chodí plavat.

• Nahlásit
  • Citovat
246
8.7.05 21:49

Anonymko, to si jako myslíš, že použitou plavací plenku na první pohled poznáš od nepoužité??? A to máš čas v šatně sledovat ostatní maminky, jaké oblékají svým dětem plínky? :?: Haha, tos mě pobavila.
A jestli ti připadá, že dvakrát použitá plavací plínka znečisťuje vodu, tak co potom, když se mimčo s normálními plavečkami (které některé děti nosí místo plavacích plenek) do vody přímo vyčura??? Necháš vyměnit vodu v bazénu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12466
9.7.05 12:13

Radu, problem s temi plavacimi plinkami je ten, ze nejsou delany na opakovany pouziti a i kdyz je premachnes, tak to jadro je nasakle tou vodou z bazenu, curanim, zbytkem kremu na zadecek apod. a to potom uvnitr te plinky hnije… Nam na plavani rikali, ze ty dvakrat pouzivane plinky zanesou do bazenu vic a horsich bakterii nez jeden „bobek“ O curani umyslne vubec nemluvim, protoze pokud dite nema zanet v mocovych cestach, tak moc je sterilni!!!! Studovala jsem hygienu takze si troufam do toho trosku videt :)
Jestli vam to nevadi, tak aspon za nas ostatni prosim nepouzivejte ty plenky dvakrat, radeji si poridte latkove plavky, ktere jdou vyprat!! Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
966
9.7.05 20:48

No to já vůbec nevěděla, že ta dvakrát použitá plenka dělá v bazénu takovou rotyku. My už teda teď používáme plavky, ale slibuju, že u druhého mimča budu Babylovky používat jen jednou :)
A k té záklopce - jednou jsme koupali Vaška v bazénku, on se tam cachtal a my popíjeli kafíčko. Taťka se na něj šel podívat a povídá: „Ta voda je nějaká zakalená a divně smrdí!“ Babička se šla taky juknout a bylo jí to divné, protože původně ta voda fakt byla čistá. No mně to bylo jasný hned :-) Ve chvíli, kdy to chtěl manža ochutnat (našel ve vodě plavat jahůdku, asi si myslel, že Vašek dokáže přeměnit vodu v jahodový kompot, hihi), jsem prozradila, že se prostě do vody po…

krásný den

Makýš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mki
25
9.7.05 21:39

Ahojky,
právě jsme se před pár dny vrátili z nádherných písečných pláží v Chorvatsku. Nakoupila jsem taky „koupačky“ Babylove a nakonec jsem použila jen 2. Prcek lítal nahatej jako všichni ostatní mrňouskové. Alesoň měl radost, že dělá číííí. Dvakrát udělal i něco horšího, ale v pohodě se dalo zachránit. Záleží také podle toho kam jedete. Jestli na narvané pláže, může se stát, že se na vás bude někdo nerudně tvářit. Na přírodních plážích, kde je málo lidí, je to v pohodě.

Mimochodem, naši domácí z Rabu-Lopar, kde jsme byli maximálně spokojení (zahrada s pískovištěm, kolotočem a klouzačkou), mají volný apartman min. pro 4 za 40 E/den od 21.8. možná i něco v září, ale nevím. Nemám z doporučení nic. Jestli má někdo zájem napište prosím zprávičku. Můžu poslat fotky. Jen pro navnadění: do půl hodinky pěšky je k dispozici 11 písečných pláží.
Markéta

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama