Máte zkušenosti s pobytem miminka v nemocnici?

38
27.2.06 12:55

Pobyt v nemocnici

Ahoj maminky,

máte zkušenosti s pobytem miminka v nemocnici? Náš Péťa (10m) dostal minulý týden ve středu pořádný průjem a začal i zvracet. Přidaly se mu teploty a začal odmítat pít i jíst. Ve čtvrtek jsme byli u dr., ta nám řekla, ať na:,–(íme dietu a užíváme Hylak. Čtvrteční noc byla hrůza. Každou půl hodinu průjem, strašný pláč, křeče v břiše. Už jsem to nevydržela a jela s ním ve čtyři ráno na pohotovost do Motola (tatínek byl na školení v zahraničí a já spala jen 1 hodinu!). Odtud nás poslali na Bulovku, že nemají infekční oddělení. A tady se to všechno semlelo. Péťu přijali, ale mně ne, protože už týden léčím zápal plic a je to poznat na první „poslech“. Zůstal tam den a půl, ale já ho vůbec NEPOZNÁVÁM! Nesměje se, nereaguje na nic, nechce lahev s čajem (urputně se brání, jen se na ní podívá), nechce dudlík, nechce malinké kousky v jídle, nechce pohladit, prostě nic. Já jenom brečím, přijde mi, jako by se jeho vývoj vrátil o 3-4 měsíce zpátky. Každou čtvrt hodinu mu dávám pár lžiček čaje, všechno jídlo mixuju.
Myslíte, že se všechno srovná? Že si zase vzpomene jak řádil, jak uměl paci paci, jak se chechtal? Už je to dva dny a zlepšení skoro žádné.
Máte s tím některá zkušenosti?

Ivina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2058
27.2.06 13:07

Ivino,
buď trpělivá a ono se to poddá. Spousta prťátek reaguje právě takto, nechala jsi ho někde samotného, je to šok a taky je po zvracení oslabený a bez energie. Chovej a chovej, hlaď ho a určitě to zase bude dobré.
Pro mámu je tohle vždycka hrozně těžké, ale určitě to zvládneš a bude zase dobře. Držím pěstičky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3321
27.2.06 13:10

Přesně to co vy zařila před týdne má sestřenka..malá taky na infekční bez ní..byl to hrozný pohled-malá v plínečce,přivázaná,kapáky,oblbnutá…taky ji teď pořád visí za nohavici.Neboj ono se to srovná ale určitě jste se vrátili o krok zpět…chce to trpělivost,držte se.

Gabule

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
27.2.06 13:10

Ivino, to chapu. My meli pobyt v nemocnici se strevni infekci a dehydrataci kdyz bylo male 8 mesicu. Nastesti nas ubytovali spolu, ale dcera byla apaticka a bez zajmu. Nastesti profesne a odborne co se tyka doktoru je infekcni Bulovka cislo 1 (sama mam tu zkusenost s otravou behem povodni v 2002, kdy jsem na Bulovce byla hospitalizovana). Bohuzel uz takovou dobrou zkusenost nemam se sestrama az na jednu dve vyjimky. Dcera pak vsechno dohnala velkymi skoky po navratu z nemocnice. Neboj malej to taky dozene a jakymi skoky! Byli jsme hospitalizovane od pondelniho vecere do patku, kdy nas pustili na reverz, bohuzel o vikendu se situace nijak nezlepsila, takze v pondeli jsme byli na kontrole a uprosila jsem je do stredy, nastesti do stredy neco dcerka pribrala, tak uz jsme sli na kontrolu k nasi detske dr. Jeste ten dalsi vikend nebyla dcera ve sve kuzi, ale pak uz to bylo jen a jen lepsi. Takze hlavu vzhuru! Pro mne byla a dosud je nejvetsi nocni mura odber krve male a jeji smutny prazdny uplakany pohled za mrizi postylky. Takze same zdrave deti preji vsem a vsechny fujtajbly pryc. Neprihlasena Hanka1

• Nahlásit
  • Citovat
1468
27.2.06 13:13

Ahoj.

Určitě se to srovná, jen to chce spoustu trpělivosti a lásky. Dovedu si představit, jak stresující je situace, když je mimi v nemocnici samo - pro něj i pro maminku ( nemocná maminka bohužel fakt zůstat nemůže). S Radimkem jsme byli hospitalizovaní 2× - v 4 a v 10 měsících a vím, že z neznámého prostředí byl paf. Když jsem byla s ním, vše se dalo, ale zajít si na záchod znamenalo permanentní řev…

Určitě to chvíli potrvá, ale určitě mu pomůže pravidelný režim, jistota, že maminky je blízko, známé prostředí, hračky, rodina…

Spokojené miminko a klidnou maminku přeje Beruška :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38
27.2.06 13:17

Holky díky za povzbuzení. Já když ho vidím, jak je bílý, jak mu nic moc nechutná, tak je to hrůza. Dneska přijede manželova mamka, tak si budu mít aspoň s někým o tom popovídat. Taťulda se nám vrátí koncem týdne, ale je z toho úplně hotový. Mně tam překvapilo pár strarších sestřiček, který byly jak bič - nepříjemný.
Už aby bylo jaro, sluníčko a aby to bylo všechno za námi.
Ať jsou ty vaši mrňouskové zdraví.

pa pa Ivina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
986
27.2.06 14:52

Byla jsem s Klárkou v nemocnici na pozorování po pádu s postele asi 20 hodin. Byla jsem tam s ní, chovala jsem ji, krmila, hladila, vůbec jsem celou noc nespala a stejně byla po návratu domů „jiná“.
Několik dní jsem:

• neuklízela
  • neprala, nežehlila
  • nevařila
    ALE
  • pořád jsem si s ní hrála
  • chovala ji
  • hladila
  • rozptylovala
    Trvalo nám asi tři dny, než se to spravilo.
    Věřím, že i u Vás se to zlepší. Vykašli se na všechno, protože to není důležité, a Váš vztah se brzy vrátí do normálu. Držím palce!!!! Ivča
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1738
27.2.06 15:06

Ahoj holky
Pokud byste si mohli vybrat nemocnici v Praze, běžte do VFN - Ke Karlovu 2. My jsme tam byli s Ivánkem, když mu byly dva měsíce. Je pravda, že jsem kojila, ale viděla jsem, že jsou tam maminky i s většími dětmi. Přístup lékařů naprosto skvělý, sestry trochu horší, ale pořád v pohodě. Navíc se tam pořád prohánějí medici, kteří jsou až přeukrutně zdvořilí a fajn a krátí vám alespoň dlouhou chvíli. Samozřejmě jsem měla postel hned vedle jeho postýlky a na pokoji jsme byli ještě s jedním přibližně stejně starým miminkem. Ptala jsem se, kolik budu platit za pobyt a jídlo a dívali se na mě, jak kdybych spadla z višně, že je přeci samozřejmé, že se za to neplatí. No, jak jsem tady četla, tak v některých nemocnicích maminkám nedali ani židli, tak nevím…
Přeji všem, když už se stane něco nepříjemného a vaše děťátku musí do nemocnice, aby alespoň ten pobyt byl co nejpříjemnější.
Carsa + Ivan

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
lalamni
10.8.13 19:44

Skafocefalie

Ahoj..kamarádka jde za týden s holčičkou na operaci hlavičky. Nevíte, jak dlouho budou hospitalizovaní? :-) Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Brooucinda
10.8.13 20:22

Promin, ale asi nevíme s čím, navíc jistě tu nebude její ošetřující lékař, který by to tu troubil do emimina. Ale zkusím oprášit kříšťál jestli chceš ;)

• Nahlásit
  • Citovat
219
10.8.13 20:56

Než se zas do paní někdo pustí, tak jasně má v nadpisu napsáno skafocefalie..tak si třeba myslela, že to někdo zažil a řekne jí kolik dní si poleželi v nemocnici a né aby se jí hned někdo tak trochu vysmál s tím, že opráší křišťál :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Brooucinda
11.8.13 10:02

Paní jsem se nevysmála a to ani tak trochu. Bohudík, ale i když diagnóza může být stejná, hospitalizace stejná být nemusí. A jestli chtěla vědět názor někoho kdo to zažil, což přirozeně chápu, mohla to tak napsat. Z dotazu to vyznělo jinak.
Tudíž, nikdo nemůže vědět jak dlouho stráví někdo v nemocnici. To je spíš otázka na lékaře :nevim: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama