Nováček mezi sousedy

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
titinkahaas
Kecalka 121 příspěvků 31.07.19 10:15
Nováček mezi sousedy
:mavam:

Mám takovou zvláštní kauzu. Koupila jsem si nový byt, a zjistila, že má poštovní schránka, která má být třetí odshora, je úplně dole, 10 cm nad zemí. Očividně si to přehodili, když se byt prodával.

Máte s tím zkušenosti? Jsou na to nějaké předpisy? Nějaká pravidla.

Já o ničem obeznámená nebyla, nikomu jsem svolení nedávala, co dělali původní majitele byla jejich věc, podle mého s novým majitelem se schránka měla vrátit na své místo.

Poraďte :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 25 Další »
Reakce:
Keyllah
Extra třída :D 12902 příspěvků 31.07.19 10:17
@titinkahaas píše: :mavam:

Mám takovou zvláštní kauzu. Koupila jsem si nový byt, a zjistila, že má poštovní schránka, která má být třetí odshora, je úplně dole, 10 cm nad zemí. Očividně si to přehodili, když se byt prodával.

Máte s tím zkušenosti? Jsou na to nějaké předpisy? Nějaká pravidla.

Já o ničem obeznámená nebyla, nikomu jsem svolení nedávala, co dělali původní majitele byla jejich věc, podle mého s novým majitelem se schránka měla vrátit na své místo.

Poraďte :kytka:

A chceš mít dobré vztahy se sousedy nebo hned od začátku začít boj? ;) podle toho bych se rozhodla…

Senaida
Kecalka 256 příspěvků 31.07.19 10:17

A to, že má být třetí od shora máš uvedeno někde ve smlouvě, na plánu, nebo z čeho vychází s?

titinkahaas
Kecalka 121 příspěvků 31.07.19 10:20

@Senaida Je to vidět na všech schránkach jména jdou podle pořadí, podle pater…

Šmoulice
Kelišová 7419 příspěvků 31.07.19 10:20

A není to jedno, kterou schránku máš? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

titinkahaas
Kecalka 121 příspěvků 31.07.19 10:22

@Keyllah já s nimi chci mít dobré vztahy, ale to neznamená, že musím přijmout něco, co mi nevyhovuje. Koupila jsem si byt a má mít schránku nahoře. Máte s tim konkrétní zkušenost?

Ravedd
Ukecaná baba ;) 1614 příspěvků 31.07.19 10:23

My jsme schránky měli seřazený podle čísel bytů, když se nechali dát nový a chtěli to přeházet tak se lidi vztekali že jsou zvyklí na místo kde schránku měli a budou jí hledat tak tam jsem to i chápala a nakonec to nechali jak to bylo, ale… Ty ses teď nastěhovala takže určitě nejsi zvyklá na místo kde byla schránka předtím tak proč dělat zle? :nevim: prostě si zvykneš na to kde máš schránku a je to vždyť je jedno kde si bereš poštu :roll:

Senaida
Kecalka 256 příspěvků 31.07.19 10:24

@titinkahaas obávám se, že to, že ostatní byty jsou po sobě není směrodatné, pokud to nemáš písemně v kupní smlouvě, že sis koupila k tomu přesně tu danou schránku.. leda by bylo ve stanovách, že jsou schránky po sobě..

titinkahaas
Kecalka 121 příspěvků 31.07.19 10:25

@Šmoulice vám by to bylo jedno? Třeba by vám bylo jedno, že máte úplně poslední místo na parkovišti, že si v restauraci pokaždé sednete ke stolu u wc, a že se musíte ohnout pokaždé pro poštu k podlaze. Mě to jedno není, a hledám lidi s konkrétní zkušeností.

titinkahaas
Kecalka 121 příspěvků 31.07.19 10:27

@Ravedd je to úplně u země, a moje původní je přímo na úrovni obličeje… to je docela rozdíl…

smurfka
Vesmírná mluvilka 31659 příspěvků 31.07.19 10:27

Pokud máte vytvořené společenství vlastníků, zeptej se předsedy jak to je..
ale pokud nemáš ve smlouvě že k tomu a tomu bytu patří ta a ta schránka a ten a ten zvonek, tak to nikde neobstojí..i když to ostatní mají podle pater..Jako požádat můžeš, ale nic si nevymůžeš když nebudou chtít

titinkahaas
Kecalka 121 příspěvků 31.07.19 10:27

@Senaida všichni ostatní jsou po sobě. Pouze já nejsem.

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1746 příspěvků 31.07.19 10:28

Ty vl kdybys koupila 3kk a pak si dostala klice od 2kk tak to chapu, ze bys resila, ale resit schranku??? Cooo? Si delas srandu? Vzdyt je to jedno, hod tam jmeno a neres :mrgreen:

Příspěvek upraven 31.07.19 v 10:28

Keyllah
Extra třída :D 12902 příspěvků 31.07.19 10:28
@titinkahaas píše:
@Keyllah já s nimi chci mít dobré vztahy, ale to neznamená, že musím přijmout něco, co mi nevyhovuje. Koupila jsem si byt a má mít schránku nahoře. Máte s tim konkrétní zkušenost?

Takže asi takto, pokud bylo dřív domluveno (a mohl to klidně iniciovat tvůj předchůdce), že byly schránky už dřív vyměněny, tak řešit to nyní, tak ty dobré vztahy moc nenastartuješ. Pokud ty schránky vyměnili těsně před tebou, tak se klidně ozvi tomu, kdo si to s tebou vyměnil, ale pokud nebude souhlasit, tak co? pokud nemáš přesně ve smlouvě zakotveno, která schránka je tvoje a rozdělení schránek bylo na developerovi, kterej to udělal jak je zvykem, ale není k tmu žádná vyhláška, zákon, nic, je to boj s větrnými mlýny a dobré vztahy tím taky končí. Máš nějaké třeba zdravotní omezení, které ti znemožňuje mít schránku 10cm nad zemí? nebo je zde nějaký objektivní problém s tou nižší schránkou? je jiná než ostatní nebo jde jen o to umístění?

Verun83
Extra třída :D 10401 příspěvků 31.07.19 10:28

Resis kraviny. Delas, jak kdybys v te schrance mela bydlet.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 25 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama