Plodné dny podle doktora Jonáše

41
13.4.05 14:25

Plodné dny podle doktora Jonáše

Ahoj snažilky,
chci se zeptat, jestli máte nějaké zkušenosti s výpočtem plodných dní podle doktora Eugena Jonáše.
Já si nechala vypočítat plodné dny touto metodou prostřednictvím paní Čapkové (moc příjemná paní), zatím jsem ale bez úspěchu…
Hodně jsem o této metodě četla, domnívám se (doufám), že funguje.
Můžete mi, prosím, poradit???
Prý nezáleží, v jaké fázi menstruačního cyklu se tyto plodné dny nacházejí. Já to ale nechápu. Lámu si hlavu nad tím, jak je to možné???
Příští plodné dny mi vycházejí asi 3 - 4 dny před očekávanou menstruací. Opravdu je možné, abych v tyto dny otěhotněla? Je to přece na konci menstruačního cyklu, vajíčko už se chystá na vyloučení z těla a v žádném případě už není schopné oplodnění. Jak to teda je? Znamená to, že by se v tento plodný den oplodnilo už nové vajíčko?????
A pokud bych v tento plodný den (4 dny před očekávanou menstruací) opravdu otěhotněla, došlo by k té menstruaci??
Budu vděčná za každou odpověď a zkušenost s touto Jonášovou metodou.
Moc a moc a moc vám předem děkuju, přeju krásný den,
pá Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

922
13.4.05 14:49

Katko,
koukni do deníčků Snažilek (levá lišta), je tam deníček přímo na téma Jonášovky. Berun to tam krásně popsala.
Také je mám vypočítané a jestli se zadařilo, uvidíme na konci měsíce. Každopádně se s ovulací shodovat nemusí, porože v této metodě jde o něco jiného-dny podle Jonáše se shodují s dobou, kdy jsi byla narozená…Více tam.
Berča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
13.4.05 16:19

Ahoj,

sama jsem si nechala vypočítat plodné dny. A docela mě to zaráží, protože mi plodné dny vycházejí na poslední nebo předposlední den MS.

Chtěla jsem to zkusit i přes, ale zatím bez úspěchu, manžel tvrdí, že není řezník :oops: , takže zatím žádné výsledky :( .

• Nahlásit
  • Citovat
2304
13.4.05 19:30

Katko , Berčo a anonymní - plodné dny podle Jonáše jdou ve stejném rytmu. Naše biologické plodné dny ne, protože cyklus ms je závislý na mnoha faktorech - psychika, nemoc, počasí … stačí stres nebo něco co oddálí nebo přiblíží ovulaci a hned přijde ms dřív nebo se o malinko opozdí.
Mám jedno dítě podle Jonáše. Zjistila jsem to zpětně, když jsem se divila, že jsem otěhotněla v tak nemožný termín, který by se považoval za bezpečný. A když se potom dopočítal termín početí podle termínu porodu (přirozený, ničím chemickým ovlivňovaný), tak byl rozdíl asi 20 minut.
Od té doby používám plodné dny podle Jonáše a sledování plodnosti podle stavu čípku a testerem slin jako antikoncepci. Úspěšně.
Přesto být vámi bych neočekávala, že otěhotním první měsíc nebo že otěhotním na povel či na přání. Rok se mi zdá všeobecně na všechny metody krátká doba. Aspoň dva roky snažení.
Pro anonymní - a co při společném sprchování? Nenechal by se přemluvit?
Stefinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
13.4.05 19:57

Sprchování ve sprše fakt nejde. Jsme oba vyšší váhové skupiny a neunese nás vana :oops: :oops: :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
4921
14.4.05 08:30

Stefinka Nechtěla bys toto také popsat do mého denníčku Jonášova metoda aneb ministudie Snažilek… ve snažilkovských denníčcích. Je to nesmírně zajímavé. Popřípadě, nechcete tuto diskuzi přesunout tam… Já jsem vděčná za každou zkušenost. Tedy i tu negativní. TO, že termíny vycházejí i přímo na MS dny je časté. V diskuzi k denníčku jsem psala jak se to děje u mě. Tedy každý měsíc se mi ovulace dle Jonáše posunuje o jeden DC. Od března 2006 tak moje ovulace dle výpočtů bude přímo na MS dny, protože mám cyklus 6 dní (po 28dnech), bude to znamenat, že půl roku budou MS dny přesně připadat na ovulaci dle Jonáše… Teď v dubnu je ovulace dle Jonáše cca 14DC. Snažit se o miminko budu od září 2005, kdy bude ovulace 20DC…tedy poměrně pozdě. Jak Stefinka správně poznamenala, ani u mě, i když si umím plodné dny spočítat, určitě nedojde k oplodnění hned první měsíc snažení, což neznamená, že Jonáš nefunguje, ale že jsem prostě nevystihla ten správný čas a byla ovlivněna jinými faktory. Jonášova metoda je jen pomůcka stejně jako ovulační testy apod. není to záruka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2304
14.4.05 12:20

Hi, hi, hi, anonymko , já se směju, protože u nás je to to samé. Ta nechuť v ty dny a že se nemůžem sprchovat spolu. Nemůžeš dát aspoň nějaké písmenko? Je to divný psát k nikomu.
Berun proč čekáš až se ti posunou dny blíže k ms? Větší šance je blíž k ovulaci. Zpětně jsem si ověřovala i synka a toho jsem počala dva dny před holčičkovým termínem podle Jonáše.
Záznamy jsem si bohužel neschovávala, tak nemůžu zjistit, zda jsme se snažili jindy na kluky podle Jonáše. Před holkou měsíc jsem měla ve stejném termínu klučičí den a snažili jsme se a nepočala jsem.
Stefinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4921
14.4.05 12:56

Stefinko: Já vím, že je zrovna tenhle měsíc jeden z nejideálnějších-14DC pro 28denním cyklu, ale já bohužel musím počkat. Rekonstruujeme dům a nerada bych prožívala své těhotenství v prachu a nedostatečném zateplení domu. Jsou to prostě praktické důvody. Kdyby bylo dostatek peněz, nemuseli bychom to takhle odkládat. Na podzim by to mělo být hotové a pak už můžeme v klídku začít… MIMI prostě musí nejdřív bydlet…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2304
14.4.05 15:24

Berun to jo, všechno postupně. Kdyby se ti něco stalo, za to to nestojí. Tak k tomu stavění si dej ještě vitamínky a listovku a zdravé jídlo … No ty víš určitě co máš dělat. Stefinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
14.4.05 20:17

Stefinko, promiň, zapomněla jsem se podepsat. A opět mi nějak nejde se přihlásit.

Ta anomymka je MIKINA

• Nahlásit
  • Citovat
460
23.4.05 17:07

Ahoj,
mám doma brožuru - Přirozená regulace početí - od Eugena Jonáše, kterou můžu darovat, jestli máte některá zájem napište. Je sice z roku 1995, ale myslím, že metoda se nemění. Mám ji z dob, kdy jsme se začínali snažit o prvního potomka.
Verča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ZuzanaF
22.5.10 15:29

Ahoj, můžete mi říct, kdo mi zpracuje přehled plodný a neplodných dnů dle Dr. Jonáše. Díky a kolik to stojí

• Nahlásit
  • Citovat
5200
23.5.10 15:07

Ahoj, tady máš odkaz na výpočet online:

http://najdise.cz/…etoda-poceti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1makus
5.7.11 21:50

Jonáš

Ahoj,
podle Jonáše jsem otěhotněla několikrát, ale chyba byla v genech a díky doktorce a Jonášovi mám krásnou holčičku. :-D

• Nahlásit
  • Citovat
887
17.10.12 08:57

Ahoj, já jsem taky fanda této metody. Snažili jsme se 4 roky a pak jsem natrefila na metodlu Mudr. Jonáše. Je to super. Díky ní jsem zjistila, že astro plodné dny mám den před menstruací a na druhý pokus to vyšlo. Zatím jsem bez problémů, ťuky ťuk a doufám, že to tak zůstane. Doporučuji všem před tím, než do sebe začnou dobrovoně nechat píchat hormony a být v tlaku doktorů, aby šly hned na IVF. My jsme se nedali a vyplatilo se to! Držím pěsti všem, které jsou otevřené zkoušet tyto alternativní metody, bez jakýchkoliv předsudků a přesvědčení, že to nefunguje :-) Myslím, že tolik žen již otěhotnělo touto metodou, že je směšné tvrdit, že jde o placebo (to mi bylo řečeno na jiné diskuzi - že jsem si vsugerovala, že to jde a tak jsem touto sugescí po 4 letech otěhotněla) :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama