Strie z prvního těhotenství

3.8.15 21:03

Strie z prvního těhotenství

Milé maminky,
chtěla jsem se zeptat jak to máte se striemi? Jsem 5m po porodu a mám hodně popraskané břicho. Strie nestihly ještě vyblednout ani se nezatáhly a já jsem znovu těhotná. Během prvního těhotenství jsem se mazala 2* denně a stejně je mám. ¨
Mám se znovu mazat, nebo jsou to vyhozené peníze? Co Vám udělaly ty staré strie, nezvětšily se? Jaký krém doporučíte? Používala jsem Bonellu.
Děkuji za rady a zkušenosti ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

missah
3.8.15 21:08

Otěhotněla jsem 10 měsíců po prvním porodu. Strije všude na břiše. Podruhé se jich jen pár trošinku zvětšilo (do délky). Teď 2 roky po druhém porodu jsou už vybledlé, nijak zvlášť se nestáhly. U prvního jsem mazala jak o život, během pár dní se udělaly desítky jizviček. Podruhé jsem se na to vykašlala a dobrý.

• Nahlásit
  • Citovat
2144
3.8.15 21:12

Mě řekl i primář v porodnici, že mazat se proti striím jsou vyhozené peníze :think: prý záleží na tom, kdo má jakou pokožku, některé se strie neudělají ani bez mazání a jiné se udělají i kdyby se mazala desetkrát denně ;) U prvního těhotenství jsem to nevěděla a mazala jsem se a strie jsem měla úplně stejný jako u druhého těhotenství, kdy jsem se nanamazala ani jednou :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7324
3.8.15 21:16

@celipipka54 Přesně tak, záleží na pokožce…nemám jedinou a nikdy jsem se nemazala, kůže byla napnutá jako blázen, pálila, svědila (7-9 měsíc) a přesto NIC… :nevim: Takže to bude spíš kůží a genetikou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
3.8.15 21:21

Mazala jsem jen krémem a olejem z DM a ještě jsem to dost flákala. Udělalo se mi jich pár malých na zadku, který jsem vynechávala úplně, jinak jsem šla rodit s čistým štítem. Pár hodin po porodu, jak rychle splasklo břicho, vyskákalo něco málo stříbrného. Mám jich pár, nic hrozného. Časem ještě zesvětlaly. Otěhotněla jsem podruhé, když měl syn 15 měsíců. Nemazala jsem vůbec. Nic dalšího se už po druhém dítěti neobjevilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.8.15 21:26

Mám jich fakt hodně, mám strach aby to nebylo horší. Mazala jsem teda jen břicho a mám je jen na břiše, na prsou ani na zadku nemám, tak snad bude lepší když se nebudu mazat :D :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8959
3.8.15 21:26

Pouzivala jsem elasti-q a taky se mi udelaly. Ale kdo vi, jak bych vypadala, kdybxch nemazala vubec… :think: stare strie zesvetlaly. Ted jsem 30.tt a stare strie bez zmen, nove jsem zatim neobjevila. Ale jsem tehotna po dvou letech od prvniho :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Luca10
3.8.15 21:44

Při prvním jsem mazala a v osmém měsíci se mi jich vyrojilo hrozně moc. Otěhotněla jsem, když bylo malé necelých 7 měsíců, přes jaro stihly vyblednout, ale teď jsou zase napnuté a viditelné, ale na mazání už kašlu. Je to genetika. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
48786
3.8.15 21:48

Na břiše jsem neměla ani nemám strie a to jsem se mazala párkrát. Pár se mi jich udělalo na vnitřních stehnech, ale po porodu vybledly a nejsou vůbec vidět. Podle mě je to geneticky dané, záleží na pokožce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3648
3.8.15 21:52

V prvním těhotenství mi taky popraskalo břicho. Otěhotněla jsem 9 měsíců po porodu a nic se neobjevilo. Prvně jsem mazala sporadicky Elastic Q a po druhé olejem z DM, ale myslím si, že už ta kůže byla na to trochu zvyklá. Teď jsem byla těhotná po třetí (rodila jsem necelé 2,5 roků po druhém porodu) a taky bych řekla, že se mi nic neobjevilo. Mazala jsem jen večer olejem z DM baby love a alverde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.8.15 12:45

Mazanim nic nepokazis ale je fakt ze je v genech.. Ja teda poctive mazala hned jak jsem se dozvedela ze jsem tehotna a nemam nic..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama