Pneumokok v těhotenství

342
16.7.20 10:47

Pneumokok v těhotenství

Ahoj holky. setkla se někdo s pneumokokem v prvním trimestru? Malá to přitáhla domů nejspíš ze školky. Má ho v nosu a v krku. Bere na to penicilin sirup. No dětská doktorka mi doporučila když jsem 11tt. Že bych měla jít na kontrolní stěr. Tak jsme šli oba s manželem a zastupující doktor naší doktorky nás odmítl. Že nám žádný stěr neudělá. Že je to zbytečný, že je jasné že to máme taky. Ani mně ani manželovi nedal ani antibiotika. Jedině nás zdrbal že jsme nezodpovědní :zed: neměla jste některá podobný bacil a řešili to nějak doktoři?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3303
16.7.20 10:49

Jít k jinýmu doktorovi? To teda jasny není že to máte taky. A už vůbec bych nebrala antibiotika jen tak pro nic za nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
342
16.7.20 10:52

@mackA159 no právě nás proto dětská Dr poslala aby nám oboum udělali kontrolní stěry. A ten zastupující Dr to odmítl. Gynda řekla že kdyby se prokázal že to mám tak atb penicilinové řady se můžou ale musí se to prokázat. Tak jako nevím kam jít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3303
16.7.20 11:18
@Marry6 píše:
@mackA159 no právě nás proto dětská Dr poslala aby nám oboum udělali kontrolní stěry. A ten zastupující Dr to odmítl. Gynda řekla že kdyby se prokázal že to mám tak atb penicilinové řady se můžou ale musí se to prokázat. Tak jako nevím kam jít.

Zkus laboratoř na vlastní žádost..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21169
16.7.20 12:14

Co zkusit ORL? A nevrací se obvodak už příští týden?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1325
16.7.20 12:22

A s čím se dcerka léčí? Svým způsobem měl obvoďák pravdu, odběr je zbytečný. S manželem můžete být zdravými přenašeci jako asi 10 % dospělé populace. V tom případě jsou ATB úplně zbytečná. Pneumokok může způsobit invazivní onemocnění jako zápal plic, zánět vedlejších dutin, zánět středního ucha nebo meningitidu a jeho přítomnost v krku nebo v nose o ničem takovém nevypovídá. Předpokládám, že nikdo z vás nic takového nemá. Dcera ať ATB dobere a vy to pusťte z hlavy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
342
16.7.20 15:04

@Sue2008 práve že dcera to přinesla domů. Nikomu z nás nic nebylo. Ona začala mít rýmu a kašel. Jako po dvou týdnech jí Dr napsala pamycon do nosa. Ten zabral. Ale po dalším týdnu se to vrátilo a my jsme najednou byli všichni tři nemocní. Trvalo to pět týdnů a už jsem šla k Dr ať malé udělá stěry a vyšel jí pneumokok v krku a v nosu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
342
16.7.20 15:06

@vokishka ta má ještě týden další dovolenou :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5025
16.7.20 21:06

@Marry6
Osobně nevidím důvod k léčba ATB u dcerky (volba ATB je taky na štíru). Stěry u ostatních členů rodiny při absenci klinických příznaků bych neprovedl, není k tomu důvod. A už vůbec ne stěr z nosu!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
342
16.7.20 21:09

@Doctus ona ho má ale mnohočetne a i citlivost je vysoká :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
342
16.7.20 21:10

@Doctus malé dělala stěr z krku ne nosu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5025
16.7.20 21:14

@Marry6
Indikací ke stěru z mandlí je podezření na akutní tonzilitidu (horečky, bolesti v krku, potíže při polykání; na mandlích povlaky, podčelistní uzliny zvětšené; absence kašle a rýmy).

Rýma a kašel… pravděpodobnost klasické bakteriální angíny spíše mizivá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
342
16.7.20 21:16

@Doctus takže když vyšel pozitivní pneumokok u malé tak pro mě jako těhotnou to není nebezpečné? Nemusím brát nic? A co můžu brát na zelenou rýmu a příšerný dusivý kašel? Předpokládám že nic

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5025
16.7.20 21:21

@Marry6
Jak bylo uvedeno výše, dcerka nechť ATB doužívá.

Stěry z krku se u těhotných standardně neprovádějí, kdyby bezpříznakové nosičství bylo rizikové pro těhotenství, dávno by stěry byly v doporučených postupech.

Lokální ATB kapky do nosu klidně můžete, proti kašli spíše nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
342
16.7.20 21:25

@Doctus já se ještě zeptám omlouvám se. Takže ten dávivý kašel nemůže to ublížit plodu? Začala jsem i špinit tak mám strach. Ke gynde jedu v pondělí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama