Jak se zbavit plísně v akváriu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

NatyKli
Kecalka 156 příspěvků 15.11.17 19:50
Plíseň v akváriu

Prosím nějaké akvaristy. Nevíme čím to je ale máme v akváriu plíseň, dnes jsme našli mrtvou rybu která byla celá od plísně. V akváriu máme pouze neonky, bettu, pancéřníka. Nějaká rada jak se toho zbavit případně čím to může být?

Reklama

Reakce:

iiiv
Extra třída :D 10489 příspěvků 15.11.17 19:53

Vyměnit v akváriu vodu a aplikovat metylenová modř

Janee19
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 15.11.17 20:15

Jak je velke akvarko, jak casto menite vodu? Filtraci atd. mate?

NatyKli
Kecalka 156 příspěvků 15.11.17 20:19

@Janee19 70l, měníme cca 1/3 vody co 14 dní, filtraci máme klasický molitan

Janee19
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 15.11.17 21:23

@NatyKli tak pokud neni plisen i jinde, tak je to snad jen tou mrtvolkou, betty ani neonky moc nezerou mrtvolky. Pokud si chcete byt jisti, dala bych preventivne eSHA 2000. A samozrejme ted vymenit treba 1/2 vody

Datardak
Nováček 1 příspěvek 13.02.18 19:04

Dobrý den mám ryby živorodky v jednom v 25l mám mladý a v 50l mám dospělé a v tom 25l se mi udělala taková mazlavá bílá hmota a smrdí to jako plíseň mám dojem že to je plíseň cca před týdnem jsem měnil komplet akvárko kamínky jsem umil vše jsem důkladně proplachnul a vyčistil..a tak před 4ma dny se mi to udělalo až dnes jsem koukal že mi špatně odtéká filtr tak jsem to chtěl vyčistit a ó kolo akvárka se objevila ta bílá smradlavá kluzká hmota…je to plíseň?? a čím to vyčistit… děkuji
:nevim:

pannda
Kelišová 6276 příspěvků 28 inzerátů 13.02.18 19:10

Já bych zkusila dat dotaz akvaristům, jak maminkám od dětí. :zed:

Soňa Zacharová
Závislačka 2999 příspěvků 13.02.18 19:28

@Datardak Jj jedná se o plíseň bohužel vše co je v akváriu vyhodit. Akvárium postříkat savem proti plísní to tak 30× obláchnout pak jar tím umít akváriu zas několikrát oplachnout. Vyměnit filtr a vše za nové. Popřípadě zajít do zveráče a ptát se tak zda už na to není jiný způsob. Je pravda že už akrvárka nemám 6 let tak se to mohlo hodně změnit.

Janli
Závislačka 3852 příspěvků 6 inzerátů 13.02.18 19:29

Spíš sinice. Budeš to muset znova vyčistit. Používáš přípravky na úpravu vody a při takhle důkladným čištění startovací bakterie? Normálně se takhle akvárko nečistí.

Petruna21
Echt Kelišová 9242 příspěvků 13.02.18 20:01

@Datardak Nejspíš to plíseň bude a určitě bych to znovu vičistila a kameny vyvařila :)

Uživatel je onlineAnastazieB
Echt Kelišová 8106 příspěvků 13.02.18 20:08

To je blbost… Rozhodně akvárium nemyj Savem. Pokud jsi to celý vyčistil, tak jsi úplně zničil rovnováhu a biologické osazení v akváriu. Nech ho teď prázdné bez rybiček, jen s rostlinami a toho povlaku si nevšímej sám zmizí. Rybičky přidej až tak za týden až se rovnováha zas začne pomalu obnovovat.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Čerešňákové a Ditmara: Chtěla být jako Maláčová, ale chyběl jí Bakala

Za dva roky v čele České Miss se jim podařilo něco, co se zdálo být nemožné.... číst dále >

Rozhovor s Františkem Strakou: Nemít rodinu, dopadl jsem jako Pergl

František Straka (59) je bezpochyby jednou z nejzajímavějších postav českého... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nový vynález podle NASA. Kalhotky, které nemusíte týden prát

Spodní prádlo se má denně měnit. Dánští designéři však vymysleli oděvní... číst dále >

Tajemství účesu vévodkyně Meghan. Rovná si vlasy speciálním keratinem

Její vlasy vypadají vždycky perfektně. Hladké a lehce vlnité ji poletují... číst dále >

Reklama