PN a chození ven

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.04.19 19:25
PN a chození ven

Ahoj, jsem těhotná a doktor mě ihned poslal na neschopenku. Důvody proč rozebírat nechci, jen doufám, že vše bude dobré. Mám hodně ležet a odpočívat, ale na nenáročnou procházku nebo lehčí nákup můžu. Vycházky mám normálně šest hodin denně. Takže když je mi dobře, takže vyrazím třeba do obchodu nebo s dítětem na hřiště nebo někam do parku nebo procházku, kdy třeba jedeme autobusem na určité místo, tam se projdeme a zase jedeme busem zpět. Vycházky dodržuju na minuty přesně, nikdy nevyjdu před začátkem a nikdy se nevrátím pozdě. V práci jsem těhotenství zatím nehlásila a ani ještě nechci. Jenže se ke mě dostalo, že nějaké dobré duše co mě viděly venku to v práci donáší, že si chodím po venku a prý to na mě nevrhá dobré světlo. Jenže od doktora jít ven povolené mám, oni důvod nemocenské ze zákona vědět nemusí a ven vycházím opravdu jen v čase vycházek. Dokonce tu jeden den přišel přímo můj vedoucí zkontrolovat, jestli jsem doma. Že ty lidi opravdu mají tak nudné životy, že musí řešit lidi okolo. Jinak nezastávám žádnou důležitou funkci, že by beze mě byl nějaký problém, jsem obyčejný řadový zaměstnanec a nikdo za mě ani nemusí dělat moji práci. Takže se chci zeptat, může být nějaký problém, když mě někdo v čase mých vycházek někde zase uvidí? Proč jsem na neschopence prostě fakt ještě oznamovat nechci, minimálně do konce prvního trimestru, neví to ještě ani třičtvrtě rodiny.

Reakce:
Tichošlápek
Extra třída :D 14256 příspěvků 21.04.19 19:28

Ne, není to problém. Maximálně budou lidi drbat

Kriss Tina
Extra třída :D 10125 příspěvků 21.04.19 19:35

Ne nic ti nemůžou, leda mít blbe kecy, ale až jim řekneš důvod neschopenky, tak to pochopí… Jako těhotná jsi i nevyhoditelna (pokud nejsi ve zkusebce)

toma0105
Kecalka 284 příspěvků 21.04.19 19:35
@Anonymní píše:
Ahoj, jsem těhotná a doktor mě ihned poslal na neschopenku. Důvody proč rozebírat nechci, jen doufám, že vše bude dobré. Mám hodně ležet a odpočívat, ale na nenáročnou procházku nebo lehčí nákup můžu. Vycházky mám normálně šest hodin denně. Takže když je mi dobře, takže vyrazím třeba do obchodu nebo s dítětem na hřiště nebo někam do parku nebo procházku, kdy třeba jedeme autobusem na určité místo, tam se projdeme a zase jedeme busem zpět. Vycházky dodržuju na minuty přesně, nikdy nevyjdu před začátkem a nikdy se nevrátím pozdě. V práci jsem těhotenství zatím nehlásila a ani ještě nechci. Jenže se ke mě dostalo, že nějaké dobré duše co mě viděly venku to v práci donáší, že si chodím po venku a prý to na mě nevrhá dobré světlo. Jenže od doktora jít ven povolené mám, oni důvod nemocenské ze zákona vědět nemusí a ven vycházím opravdu jen v čase vycházek. Dokonce tu jeden den přišel přímo můj vedoucí zkontrolovat, jestli jsem doma. Že ty lidi opravdu mají tak nudné životy, že musí řešit lidi okolo. Jinak nezastávám žádnou důležitou funkci, že by beze mě byl nějaký problém, jsem obyčejný řadový zaměstnanec a nikdo za mě ani nemusí dělat moji práci. Takže se chci zeptat, může být nějaký problém, když mě někdo v čase mých vycházek někde zase uvidí? Proč jsem na neschopence prostě fakt ještě oznamovat nechci, minimálně do konce prvního trimestru, neví to ještě ani třičtvrtě rodiny.

Nikomu po tom nic není, hlavně dodržovat časy vycházek, ostatní ať si trhnou…

smoule.koule
Kecalka 476 příspěvků 21.04.19 19:36

Něco takového jsem zažila, když jsem byla před patnácti lety na základní škole. Po návratu po nemoci mi třídní učitelka vynadala, že mě několik spolužáků vidělo venku. V té době jsem byla ještě větší držka než jsem teď, tak jsem jí pouze oznámila, že omluvenku mám a může si to zkontrolovat u lékaře. A to, že mě několik spolužáků vidělo znamenalo, že jsem prošla kolem naší školy cestou k lékaři a oni zrovna lelkovali koukáním z okna.
Vůbec bych to neřešila - při kontrole jsi doma, vycházky dodržuješ. Snad nikdo nepředpokládá, že na neschopence(pokud máš vycházky) budeš zalezlá jen a jen doma. Co bys například jedla? Nebo jak se dostavíš k lékaři?

Pokud máš od lékaře povolené vycházky a někdo tě uvidí, vůbec bych si nepřidělávala vrásky a neřešila to. Ti lidi mají prostě nudný život, že musí řešit všechny okolo.
Navíc, ani to, že to někdo řekl, nemusí být pravda.

Zabza2
Stálice 89 příspěvků 21.04.19 19:59

Teda to máte kolektiv :( Ale vedoucí tě doma zastihl, to je hlavní. Řekla si mu, že máš povolené vycházky? Měl by tě pochopit, až oznámíš těhotenství, tak to myslím pochopí.
Pokud to nechceš oznamovat, tak to zatím neoznamuj. Bohužel asi není jiná cesta, než ty kecy vydržet. Doma bych kvůli tomu neseděla.
Jen si dej pozor na ty časy, zřejmě tě budou mít tendenci chodit kontrolovat.

smoule.koule
Kecalka 476 příspěvků 21.04.19 20:45

@Zabza2 Neměly by ty vycházky navíc být na části pro zaměstnavatele? Už jsou to 4roky, co jsem byla na neschopence, takže si to nedokážu vybavit, ale jak jinak by zaměsnavatel měl vědět, kdy vlastně přijít?

vokishka
Extra třída :D 14322 příspěvků 21.04.19 20:50
@smoule.koule píše:
@Zabza2 Neměly by ty vycházky navíc být na části pro zaměstnavatele? Už jsou to 4roky, co jsem byla na neschopence, takže si to nedokážu vybavit, ale jak jinak by zaměsnavatel měl vědět, kdy vlastně přijít?

vycházky se dají i změnit, takže je zbytečné, aby byly na části pro zaměstnavatele. Někdy se začíná bez vycházet a pacient je dostane až později.

smoule.koule
Kecalka 476 příspěvků 21.04.19 21:02

@vokishka Já právě vůbec už netuším, co tam je psáno. Ale když se nad tím tak zapřemýšlím, máš pravdu.

Zabza2
Stálice 89 příspěvků 21.04.19 21:49
@smoule.koule píše:

Nevím, jak to je. Ale zaměstnavatel má právo poslat kontrolu, tak asi musí o vycházkách vědět. Netuším. Ale vycházky se dají i různě měnit, pak to doktor posílá někam na ten úřad a zaměstnavateli to nejde, tak netuším jak to je.

vokishka
Extra třída :D 14322 příspěvků 21.04.19 21:56
@Zabza2 píše:
Nevím, jak to je. Ale zaměstnavatel má právo poslat kontrolu, tak asi musí o vycházkách vědět. Netuším. Ale vycházky se dají i různě měnit, pak to doktor posílá někam na ten úřad a zaměstnavateli to nejde, tak netuším jak to je.

Bezna kontrola taky nevi, ze ma ten dotycny vychazky. Proste ho nezastihne doma, nahlasi to a ten dotycny se pak prokaze, ze ma vychazky. Manzeluv znamy to ted tak mel.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.04.19 23:15

Vycházky mám pořád stejné, neměnila jsem je a ani měnit nebudu. Na tom papíru co jsem odevzdávala čas vycházek byl napsaný i na tom růžovém, co se dává později. Ven vycházím opravdu jen v čase vycházek a to ani ne každý den. Jen mi šlo o to, jestli může nastat nějaký problém, když mě z práce někdo uvidí a řekne to i když to bylo v řádném čase vycházek, protože mi bylo tak nějak naznačeno, že sice mám nějaký čas vycházek, ale vidí mě venku lidi a nevypadá to moc dobře, že jsem na neschopence a jsem venku. Jenže kdoví jak dlouho na ní budu a opravdu nebudu sedět celou dobu doma, jen aby mě nikdo neviděl. Navíc mě nevídají nikde po hospodách, ale maximálně v obchodě s potravinami nebo na procházce v dítětem. A ani si nejsem vědoma, že bych někoho potkala, takže mě nejspíš někdo zahlédl, ani nepřišel pozdravit a třeba se zeptat, ale rovnou to vykecal v práci, že chodím po venku.

vokishka
Extra třída :D 14322 příspěvků 22.04.19 07:48
@Anonymní píše:
Vycházky mám pořád stejné, neměnila jsem je a ani měnit nebudu. Na tom papíru co jsem odevzdávala čas vycházek byl napsaný i na tom růžovém, co se dává později. Ven vycházím opravdu jen v čase vycházek a to ani ne každý den. Jen mi šlo o to, jestli může nastat nějaký problém, když mě z práce někdo uvidí a řekne to i když to bylo v řádném čase vycházek, protože mi bylo tak nějak naznačeno, že sice mám nějaký čas vycházek, ale vidí mě venku lidi a nevypadá to moc dobře, že jsem na neschopence a jsem venku. Jenže kdoví jak dlouho na ní budu a opravdu nebudu sedět celou dobu doma, jen aby mě nikdo neviděl. Navíc mě nevídají nikde po hospodách, ale maximálně v obchodě s potravinami nebo na procházce v dítětem. A ani si nejsem vědoma, že bych někoho potkala, takže mě nejspíš někdo zahlédl, ani nepřišel pozdravit a třeba se zeptat, ale rovnou to vykecal v práci, že chodím po venku.

Muzou drbat, tomu nikdo nezabrani. Zamestnavatel muze mit reci, ale to je tak vsechno. Vychazky mate napsane, tak muzete ven.

Váš příspěvek
Reklama