Trvalý pobyt a vše kolem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
dracula-s
Kecalka 213 příspěvků 29.07.19 18:06
Trvalý pobyt a vše kolem

Nevěděla jsem kam zařadit. Chci se zeptat. Teď bydlíme v pronájmu. Nevyšel nám dům, tak zkusíme příští rok. Čekáme mimčo. Chceme se s přítelem brát, ale každý jsme trvalým pobytem jinde. Přítel má ve vlastnictví 1/2 domu a tam je hlášeny. Já se přihlásim do pronájmu. Jde o to, zdali by v manželství nebo i mimo manželství, prostě vadilo, že jsme jako rodičové každý jinde? A kdyby jsme chtěli aby malý byl hlášeny trvale tam kde otec a ne kde já jako matka? Jde o to, že se chceme do roka získat svůj dům a vlastně na adrese otce má tak či tak miminko prostě trvalý domov. Jedná se mi hlavně o úřady, mateřská, řodičák apod.

Reakce:
Bubla Bůčková
Echt Kelišová 7953 příspěvků 29.07.19 18:10

Tady se toho plete tolik… Ale jinak jednoduše, manželé mít stejnou adresu nemusí a vždy se uvádí ta v občance. Úřady budeš také vyřizovat v místě trvalého bydliště. Dítěti se myslím ani nikde nepsalo, kde bydlí :think:

Uživatel je onlineRusset
Neúnavná pisatelka 18053 příspěvků 29.07.19 18:11
@dracula-s píše:
Nevěděla jsem kam zařadit. Chci se zeptat. Teď bydlíme v pronájmu. Nevyšel nám dům, tak zkusíme příští rok. Čekáme mimčo. Chceme se s přítelem brát, ale každý jsme trvalým pobytem jinde. Přítel má ve vlastnictví 1/2 domu a tam je hlášeny. Já se přihlásim do pronájmu. Jde o to, zdali by v manželství nebo i mimo manželství, prostě vadilo, že jsme jako rodičové každý jinde? A kdyby jsme chtěli aby malý byl hlášeny trvale tam kde otec a ne kde já jako matka? Jde o to, že se chceme do roka získat svůj dům a vlastně na adrese otce má tak či tak miminko prostě trvalý domov. Jedná se mi hlavně o úřady, mateřská, řodičák apod.

Dítě dostane automaticky po porodu trvalý pobyt u matky. Jinak znám spoustu lidí, co mají jinde trvalý pobyt a jinde žijí. Já ho mám vždy tam, kde bydlím a momentálně jsme všichni na jedné adrese. Už kvůli školce to bylo výhodné.

ugluk
Hvězda diskuse 47395 příspěvků 29.07.19 18:13

Jsme s manželem každý hlášený jinde a nikdy nám to v ničem nevadilo. Dítě po porodu automaticky dostane TP tam, co matka, ale dá se to rychle změnit, taky jsem děti přepisovala „k tatínkovi“.

dracula-s
Kecalka 213 příspěvků 29.07.19 18:14

@ugluk a nebyli potom oplejtačky s úřady kvůli tomu? Aby mi pak nikdo neříkal, že se o dítě nestarám, takže nemám nárok :D

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15549 příspěvků 29.07.19 18:18

@dracula-s my máme s manželem taky bydliště každý jinde, děti byly asi rok hlášeny jinde než já a každému je to fuk ;) vubec neřeš. Však spousta děti má bydliště úplně jinde než rodiče třeba kvůli spadovosti škol ;)

ugluk
Hvězda diskuse 47395 příspěvků 29.07.19 18:19

@dracula-s ne, fakt ne :-D TP dítěte byl vlastně podstatný jen pro přijetí do školky a spádovost školy, tam i kvůli podvodům řešili, aby tam měl TP aspoň jeden z rodičů, otec jim zcela stačil :lol: Jinak my bydlíme pohromadě (jen já mám TP z různých důvodů ve svém druhém bytě), takže když někde diktuji TP z občanky, automaticky dodávám, že mám jinou korespondenční adresu. No, v podstatě je skutečný TP ani většinou nezajímá (doktory a tak, ouřady samozřejmě jo) a chtějí znát adresu, na které jsem skutečně k zastižení.

Anny2148
Kecalka 364 příspěvků 29.07.19 18:20

Já mám trvalý pobyt také jinde než manžel a děti. Nikdy jsem s tím neměla problém (pokud nepočítám, že ve všech dotaznicich musím vypisovat dvě adresy). Hlavně zvaž jak to bude do budoucna se školkou a školou. Třeba v Praze na tom dost záleží, kde má dítě TP tak tam spadá do školky.

Hoa Mai
Kelišová 6653 příspěvků 14 inzerátů 29.07.19 18:21
@dracula-s píše:
@ugluk a nebyli potom oplejtačky s úřady kvůli tomu? Aby mi pak nikdo neříkal, že se o dítě nestarám, takže nemám nárok :D

Ne, zadne opletacky z toho nejsou a trvaly pobyt ditete nikdo neresi v podstate do doby, nez ho budete hlasit do statni skolky. Dite muze mit TP i jidne, nez oba rodice a nikdo vam k tomu nic nerekne. Kdyz bude tatinek chtit prehlasit deti na svou adresu, zajde na ohlasovnu a jednoduse je prehlasi. Proc a nac se vas nikdo ptat nebude.

Příspěvek upraven 29.07.19 v 18:22

Bubla Bůčková
Echt Kelišová 7953 příspěvků 29.07.19 18:21

@dracula-s jinak jestli se zaonačeně ptáš, jestli se pak dosáhne na dávky pro samoživitelky, tak ano :roll: level expert pak říká nezapsat do rodného listu, to budeš v balíku :mrgreen:

sakota
Kelišová 5979 příspěvků 29.07.19 18:58

Můj muž má trvalák jinde přes půl republiky než já a děti a nikdo to neřeší. ;)

dracula-s
Kecalka 213 příspěvků 29.07.19 19:05

Děkuji holky :kytka:

@Bubla Bůčková no asi těžko se na tohle ptám, když bude tam kde jeho pracující otec, který má část domu ve vlastnictví, ale což asi erupce na slunku :D

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.19 19:18

My řešíme toto taky, ale dohodli jsme se, že si změním TP ať máme stejný s přítelem, ale taky ho chci měnit i z dalších důvodů.. ať máme třeba nárok u RD na druhou popelnici i když jsme 2 rodiny v domě, TP mají 3 lidé, a tím pádem máme jednu a odvoz co dva týdny, tak bude nás tu 5 tak budeme mít nárok na druhou..

Váš příspěvek
Reklama