Pobyt asistentky pedagoga na ŠvP

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.03.19 11:14
Pobyt asistentky pedagoga na ŠvP

Zdravím, chtěla bych se zeptat vás, co máte dítě na běžné ZŠ s asistentkou pedagoga, jak máte řešenou školu v přírodě? Asistentka normálně jede, pobyt jí platí kdo? Nebo nejezdí? Nám bylo řečeno, že jet nemůže, protože pobyt nemá kdo zaplatit (leda bychom jej platili my).

Díkyzaodpovědi

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.03.19 11:23
@Anonymní píše:
Zdravím, chtěla bych se zeptat vás, co máte dítě na běžné ZŠ s asistentkou pedagoga, jak máte řešenou školu v přírodě? Asistentka normálně jede, pobyt jí platí kdo? Nebo nejezdí? Nám bylo řečeno, že jet nemůže, protože pobyt nemá kdo zaplatit (leda bychom jej platili my).Díkyzaodpovědi

My máme asistentku v jedné třídě a u nás to je tak, že ta asistentka jezdí jako dozor místo jendoho učitele. Takže na výlet třeba jede ta třídní a ta asistentka. A už nejede další učitel. Ale nevím, jak to potom mají řešené s penězi atd. Protože u dítěte má poloviční úvazek a tady je pořád. Předpokládám, že dostane doplaceno to, co by dostal učitel, který by jel ísto ní. Ale fakt nevím :nevim:

IvaX
Ukecaná baba ;) 1971 příspěvků 16.03.19 11:25

Pokud Vám tu nikdo neodpoví zkuste se přidat na facebook do skupiny Jsme asistenti pedagoga a zeptat se tam. Nebo zkuste napsat dotaz do poradny na web www.asistentpedagoga.cz nebo se rovnou obrátit s dotazem na MŠMT.

Helen78
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 16.03.19 11:36

Co vím, tak u synů na ZŠ je v každé třídě asistent pedagoga (1. i 2. stupeň), na Švp (pondělí-pátek) byla celá škola i včetně těch asistentek - normálně třídní učitel plus asistentka. Ale jak se to platí nebo jak by se to řešilo, kdyby to bylo i přes víkend, to netuším.

vokishka
Extra třída :D 14063 příspěvků 16.03.19 18:04

Tak je daný určitý počet pedagogů, kteří jedou zdarma. A místo jednoho učitele jede asistent. Pokud chce škola více lidí, musí si je zaplatit. Takže je možné, že to jedno místo navíc škola prostě nechce platit.

Kelsey
Hvězda diskuse 45613 příspěvků 16.03.19 19:07

Ja loni nejela, prestoze jsem psana k diteti ve tride a ta trida mela skolu v prirode. Jela jina asistentka, ktera mela pozici kombinovanou AP/SA. A doprovody a nepedagogickou dopomoc pedagogum ma skolni asistent v naplni prace, takze jela ona. Ja jsem sla misto vychovatelky do druziny. Takze probehlo stridani strazi na tyden.
Dalsi skolu v prirode mame pristi rok. Ted mam kombinovany uvazek ja, takze pravdepodobne pojedu, prestoze bezne AP nemaji. Zase probehnou skatulata.

sloninka
Ukecaná baba ;) 2144 příspěvků 16.03.19 21:36

Ono se dost věcí odvíjí od toho, jaké jsou ve škole vztahy mezi AP a uč. AP víceméně nikdo nemůže nutit na ŠVP jet. Zvlášť pokud je integrované dítko náročnější. Teoreticky ani třeba na výlet, pokud přesahuje její prac. dobu (tu má většinou AP zkrácenou). Takže pokud asistent nemá ke své práci vztah, tak si udělá co musí a nic navíc.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.03.19 22:08

@sloninka staci,aby mela doma male deti a muze mit pekny vztah k praci,ale proste nemuze jet. Navi ji to nikdo ani nezaplati. Ja tak jela na pet dni,starala se o to sve dite,pomahala s celou tridou,cely den. I v noci jsem toho sveho kontrolovala. A dostala jsem za ten tyden o krasnych 250 Kc vic,nez kdybych sedela ve skole a v jednu sla domu (kratsi uvazek).

sloninka
Ukecaná baba ;) 2144 příspěvků 17.03.19 00:12
@Anonymní píše:
@sloninka staci,aby mela doma male deti a muze mit pekny vztah k praci,ale proste nemuze jet. Navi ji to nikdo ani nezaplati. Ja tak jela na pet dni,starala se o to sve dite,pomahala s celou tridou,cely den. I v noci jsem toho sveho kontrolovala. A dostala jsem za ten tyden o krasnych 250 Kc vic,nez kdybych sedela ve skole a v jednu sla domu (kratsi uvazek).

Já to naprosto chápu. U nás ředitelka ani učitelky nenutí jezdit. Přestože v prac. smlouvě souhlas se služebními cestami máme. Nechává to na každé učitelce, ať se rozhodne, jestli chce nebo nechce jet. Jezdí tak polovina tříd.

Váš příspěvek
Reklama