Plenky na koupání

7277
28.6.08 21:41

Plenky na koupání

Milé maminky,
letos pojedeme na dovolenou na Slovensko do termálů a já musím synovi pořídit plenky na koupání. Ještě nikdy jsem je nekupovala a tak se vás chci zeptat, jaké s nimi máte vy zkušenosti? Jak často se musí měnit? Kolik je jich potřeba na den? Udrží i řidší stolici? Jakou velikost? Jakou značku? Děkuji za jakokoliv postřehy a rady, já ani nevím jak vypadají. :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

664
28.6.08 21:47

My byli taky na Slovensku v termálech ve stejném věku jako budete vy :D . Malá měla jen plavečky. . .do vody, pak jsme sundali a dali plínku či byla nahatá. . Jednorázové jsme používali dřív, měli jsme huggies (ale myslím že to bude podobný), jsou natahovací, moč propustí tak jako tak, takže nevidím rozdíl mezi normálníma plavkama. Pak se roztrhnou či slečou a vyhodí. . někdo 1× usuší a ještě použije (nezkoušela jsem). Velikost jako plenky, jsou značeny kg od do. . Přijde mi to děsně drahý, vyplatí se to tak 1× za týden na kurz. . Druhá malá má od malička jen plavky. .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
196
28.6.08 21:49

Ahoj šamotko,

dají se koupit v DM drogerii nebo Rossmanovi a zřejmě zkrátka všude. Vypadají skoro jako normální pleny, jen jsou barevné a jsou natahovací jako kalhotky. Huggies například vyrábí plenky, které se jmenují Little Swimmers. Kupují se jako normální pleny - dle váhy dítěte. Samozřejmě ve vodě úplně nasáknou, takže podle mě je nejbezpečnější je měnit po každém pobytu ve vodě. Což se trochu prodraží :-( Pokud budou malému hodně těsné kolem bříška a kolem stehýnek, tak udrží i ridší stolici. Pokud mu budou volnější, tak to prostě proteče. Spíš se v těch termálkách zeptej, jestli neumožňují, abyste používali speciální plavky pro děti, které mají kolem stehýnek gumičku a uvnitř plavek všude síťku, která zachytí i bobky. My máme například tyto : http://www.tutina.cz/drupal/node/326. Ovšem průjem jsme v nich nikdy nezažili, takže nevím, jak se v téhle situaci ty plavky osvědčí.
Užijte si to !

A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5331
28.6.08 22:02

já si teda nemyslím, že ve vodě úplně nasáknou - jak už se tady psalo, někdo i jednou po použití usuší a použije znovu - pokud v nich je načuráno, tak samozřejmě ne. Levnější než huggies jsou ty z DM. Zkusila bych i koupit normální plavečky a případně to prostřídat, uvidíš sama jak to půjde..

iv-ka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13694
28.6.08 22:17

samotko jak uz sem ti psala na lednatkach, my pouzivame ty z DM drogerie, je jich v baleni podle velikosti cca 12ks a stoji neco malo pres 100,–, z mych zkusenosti curani nepropousti, nasaknou vodu ale ne nejak moc (i normalni plavky nejakou tu vodu nasajou), ale rozhodne nejsou pak tezke, Andrejka i s tou namocenou plenkou normalne beha a hraje si bez problemu, jak udrzi stolici nevim, nikdy sme ji nemeli pokakanou, ale pokud nekoupis moc velike, tak kolem nozicek i na brisku dobre sedi a nemelo by se ven dostat nic, jinak ja je teda po pouziti susila jak uz tu nekdo psal, ale jen pokud nebyla pocurana, vzdycky sem k tomu cuchla a kdyz nebyla citit moc, tak sem plenku jemne vyzdimala a ususila a pouzila jeste jednou, Andrejka nekdy docela dlouho necura, takze sme mivali i nepocurany plenky, jinak s tim jak casto menit, samozrejme zalezi na tom jak je to potreba, asi musis mit vypozorovano jak moc malej cura a po jaky dobe menis plenky, my teda nikdy nebyli u vody nejak dlouho, takze stacila vzdy jedna na jedno koupani

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7277
28.6.08 22:31

Holky, jste zlatíčka. Díky za rady.
A ode mě ještě na vysvětlenou. Daník nekadí bobky, spíš řidší a někdy i vícekrát denně (kadí takhle od začátku). A hrozně pije, takže někdy mu jednorázovku měním i po hodině. Za den klidně 8 hodně počůraných plen, stolici nepočítám. Já totiž nevím, jestli se v termálech může čůrat do vody. Aby nás nehnali. DM drogerie u nás není, ale do Rosmanna se podívám až pojedu k našim. Plavečky se mi líbí, šla bych do nich. A jak radíte střídat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7277
28.6.08 22:52

Adelo,
našla jsem si tyto plavečky, moc se mi líbí.
http://www.ekostart.cz/…se-vimse-130
Jen se tě chci z tvé zkušenosti zeptat, jakou mám koupit velikost. Vel. XL 11-14 kg, vel. XXL 13-17 kg. A Daník má teď asi 13,5 kg, tak nevím, kterou velikost vzít. Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13694
29.6.08 08:48

samot ja bych vzala tu vetsi velikost, pokud tedy Danik neni k te vaze vyrazne vysoky a tim padem pak vlastne hubeny

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5677
29.6.08 18:11

šamotka přesně tyhle plavky máme v zelené :-)
na termály jezdíme několikrát do roka a nikdo si nás ani nevšiml :-)
my máme něco přes 10 kilo a plavky máme M 7-10 kilo a jsou nám pořád ještě kapku větší… takže si tam dej nějakou rezervu :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
196
30.6.08 11:00

šamotko,

ja bych vzala ty XL - 11-14. Také mam tu zkusenost, ze jsou ty plavecky vzdycky malinko vetsi. A je mozna lepsi, kdyz budou malinkato tesnejsi, aby opravdu nic nevyplavalo.

A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama