Bavlněné plínky

Fotoalbum tématu (1134) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Carolin
Kecalka 258 příspěvků 21.01.05 12:11
bavlnene plinky

Ahoj holky,
resim plinky. Potrebuju nejake rady od uzivatelek latkovych plenek. Mate zkusenosti se znackou bambinomio? nebo s jinou firmou? Kolik plenek je potreba?

Ukázat recenze z kategorie Látkové pleny

Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 2913 Další »

Reklama

Reakce:

Efina
Kelišová 6429 příspěvků 21.01.05 14:05

Malé se jako malé prdelka neopruzovala ani v látkových, ani v papírových, v papírových je ale stále v suchu narozdíl od látkové, kterou když mi pročurala, tak za chvilku vystydla a malá pak měla studenou prdelku.. Takže jsme skončili u papírových, často měněných, jde to holt do peněz, ale malá mi nenastydne a je oprvdu stále v suchu.

E.

(Asi je to tím, že v bytě nemáme víc jak 20 stupňů - nedá se to tu pořádně vytopit. Mít dítko jen v punčoškách fakt nehrozí - to byla vysvětlující poznámka pro udivené, proč jsem se obávala nastydnutí mimka…)

Anonymni  21.01.05 17:18

Ahojky, naší malé je teď 5 měsíců, celou dobu používáme přes den doma látkové pleny a je to naprosto v pohodě, rozhodně mi kvůli tomu ještě nenastydla! Ona je stejně nejraději jen tak bez plíny v punčoškách:-)
Nepraktické bylo žehlení, ale těch 6 týdnů se to fakt dá v klidu přežít, já je žehlila jen přeložené na půlku takže jsem měla polovinu práce:-) Teď mě sice nebaví to věšení, ale zase to ušetří dost peněz což mi vyhovuje. I kyčle jsme už poprvé měli v naprostém pořádku a já to přičítám širokému balení, i když spousta lidí říká, že to tak není!
A v neposlední řadě je to ekologičtější a já myslím že už i tak dáváme tomu živ. prostředí docela pohulit a když v tom mají naše děti žít, tak proč to vědomě zhoršovat?!
Akorát si bohužel nepamatuju tu značku, prostě je měli v Tescu v balíku po deseti a jsou v pohodě. Byly to taové jako tašky, bílé s červenám potiskem. Jo a mám jich tuším 60.
Tak bavlně zdar a hlavně hodně zdraví pro mimčo i tebe!
Kristy a Danuška z Letňátek

katinka
Kecalka 111 příspěvků 21.01.05 18:10

ahoj carolin, ja som sa rozhodla prelatkove plienky, ale aby som nasla kompromis, tak som si zvolila nieco medzi klasickou latkovou a jednorazovkou. je to ako bambinomio, ale este trosku dokonalejsie, lebo plienka je latkova (moze byt frote alebo fleesova) a ma tvar pampersky. ja som 6 plienok dostala od kamosky, tie su na malilnke bejby, 7 som kupila na burze (ale su aj na e-bay) a 12 som si objednala z usa. tam som si tiez objednala take vlozky do tych plienok, ktore sa k nim pripnu a ak je nehoda mala, tak sa vyberie prec len ta vlozka.
ak vies po anlicky, info najdes napr na http://www.sunshinediapers.com/…diapers.html
alebo
 http://www.cloth-diaper.com/zippidysos.asp

a ak by si hladala na e-bay trebars v rakusku alebo nemecku, zadaj „stoffwindeln“

tie bambino mio by som bola asi kupila, keby som nemala tu moznost z usa. zdaju sa mi celkom fajn. ja som vsak z usa kupovala takzvane one-size, ktore mozes pouzivat od zaciatku do troch rokov, len sa vzdy inak zapnu. tie bambinomio su tusim dve velkosti a tri velkosti nohaviciek.

kolko ich budes potrebovat zavisi od toho, ako casto chces a mozes prat a ci mas trebars susicku. my sme aj kvoli plienkam a detskym vecickam kupili ojazdenu susicku, lebo u nas doma nic neschne. a takto mam plienky za hodinu oprane a za dalsiu ususene, takze ich nepotrebujem vela, alebo nemusim prat casto. zatial sokm to skusala len teoreticky, ked som plienky prala po kupeni :) lebo babo este nemame. ale latka sa mi zda lepsia ako igelit v jednorazovkach a podla mna studena prdelka nehrozi, ked dost casto menis.

drzim palce pri vybere, pripadne potom napis, ake tie bambinomio su.

katinka + drobcek 39tt

Anonymni  21.01.05 22:20

Ahoj,
já jsem koupila 60 látkových plen. Zpočátku jsem dávala dvě do těch igelitových kalhotek. Pak malá z těch kalhotek vyrostla a nemohla jsem se dostat do obchodu koupit větší. Tak jsem začla dávat jednu plenku látkovou do plenek jednorázových (chce to ale třeba pampersku, kde lepítka vydrží vícekrát odlepit a přilepit). Vyměňuji tak jen tu látkovou a jednorázovka vydrží, za den tak spotřebuji asi jen 3 jednorázovky. Nepoužívám látkové vždy, na cesty dávám pouze jednorázovky. Ale samozřejmě, přebalování trvá déle a je to praní k tomu.. takže, když trpím lenorou (hlavně zpočátku, když bylo mimi čerstvé, jsem se šetřila a rozhodla nepřidělávat si práci látkovými), dávám pouze jednorázovky.
 Eva

Anka
Kecalka 294 příspěvků 22.01.05 09:22

Ahoj,
ja taky pres den pouzivam latkove. Koupila jsem si jich asi sedmdesat a je to tak akorat, i kdyz davam vzdy dve najednou.
Plenkove kalhotky jsem koupila nejdrive v Tescu, znacku Gmini (asi 80 Kc), ale dost me nastvaly, suche zipy byly okamzite osoupane, casto skoncily na brisku a mala byla chudatko poskrabana, taky spatne drzely. Po jednom miminku by byly urcite na odpis. Rozhodla jsem se zkusit plenkove kalhotky od Bambinomio a nelituju. Jedny stoji 250 Kc, vyborne drzi, neprotecou ani pri prujmove stolici, kterou ma nase holcicka temer permanentene, dobre se perou a rychle schnou. Urcite vydrzi i na druhe mimco. Koupila jsem si teprve velikost 7-9 kg, ale jine uz nechci. Staci mi dvoje od jedne velikosti. Neni myslim potreba kupovat si nic dalsiho z jejich vybaveni, normalni pleny do nich vlezou krasne- ovsem nevim, jak je to s mensi velikosti.
V Praze jsem je nesehnala, tak jsem je koupila na netu: http://bebejou.inshop.cz/inshop/
Jeste dve poznamky: doporucuju si koupit ty s potiskem, kdyz se opouzivaji a pospini, neni to tolik videt. A jeste k plinam, chtela jsem usetrit, tak jsem koupila ty s obsitym okrajem, ktere jsou o neco malo levnejsi- rozhodne se to nevyplati, pokud maji vydrzet na dalsi mimi. Mam i nekolik plen s pevnym okrajem a ty jsou po mnohonasobnem prani jako nove, zatimco ty levnejsi jsou na odpis. Holt, setrit se obcas nevyplaci.
Tak pa
 Anka

Anonymni  22.01.05 11:16

Ahoj Carolin

docela mě udivuje kolik maminek používá látkový pleny, myslela jsem si že už jsem jedinej exemplář. Bambino mio jsem chtěla ale nesehnala, tak jsem si pořídila obyč a taky to jde. Na procházky a noc dávám dvě, na doma jednu a když někam jedem tak jednorázovou. Taky mi to přijde vhod když ty peníze ušetříme, ono to zas tolik práce nedá. A co se týče žehlení, tak jsem je vyžehlila jednou před porodem! Vždyž se perou na 90 a okolí mimča stejně není sterilní, tak jsem neviděla důvod je žehlit. Malá se nikdy neosypala. Jen po měsíci byla jednou opruzená, když poplakávala a zapomněli jsme ji častěji přebalovat. Ani ji pokaždé nemažu, ta rybilka je dost mastná.

Slunečnice

Anonymni  22.01.05 16:53

ahojky, malý už má dva roky, takže pleny už dlouho naštěstí nemáme ani na noc :wink: Jinak jsem dávala bavlněnou plenu do jednorázové, na noc nejdřív taky, ale čím mimčo bylo větší, tak jsme používali pouze jednorázové. Pokud jsme někam šli, měli jsme jednorázové. Žehlila jsem pouze asi 4 týdny a po zkoušce bez žehlení, kdy se malý neosypal, jsem pak nežehlila už vůbec :) Čauky mamina a Kryštůfek-26 měsíců

Reklama

Tuli
Kecalka 125 příspěvků 22.01.05 18:29

Ahoj,
tak ja jsem mela pred porodem uplne stejny zamer, ale nase mimi bylo tak ukrutne ubrecene a nespave, ze jsem s bavlnou vydrzela jen 4tydny. Byla jsem tak zhuntovana, ze predstava prani, veseni a zehleni mi delala zle. Babicky na vypomoc byly daleko a tak jsem si rekla, ze kdyz mimi konecne chvilku spi a nemusim chovat, nebudu ten vzacny cas travit s plinama a radsi si taky treba lehnu.

Mam ve skrini 70klasickych bavlnenych plen (ten pocet je asi optimalni), ale docela me nastvalo, ze to staci parkrat vyprat a uz je pres to videt, na dalsi mimi by to asi nevydrzelo (jsou ceske z Libstatu) Driv byly ty pleny mnohem kvalitnejsi. Taky dost chlupati, je nutne cistit filtr v pracce - ale mozna jen kdyz jsou nove, to nevim, dlouho jsem nevydrzela.
Taky mi pripadalo, ze kdyz ma mimi na sobe ten balik bavlny, lezi vlastne hlavou dolu a moc pohodlne to asi neni. Kdyz je pak mimi vetsi, tak to zas podle me vadi v chuzi. Igelitove plenkove kalhotky mi taky moc stastne nepripadaji, nevidim v te bavlne potom totiz vyhodu z hlediska prodysnosti. Zkousela jsem balit i do takoveho bavl.satku, ale asi to neumim, moc to nedrzelo a mimi bylo hned procurane skrz. Kdyz se dava byvlna do jednorazovky, tak v tom vidim tedy amozna tu usporu penez, ale do te jednorazovky to stejne taky protece a musi se vymenit, tak je akorat o neco nizsi spotreba.....­..........

Kazdopadne klobou dolu pred vami, ktere jste to vydrzely a plinky perete. Nevim sice, jak to delate, ale fandim vam. Mozna, kdybych videla, jak to vypada v praxi (tedy hlavne to baleni), tak bych to taky zvladla, ale vim, ze urcite ne v sestinedeli.

Anonymni  22.01.05 18:50

Zlaty jednorazovky.Ten cas co usetri radsi prospim. :wink:
Nevidim v bavlnenych plenach jedinou vyhodu.Kdyz uz je ta vyhoda,ze jsou,tak proc ji nevyuzit! :D
Maminy,setrete si cas a co si budeme nalhavat i penize (prasek,voda,e­lektrina a cas je k nezaplaceni) !:wink:
 Sona

Anka
Kecalka 294 příspěvků 22.01.05 22:15

Dovolim si zareagovat jeste jednou. Ja jsem chtela bavlnene pleny proste proto, ze mi to prislo ekologictejsi. Setrit za kazdou cenu bych na diteti nechtela a kdyby to znamenalo opruzeniny ci nervy v kyblu, tak bych taky presla na jednorazovky. Kdyz jsem si koupila cosi od znacky Bambinomio, pribalili mi k zasilce takovy „propagandisticky“ letak od sdruzeni ROSA, ktery me potesil. Kdo si to chce precist cele, muze myslim na adrese www.ecn.cz/rosa.
Presto kratce odcituju:
Spotreba surovin pro vyrobu jednorazovych plenek neni mala- cca 250 kg na jedno dite, pokud pocitame, ze dite nosi plenky asi 2 roky. Odpad je jeste objemnejsi- asi jedna tuna na dite. Odpad je nerecyklovatelny, skladkuje se nebo se pali!!!!!
A dale trochu kalkulace- naklady na plenky po dobu 2 let:
Dite spotrebuje denne asi 5 jednorazovych plen, u latkovych predpokladame prani 2-3× tydne, zehleni prvni tri mesice jednu hodinu denne (ceny za vodu, elektrinu a prasek jsou prumerne v CR):
naklady na nakup- jednor.25 000 Kc, latkove 1200 Kc (k tomu musim uprimne rict, ze s plenkovyma kalhotkama me to vyjde dost draz)
prani- energie 1 400 Kc, praci prasek 3 000 Kc, voda 600 Kc, zehleni 100 Kc
Uhrnem: jednorazovky 25 000 Kc, latkove 6 300 Kc (ja tvrdim ze neco vic, ale pri dalsim diteti zase o dost min).
Tak ahoj a plenkam zdar (jakymkoliv)!
 Anka

Lea
Kecalka 207 příspěvků 22.01.05 22:23

Ahoj,

taky se mne nelibilo jake mnozstvi jednorazovych plinek denne vyhazujeme, a tak jsem po kratkem pruzkumu a na doporuceni kamaradky koupila znacku bambino mio, a to specialni nabidku „od narozeni po nocnik“. Obsahuje to 3 velikosti plinek a 4 velikosti kalhotek, ktere se davaji na plinku. Od kazde velikosti jich mam kolem 20 a tech kalhotek asi 4. Na plinku pak prijde jeste takove jemne platynko, a to se pak da splachnout do zachodu. Prebaluji ted asi trochu casteji nez u jednorazovek, ale nijak mne to nevadi. Peru je 1× za 3 dny a povesit jednu pracku pradla navic me vubec neobtezuje, nemam pocit, ze by mne to zabiralo kdovikoli casu. Navic jsem na to dostala takovy hodne derovany pytel, ktery jen vyndam z beliku, rozvazu a hodim jen tak do pracky, coz znamena, ze na ty pliny nemusim vubec sahat a strkat je do pracky po jedne. Plinky se nezehli a jsou mnohem tlustsi nez ty klasicke, takze pocitam s tim, ze je budu pouzivat i u druheho prcka. Pokud si na to zvyknete od narozeni, tak vam to asi prijde naprosto prirozene. Kdyz s tim zacinate pozdeji, tak je k tomu potreba asi urcite odhodlani vydrzet a zvyknout si na ten system. nekomu muze prijit, ze je to zbytecna namaha, ale podle me jde jen o zvyk. Je jasny, ze se ta plinka procura naskrz, ale ze by z toho mel maly studeny zadecek, to jsem si teda nevsimla. No, tak jsem snad napsala vsechno co jsem chtela.

Tak se mejte a cau Lea

Oxana
Kecalka 135 příspěvků 23.01.05 11:02

Ahojte bambulky!
S úctou vzhliadam k všetkým, čo používajú bavlnené plienky.
Ja tak starostlivá asi nie som, neviem si predstaviť, žeby som dieťa každú polhodku prebaľovala, neviem si predstaviť totiž, žeby som ju držala v mokrom.
Prebaľujem každé 2-3 hodiny, pred jedlom a malá má tú plienku takú ťažkú, že strach. Ďalej si neviem predstaviť, ako by som ich každý deň neoprala, kde by som to držala, držíte to namočené, alebo len tak špinavé v lavóre, alebo kde?
Ja by som asi s mojim prístupom nič neušetrila, lebo pri našich priestoroch v byte, by som sa musela potkýnať o ďalšiu vec a to ma dosť rozčuľuje.
Moje dieťa ciká asi každú polhodinu a predstava, že prebalím, oblečiem dieťa/teraz aj do pančúch a ostatných zvrškov pri sústavnom odliezaní malej od tejto činnosti/ a za polhodinu ma to čaká znovu, no asi by som bola na mraky po týždni, k tomu denné pranie, no na to si svoj voľný čas príliš vážim, ten mi nikdy nikto nepreplatí.
Mám o hodne mladšieho súrodenca a na svoje dospievanie si pamätám asi tak, že sa mi vynorí moja sústavne pracujúca, plienky perúca a vešajúca matka, ktorá sa nám venovala, len keď mala čas.
Samozrejme, keď to niekomu vyhovuje, tak nech to robí, ale je to strašná drina, keď chcem robiť aj niečo iné, ako že aj uvariť, ísť do zamestnania, je to neoceniteľná pomoc, ale keby som z horespomínaných dôvodov prala denne, nič neušetrím, akurát si vyrobím ďalšiu prácu.
Chápem ekologické myslenie mnohých ľudí, je to fakt záber, ale plienky sú to, čo je najmarkantnejšie, je najjednoduchšie odvolávať sa na niečo, čo je na očiach.
Je mnoho iných škodlivín, ktoré dýchame, pijeme, jeme, pracie prášky s fosfátmi tiež nie sú najlepšie a tie s enzýmami, tiež nie sú najlacnejšie.
Fofáty v spodných vodách prenikajú do vôd, ktoré pijeme, do pôdy, ktorú používame na pestovanie potravín.
Bylinkové čaje napríklad obsahujú toľko kadmia, že pri pravidelnom používaní je výsledok rovnaký, ako keby sme fajčili minimálne 5 cigariet denne.
Nič nie je jednoznačné, asi si treba vybrať, ale ak by som mala mať ešte o ďalšiu starosť viac, už by som si ťažko zvykla.
Ja sa teda jednoznačne staviam na adresu jednorázoviek, prať 2-3 krát do týždňa je už teraz namysliteňé pri dieťati, ktoré už nielen kojím, ďalej, keď sa počúra, myslím, že nepočúra len plienku a toto mám držať kde, baktérie zo stolice a moču sa mi budú množiť priamo v byte a keď to aj namočím do prášku, budem to aj dýchať, tak teda, no neviem…

Maty01
Kecalka 245 příspěvků 23.01.05 11:24

Ahoj Oxano,

k tvemu komentari neni co dodat.. Plne s tebou souhlasim..

Pa Maty + Kuba 7 m

sonka
Kecalka 456 příspěvků 23.01.05 14:29

Vyborne!Urcite souhlasim.Ja taky nevim kde mi hlava stoji a jeste prat,veset a zehlit pleny… :roll:
To bych byla zrala na Bohnice. 8O :lol:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 2913 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Články z Ona Dnes

Ivan by mě klidně nechal spát i na skříni, říká manželka šéfa Pirátů

Přezdívá se jí Kněžka chaosu a Lydii France Bartošové to připadá trefné.... číst dále >

Vánoční večírek bez ostudy. Co si obléci a na co raději zapomenout

Málokterá firma si nechá ujít příležitost připravit pro své zaměstnance či... číst dále >

Reklama