Jak se zbavit plísně v akváriu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
NatyKli
Kecalka 157 příspěvků 15.11.17 19:50
Plíseň v akváriu

Prosím nějaké akvaristy. Nevíme čím to je ale máme v akváriu plíseň, dnes jsme našli mrtvou rybu která byla celá od plísně. V akváriu máme pouze neonky, bettu, pancéřníka. Nějaká rada jak se toho zbavit případně čím to může být?

Reakce:
iiiv
Extra třída :D 11045 příspěvků 15.11.17 19:53

Vyměnit v akváriu vodu a aplikovat metylenová modř

Janee19
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 15.11.17 20:15

Jak je velke akvarko, jak casto menite vodu? Filtraci atd. mate?

NatyKli
Kecalka 157 příspěvků 15.11.17 20:19

@Janee19 70l, měníme cca 1/3 vody co 14 dní, filtraci máme klasický molitan

Janee19
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 15.11.17 21:23

@NatyKli tak pokud neni plisen i jinde, tak je to snad jen tou mrtvolkou, betty ani neonky moc nezerou mrtvolky. Pokud si chcete byt jisti, dala bych preventivne eSHA 2000. A samozrejme ted vymenit treba 1/2 vody

Datardak
Nováček 1 příspěvek 13.02.18 19:04

Dobrý den mám ryby živorodky v jednom v 25l mám mladý a v 50l mám dospělé a v tom 25l se mi udělala taková mazlavá bílá hmota a smrdí to jako plíseň mám dojem že to je plíseň cca před týdnem jsem měnil komplet akvárko kamínky jsem umil vše jsem důkladně proplachnul a vyčistil..a tak před 4ma dny se mi to udělalo až dnes jsem koukal že mi špatně odtéká filtr tak jsem to chtěl vyčistit a ó kolo akvárka se objevila ta bílá smradlavá kluzká hmota…je to plíseň?? a čím to vyčistit… děkuji
:nevim:

pannda
Kelišová 6728 příspěvků 36 inzerátů 13.02.18 19:10

Já bych zkusila dat dotaz akvaristům, jak maminkám od dětí. :zed:

Soňa Zacharová
Nováček 13.02.18 19:28

@Datardak Jj jedná se o plíseň bohužel vše co je v akváriu vyhodit. Akvárium postříkat savem proti plísní to tak 30× obláchnout pak jar tím umít akváriu zas několikrát oplachnout. Vyměnit filtr a vše za nové. Popřípadě zajít do zveráče a ptát se tak zda už na to není jiný způsob. Je pravda že už akrvárka nemám 6 let tak se to mohlo hodně změnit.

Janli
Kelišová 6852 příspěvků 13.02.18 19:29

Spíš sinice. Budeš to muset znova vyčistit. Používáš přípravky na úpravu vody a při takhle důkladným čištění startovací bakterie? Normálně se takhle akvárko nečistí.

Petruna21
Echt Kelišová 9865 příspěvků 13.02.18 20:01

@Datardak Nejspíš to plíseň bude a určitě bych to znovu vičistila a kameny vyvařila :)

AnastazieB
Echt Kelišová 8469 příspěvků 13.02.18 20:08

To je blbost… Rozhodně akvárium nemyj Savem. Pokud jsi to celý vyčistil, tak jsi úplně zničil rovnováhu a biologické osazení v akváriu. Nech ho teď prázdné bez rybiček, jen s rostlinami a toho povlaku si nevšímej sám zmizí. Rybičky přidej až tak za týden až se rovnováha zas začne pomalu obnovovat.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

Gigantická prsa i hrátky s ananasem! Vémolova Lela ukázala své nahé tělo v plné kráse

Miluje své plastikami upravené tělo a nestydí se ho ukázat! Slovenská... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >