Počítá se DPP do příjmů

1007
12.9.19 18:19

Počítá se DPP do příjmů

Ahoj holky, jsem na RD a chodím si přivydělávat na 10 hodin týdně na DPP. Beru na děti přídavky, manžel moc nevydělá, tak nám to vychází. Otázka je, počítá se můj výdělek, který nemám zdaněný do příjmů a tím pádem nárok na přídavky zaniknou? Děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8554
12.9.19 18:36

Ano, počítá se do příjmů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5201
12.9.19 18:40

Tak DPP musite mit zdanenou. Kdyz to je do 10tis. za mesic. Tak vam zamestnavatel strhava 15% srazkovou dan, ale asi mate podepsan u nej ruzovej papir, tak vam uplatnuje slevu na poplatnika.

A jinak ano, ucite se to pocita.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
613
12.9.19 19:12

To by mě taky zajímalo, také se chystám na DPP, na internetu jsem našla, že když se nepodepíše ten růžový papír u DPP a příjmů do 10ti tisíc, nemusí se příjem nikde vykazovat (i když člověk přijde o všechny slevy na dani), to mi ovšem přijde právě jako matoucí sdělení v té záležitosti s vyplácením dávek na základě příjmů, i když je tím myšlen tedy hlavně finančák, jenže když to nejde přes finančák, je takový příjem pro sociálku asi těžko dohledatelný…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
613
12.9.19 19:23

Nebo je to s tím nevykazováním je jen u DPČ a příjmu do 2500,–? No, fakt nevím, mě se to taky moc nezdá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8554
12.9.19 19:24

@eryby To jsi nejspíš četla o případech, kdy není povinnost podávat daňové přiznání (ne?), což nijak nesouvisí s povinností uvádět/neuvádět to jako příjem u dávek. Pro dávky se počítá do příjmů stejně jako normálně příjem z pracovního poměru. Do formuláře by to měl potvrdit zaměstnavatel.

Příspěvek upraven 12.09.19 v 19:29

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8554
12.9.19 19:25

Všechny příjmy ze zaměstnání se počítají, je jedno jestli je to na DPP, DPČ nebo na pracovní smlouvu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
613
12.9.19 19:47

@Lendeš, ano, přesně tak ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5201
12.9.19 19:50

@eryby u DPC je to letos zvednuty na 3tis. Do te castky jen srazkova dan, nad 3tis uz i placeni soc. a zdrav.

A jinak je to mysleno k danovemu priznani. Jelikoz dan je srazena a pokud to nechcete vracet, tak neni nutne to tam uvadet. Ale jako prijem se to na 100% pocita a musite jej uvest.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
613
12.9.19 20:39

@Cenarius, díky, mě naštěstí o nic nejde, jen o to to pak správně doložit, na přídavky jsme dosáhli, i když jsme pracovali oba dva na plný úvazek a měli o dítě míň…Ale pro ty, co pobírají a jsou na hraně, je opravdu lepší to pořádně zvážit, je škoda, aby člověk pro pár stovek (či dokonce jen mizerných halířů) navíc, přišel šmahem i o několik tisíc :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama