Co vy a minimalismus?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lugerr
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.07.19 16:56
Co vy a minimalismus?

Ahoj, co vy a minimalismus? Žije tady někdo v tomhle duchu? Nebo o tom uvažuje? :)

Začal jsem se do toho postupně víc a víc dostávat. Shledávám v tom skvělý uklidnění a volnost. Nic mě defakto nedrží. Mám jen to, co opravdu potřebuju a chci mít.

Co je pro vás vyhovující míra, řekněme, minimalizace věcí a co už je moc?

Osobně třeba často vídám v jiných rodinách ohromné skříně nikdy nepoužitých servisů, léta neotevřených knih a spoustu sošek, kýčů a dalších lapačů prachu. Jaký na to máte názor? :)

V poslední době zavádíme minimalismus i do své „digitální“ části života. Pravidelně si uklízím ve fotkách, odstraňuju přátelé z fb které ani neznám atd. Jo a abych nezapomněl… Snad největší změnou pro mě bylo zbavit se televize. No trochu jsem se bál, ale nelituju.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
Kfětoslava
Závislačka 3133 příspěvků 26.07.19 17:00

No zbavit se TV mělo nádech rebelství či jinakosti v 80. letech, né dnes :). Ale jinak minimalistům fandím, co bych neredukovala jsou knihy, ty mají hodnotu i jako neotevřené, jelikož se dědí. Mám pohádky po mé mámě z 50. let a dám je zase svým dětem :kytka: A všechny jsem teda poctivě četla a četla jsem je i dětem, mám knihy doma, pravda, co mám v plánu se k nim dohrabat. Ale knihy vždy naživo, žádné čtečky apod 8)

Lugerr
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.07.19 17:03

@Kfětoslava Ale tady přece nejde vůbec o odlišení se. O to, být jiný. Co v reálu v televizi člověk sleduje?
Filmy zkouknu na internetu nebo v kině. Co dál tam dávají? Kvůli čemu ji mít?

A s těmi knihami… Asi ano. Je pravda, že některé kousky jsou skvělou hodnotou třeba pro budoucí děti. Ale některé se pořád jen dědí a nikdo je nečte. U mých rodičů je takových spousty a zařekl jsem se, že ke mě do domu už nepůjdou.

veria
Nadpozemská drbna 26054 příspěvků 26.07.19 17:04

Zbav se počítače a veškeré podobne elektroniky, to bude teprve minimalismus :lol:

Lugerr
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.07.19 17:06

@veria Jo. To by byl. :D Ale minimalismus má člověka hlavně uspokojit. Hnát to do extrému je nesmysl. Nehledě na to, že se počítačem živím. :nevim:

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 34697 příspěvků 26.07.19 17:06

Jé, jak jsem začala bydlet sama (teda s partnerem, co si dones elektroniku a pár ručníků), neměli jsme nic, všecko darované, na zemi matrace, telka, co byla barevná jen vpravo dole :mrgreen: a pak spousty knih, taková byla doba. A jak se to pohlo dál, začal se mi doma množit naprosto nepoužitelný materiál-starý nábytek po babičce, matčin svatební servis, křišťál ode všech zemřelých bab v rodině. :oops:

Šarlota4
Extra třída :D 11663 příspěvků 26.07.19 17:06

Praktikuju, tedy krome knih. Knihy si nechavame po generace :)

Kriss Tina
Extra třída :D 11722 příspěvků 26.07.19 17:06

Taky mám radši minimalismus, nesnáším tuny krámů, lapače prachu, hadrů… Akorát v případě hraček se mi to tolik nedaří :lol: ale co neredukuju ale spíš rozšiřuju, jsou knížky, ty jsou nesmrtelné a nikdy mě neomrzí :andel:

Lugerr
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.07.19 17:08

@matkabagristy Já ty servisy a křišťály fakt nechápu. :lol:

Kfětoslava
Závislačka 3133 příspěvků 26.07.19 17:08
@Lugerr píše:
@Kfětoslava Ale tady přece nejde vůbec o odlišení se. O to, být jiný. Co v reálu v televizi člověk sleduje?
Filmy zkouknu na internetu nebo v kině. Co dál tam dávají? Kvůli čemu ji mít?A s těmi knihami… Asi ano. Je pravda, že některé kousky jsou skvělou hodnotou třeba pro budoucí děti. Ale některé se pořád jen dědí a nikdo je nečte. U mých rodičů je takových spousty a zařekl jsem se, že ke mě do domu už nepůjdou.

Chápu, já narážela jen na některé, co říkají, že nejsou tak přízemní a nemají telku a pak čumí na net :lol:, ale z pohledu mít ji či nemít, když co mě zajímá, můžu zkouknout na netu, to je pravda. No není kniha jako kniha, samozřejmě je spousta braků zralých na podpal.

Lugerr
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.07.19 17:09

@Šarlota4 @Kriss Tina Pěkný. No koukám, že knihy se těší obrovský lásce. Já sám je taky hromadím. Ale nechci jich mít stovky. Max pár desítek. K některým se chci vracet a zbytek půjčit, prodat, darovat nebo vyměnit za něco jinýho.

Kfětoslava
Závislačka 3133 příspěvků 26.07.19 17:10
@Lugerr píše:
@matkabagristy Já ty servisy a křišťály fakt nechápu. :lol:

Jo to byla móda, kdo neměl ve vitríně skleničky a servisy, ten jako by nebyl :)

Kfětoslava
Závislačka 3133 příspěvků 26.07.19 17:11

@Lugerr Počkej a ty jsi singl? Pokud jo, tak neboj, budoucí partnerka ti to tam zabydlí. Řekne si- chudák, má jen matraci a stůl, musím mu to tam vybavit :D

Kriss Tina
Extra třída :D 11722 příspěvků 26.07.19 17:11

Jinak my telku máme ale jakože telka v ní neběží :D koukám v ní na filmy přes internet (akorát to mám větší a nemusím koukat z metru do počítače) a chlap si občas zahraje xbox 8)

Lugerr
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.07.19 17:12

@Kfětoslava Přesně tak jsem to měl na mysli. :) Mě hlavně hrozně vadily zprávy. Co je to za zvrhlej zvyk neustále ukazovat lidem nehody, úmrtí a loupeže? Vždyť se to toho před televizí ani netýká a akorát to vzbuzuje pocit, jak je na ulici nebezpečno. Pořád negativní informace. A osobně věřím na to, že stejně jako by měl člověk jíst zdravě, stejně tak by měl pečlivě vybírat čím „nakrmí“ svůj mozek. Takže to byl hlavní důvod proč šla TV pryč. Negativní emoce a ztráta času - prokrastinace.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama