Plynový či elektrický kotel?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.19 21:46
Plynový či elektrický?

Ahoj, prestěhovali jsme se do nového bytu kde máme jakýsi kotel, ráda bych věděla jestli jde o plynový nebo elektrokotel, ale majitel bytu sám neví což mě docela zarazilo :think: jde o značku geminox modusat. Na internetu jsem hledala, ale nic moc jsem nenašla, tak jsem si řekla, že třeba někdo má takový kotel taky doma a třeba poradí :)
Předem díky za odpovědi :kytka:

Reakce:
Aspera
Generální žvanilka 22219 příspěvků 01.08.19 21:58

Vede k němu plynová trubka? Pak bude plynový, pokud ne je elektrický. A teda majitel bytu je dobrý.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.19 22:19

@Aspera jsou tam 4 trubky, ale podle mě se tam ohřívá voda :nevim: jinak k němu žádná trubka nevede, je pověšený na zdi. Hlavně jsme doma nenašli ani nic co by měřilo plyn, máme tam vše na elektřinu, tak je mi divné, že jediný kotel by byl na plyn :roll: majitel bytu bohužel neví skoro vůbec nic.

Russet
Neúnavná pisatelka 17998 příspěvků 01.08.19 22:25
@Anonymní píše:
@Aspera jsou tam 4 trubky, ale podle mě se tam ohřívá voda :nevim: jinak k němu žádná trubka nevede, je pověšený na zdi. Hlavně jsme doma nenašli ani nic co by měřilo plyn, máme tam vše na elektřinu, tak je mi divné, že jediný kotel by byl na plyn :roll: majitel bytu bohužel neví skoro vůbec nic.

Hledala bych měřák. Musí tam být, pokud by byl plynový.

Russet
Neúnavná pisatelka 17998 příspěvků 01.08.19 22:28

A je vůbec majitel? Přece musí mít s plynárnou smlouvu na odběr plynu. Nebo by měl tušit, kde jsou měřáky. Každý rok se přece odečítá spotřeba :zed:

JTom
Ukecaná baba ;) 1030 příspěvků 02.08.19 12:11

Vyhledávač mi našel toto: https://www.tzb-info.cz/…osti-geminox
To jsi asi také nejspíš našla. Jestli to je něco jiného, bude potřeba opsat ze štítku konkrétní typ. Geminox je výrobce, Modusat je obchodní název systému.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34963 příspěvků 02.08.19 12:22
@Russet píše:
A je vůbec majitel? Přece musí mít s plynárnou smlouvu na odběr plynu. Nebo by měl tušit, kde jsou měřáky. Každý rok se přece odečítá spotřeba :zed:

přesně.

Váš příspěvek
Reklama