Plomba na majetku

20.5.18 11:44

Plomba na majetku

Dobrý den. Dávám plnou moc přítelkyni na zástavu majetku o proti půjčce. Ale doslechl sem se že z úřadu budou posílat dopis pro mě abych se k tomu vyjádřil a odsouhlasil to. Ale já bohužel pracovně odlitam mimo ČR a nebudu mít čas jak to vyřešit. Tak že jestli mi můžete poradit co je na tom pravdy děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12304
20.5.18 12:03

Myslis z katastru? Ze ti poslou oznameni o tom, ze bude na majetku provedena zmena? Na to se nereaguje. Tve nereagovani znamena souhlas. Oni se tim chrani, kdyby byl nejaky problem, abys mel moznost to rizeni zastavit atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.5.18 12:21

@Šarlota4 ano to sem myslel jen já potřebuji aby ta plomba proběhla co nejrychleji. A ono to je prej že čekají až 15 dnů. Což mě ne počká jinak mi uteče pozemek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12304
20.5.18 12:25

@Kraken199974 ja uz si to presne nepamatuju, ale s urychlenim nic neudelas. Jsou tam zakonne lhuty + zalezi na rychlosti uradu. V Praze prevadi nemovitost nebo zmenu do tydne po dodrzeni zakonne lhuty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17082
20.5.18 13:43

Mají, myslím, 20 dnů a neurychlíš to. Zřiď si datovou schránku, budeš mít veškerou poštu pod kontrolou. Některé půjčky lze čerpat i na návrh na vklad. Informuj se u banky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73341
20.5.18 13:53

@Janli Ne, že mají 20 dnů, těch 20 dnů na to nesmí sáhnout, provést to mohou až po nich, takže když budou sakra rychlí, tak to může být 21 den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.5.18 13:54

@Janli ano tomu rozumím mě šlo jen o to jestli katastr nemovitostí v Praze zasílá písemné návrh o změně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17082
20.5.18 13:56
@j.a.n.i1 píše:
@Janli Ne, že mají 20 dnů, těch 20 dnů na to nesmí sáhnout, provést to mohou až po nich, takže když budou sakra rychlí, tak to může být 21 den.

Jo, špatně jsem to napsala. Je tam ochranná lhůta pro vznesení námitek k řízení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73341
20.5.18 14:01
@Kraken199974 píše:
@Janli ano tomu rozumím mě šlo jen o to jestli katastr nemovitostí v Praze zasílá písemné návrh o změně.

Samozřejmě že zasílá, stejně jako kterýkoliv jiný v republice, je to dané zákonem, ale nijak se na to nereaguje (pokud to tedy nechceš zarazit, to je totiž ten důvod, proč to posílají).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.5.18 16:27

@j.a.n.i1 tomu rozumím. A když má přítelkyně bude mít plnou moc k tomu že může přebírat veškeré dokumenty písemný atd tak to nemůže vyřídit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73341
20.5.18 19:55

@Kraken199974 A co na tom furt chceš vyřizovat, prostě se to tam poddá a pak se čeká těch minimálně 21 dní, než to provedou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1392
21.5.18 03:09
@Kraken199974 píše:
Ale doslechl sem se že z úřadu budou posílat dopis pro mě abych se k tomu vyjádřil a odsouhlasil to.

To je úplně zmatené. Tak to není.
KÚ vyznačí plombu na základě nějaké listiny (např. zástavní smlouva). To trvá několik dní. Vyznačení potvrdí dopisem. Od data vyznačení běží dvacetidenní ochranná lhůta, ve které může žadatel vzít návrh zpět nebo jiný účastník podat námitky. Nic se znova neodsouhlasuje. Souhlas je přece předmětem smlouvy. Nejde také o žádnou dobu vyřizování. Plomba je už vyznačená. Jde o ochranu věřitele. Bylo by nemoudré poskytnout půjčku dřív.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama