Jak se zbavit plísně v akváriu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

NatyKli
Kecalka 150 příspěvků 15.11.17 19:50
Plíseň v akváriu

Prosím nějaké akvaristy. Nevíme čím to je ale máme v akváriu plíseň, dnes jsme našli mrtvou rybu která byla celá od plísně. V akváriu máme pouze neonky, bettu, pancéřníka. Nějaká rada jak se toho zbavit případně čím to může být?

Reklama

Reakce:

iiiv
Extra třída :D 10337 příspěvků 7 inzerátů 15.11.17 19:53

Vyměnit v akváriu vodu a aplikovat metylenová modř

Janee19
Zasloužilá kecalka 583 příspěvků 15.11.17 20:15

Jak je velke akvarko, jak casto menite vodu? Filtraci atd. mate?

NatyKli
Kecalka 150 příspěvků 15.11.17 20:19

@Janee19 70l, měníme cca 1/3 vody co 14 dní, filtraci máme klasický molitan

Janee19
Zasloužilá kecalka 583 příspěvků 15.11.17 21:23

@NatyKli tak pokud neni plisen i jinde, tak je to snad jen tou mrtvolkou, betty ani neonky moc nezerou mrtvolky. Pokud si chcete byt jisti, dala bych preventivne eSHA 2000. A samozrejme ted vymenit treba 1/2 vody

Datardak
Nováček 1 příspěvek 13.02.18 19:04

Dobrý den mám ryby živorodky v jednom v 25l mám mladý a v 50l mám dospělé a v tom 25l se mi udělala taková mazlavá bílá hmota a smrdí to jako plíseň mám dojem že to je plíseň cca před týdnem jsem měnil komplet akvárko kamínky jsem umil vše jsem důkladně proplachnul a vyčistil..a tak před 4ma dny se mi to udělalo až dnes jsem koukal že mi špatně odtéká filtr tak jsem to chtěl vyčistit a ó kolo akvárka se objevila ta bílá smradlavá kluzká hmota…je to plíseň?? a čím to vyčistit… děkuji
:nevim:

pannda
Kelišová 6031 příspěvků 26 inzerátů 13.02.18 19:10

Já bych zkusila dat dotaz akvaristům, jak maminkám od dětí. :zed:

Soňa Zacharová
Závislačka 2555 příspěvků 2 inzeráty 13.02.18 19:28

@Datardak Jj jedná se o plíseň bohužel vše co je v akváriu vyhodit. Akvárium postříkat savem proti plísní to tak 30× obláchnout pak jar tím umít akváriu zas několikrát oplachnout. Vyměnit filtr a vše za nové. Popřípadě zajít do zveráče a ptát se tak zda už na to není jiný způsob. Je pravda že už akrvárka nemám 6 let tak se to mohlo hodně změnit.

Janli
Závislačka 2841 příspěvků 13 inzerátů 13.02.18 19:29

Spíš sinice. Budeš to muset znova vyčistit. Používáš přípravky na úpravu vody a při takhle důkladným čištění startovací bakterie? Normálně se takhle akvárko nečistí.

Uživatel je onlinePetruna21
Kelišová 5413 příspěvků 13.02.18 20:01

@Datardak Nejspíš to plíseň bude a určitě bych to znovu vičistila a kameny vyvařila :)

AnastazieB
Echt Kelišová 7982 příspěvků 13.02.18 20:08

To je blbost… Rozhodně akvárium nemyj Savem. Pokud jsi to celý vyčistil, tak jsi úplně zničil rovnováhu a biologické osazení v akváriu. Nech ho teď prázdné bez rybiček, jen s rostlinami a toho povlaku si nevšímej sám zmizí. Rybičky přidej až tak za týden až se rovnováha zas začne pomalu obnovovat.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak se bude jmenovat? Nedávno se narodil Rolex a Puma Lia

Někteří rodiče vědí jméno pro své dítko hned, jak se na testu objeví dvě... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sex je nejlepší v 64 letech, uvádějí muži. Ženy dva roky přidávají

I když je sex seniorů tak trochu pořád tabu a mládí má i v tomto směru... číst dále >

Lenka Vlasáková: Nechápala jsem, proč mě pořád někdo ponižuje

Divadlo a film ji miluje. Nejspíš proto, že je v ní něco tajemného. Přesto se... číst dále >

Reklama