Plod téměř nereoste

8
4.8.15 14:57

Plod téměř nereoste

Ahoj holky,
prosím o zkušenosti popřípadě připomínky. Dnes jsem byla na kontrole a doktorka naměřila váhu plodu 2,79 kg (což uvedla jako úplné maximum). Za poslední dva týdny se mu váha zvedla z nějakého 2,61 kg. Jinak je všechno v pořádku, ale nemělo by právě teď mimčo přibírat nejvíc? Jsem na začátku 39. tt. Sama jsem nabrala do nějakých desíti kil (nejvíc za poslední měsíc - cca 5kg).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1371
4.8.15 15:04

Tak treba jestli jstr s manzelem drobnejsi, tak 4kilovy mimco mit asi nebudete:) Vaha byva casto orientacni a uz jsi na konci tehu, nestresovala bych se tím.. Ted se nam v rodine narodil kluk, 2,7kg a naprosto zdravej.. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9175
4.8.15 15:06

On ten odhad váhy je dost nepřesný, tak bych se tím nezatězovala. Kdyby se doktorce něco nezdálo, tak budou kontrolovat průtoky pupečníkem. Mě odhadoval naposledy váhu na 3500 a o 2 dny později se syn narodil s váhou 4220 g.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
708
4.8.15 15:09

Já teda nevím, ale má váhu skoro 3 kila a to je normál ne? Jinak koukám na nadpis, tak si myslím, že se bavíme o začátku těhu a ne o tom, že za týden rodíš a nazýváš dítě ještě plodem :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
476
4.8.15 15:09

Na vahove odhady se vubec neda spolehnout. Mne rekli jeden tyden 3400 g a jiny doktor za tyden 2900… Je to fakt hodne nepresny. Mimco bude urcite ok :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31691
4.8.15 15:15
Přijde mi to normální..a jsou to jen odhady
@Labandita píše:
Já teda nevím, ale má váhu skoro 3 kila a to je normál ne? Jinak koukám na nadpis, tak si myslím, že se bavíme o začátku těhu a ne o tom, že za týden rodíš a nazýváš dítě ještě plodem :lol:

však dítě je plod až do porodu, na začátku je to embryo ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
708
4.8.15 15:25
@slavuska1 píše:
Přijde mi to normální..a jsou to jen odhadyvšak dítě je plod až do porodu, na začátku je to embryo ;)

nevím, zní mi to divně, já už mu říkám dokonce i jménem :nevim:.. ale jako fakt nevím, já myslela, že plod je to jen do doby, než to bude mít všechny funkce atd.. pro mě už by to v 39 tt bylo dítě jak lusk, i když ještě ve mně :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5493
4.8.15 15:27

Na daný týden normální :nevim: Navíc odhad váhy dítěte v tomto týdnu je +- 500 g.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14763
4.8.15 15:40

@Tymča, váha je v pohodě. Syn se narodil s váhou 2,8 kg, dcera 3,2 a to jsme s manželem celkem vysocí. A navíc jak psaly ostatní, jde jen o odhad, který nemusí být přesný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
4.8.15 15:45

@Tymča to je jen odhad váhy, vůbec na to nehleď.. mi kluk poslední 3 týdny taky nepřibíral (zaplaťbůh, jinak by měl přes 5 kg).. ber to +- 0,5 kg, ale u prvního se mi sekli o mnohem víc..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8
4.8.15 16:04

Tak děkuji za uklidnění, já jenom, že nenabírá, já byla taky prďola - 2,8… ale říkala jsem si, že když nenabírá, je to divné. Každopádně budu spoléhat na nepřesnost těch měření. Průtoky pupečníkem byly ok

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31691
4.8.15 16:13
@Tymča píše:
Tak děkuji za uklidnění, já jenom, že nenabírá, já byla taky prďola - 2,8… ale říkala jsem si, že když nenabírá, je to divné. Každopádně budu spoléhat na nepřesnost těch měření. Průtoky pupečníkem byly ok
první dítě prý často mívá hodně podobný míry, jako matka při porodu..u mě to teda platilo, prvorozený měl stejnou dýlku, a váhu jen o 130g menší, než jsem měla kdysi já :)
@Labandita píše:
nevím, zní mi to divně, já už mu říkám dokonce i jménem :nevim:.. ale jako fakt nevím, já myslela, že plod je to jen do doby, než to bude mít všechny funkce atd.. pro mě už by to v 39 tt bylo dítě jak lusk, i když ještě ve mně :lol:

já taky říkala jménem..ale pro doktory je to prostě plod, až než vykoukne :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.8.15 16:13

Ahoj já první těhotenství proležela v nemocnici ke konci celé. Strašili mě, že neroste. Nakonec se mi narodila holčička 2600 g uplně zdravá. To není nijak malá váha co píšeš. Naopak si nedovedu představit, že bych rodila 4 kilového macka :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9819
4.8.15 16:21

Buď ráda za takovou váhu :lol: já mám teď v 34+0 nějakých 2,5 kg :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8231
4.8.15 16:36

Nestresovala bych se, odhady mohou být dost nepřesné. U prvního jsem měla odhat 3600g a měl 2900g

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama