Počítačové hry pro 3leté dítě

238
20.3.06 11:04

Počítačové hry pro 3leté dítě

Maminy,
předpokládám, že jste také trochu počátačové závislačky na emiminu a tak možná vaše děti okukují „práci“ s myší případně již také používají. Mám 3letou holčičku a ta se v poslední době sápe po myšce a projíždí kurzorem obrazovku. Můžete mi někdo poradit, jakou příjemnou dětskou PC hrou zahájit seznamování dítěte s počítačem? Existuje něco jako dětská myš, která je menší, nebo děti pracují s dospěláckou?
Díky za rady
Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
20.3.06 11:13

Já myslím že nejlepší počítačová hra pro 3leté dítě je žádná hra. Pěstovat závislost na počítači u takhle malého dítěte bych se bála. Raději bych dala Lego, nádobíčko, dětskou farmu nebo jakoukoliv hračku, která rozvíjí fantazii a tvořivost. Poš¨čítač nééé.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
20.3.06 11:15

Já myslím že nejlepší počítačová hra pro 3leté dítě je žádná hra. Pěstovat závislost na počítači u takhle malého dítěte bych se bála. Raději bych dala Lego, nádobíčko, dětskou farmu nebo jakoukoliv hračku, která rozvíjí fantazii a tvořivost. Poš¨čítač nééé.

• Nahlásit
  • Citovat
1076
20.3.06 11:23

Ahojky,

zatím nemáme žádnou počítačovou hru, ale občas pustím Matýskovi Bořka: http://www.bobthebuilder.com/…homepage.htm .

Jsou to on-line hry, takže to vyžaduje připojení :wink: . Jsou jednoduchý (nějaké vymalovánky, puzzle), většinou je to práce s myší nebo se šipkami.

Máťu to docela baví a je čím dál šikovnější. A rozhodně si nemyslím, že bych v něm pěstovala závislost na počítači :! Musel by u toho trávit denně hodiny a to u nás opravdu nehrozí.

Katka a spol.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
569
20.3.06 11:38

Ahojky
Já si myslím že pokud nebudeš prcka nechávat u pc celý den tak je náhodou fajn že o to má zájem.V dnešní době se bez pc neobejdem a jak to bude vypadat až budou naše děti dospělé?Třeba už bude uplně vše na počítače :lol:

Nášemu Ondráškovi budou teprve 2roky a taky má rád když může chvilku bušit do klávesnice nebo děsně důležitě držet myš.

Tak mu občas pouštím Bořka a Teletrubky :D
http://pbskids.org/…bbyland.html

Pa Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29
20.3.06 12:17

Já bych doporučila GORDI V ŘÍŠI HER. Měli to v Levných knihách. Dítě se učí barvy, zvířátka, dopravní prostředky, části těla. Je víc úrovní obtížnosti. Nejmenší děti se spíš jen dívají a učí se používat myš.
Jo a myš. Měli jsme malou myšku - normálně se používá notebooku. Manžel to zapojil, že fungovali obě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
414
20.3.06 12:29

Ahoj, taky můžu doporučit Gordiho. Pouštíme ho asi od roka. Nicméně Jířa kolem 2 let odkoukal dvojklik myší a pak nám začal shazovat křížkem okýnka a pouštět si tu hry a prohlížet fotky, takže musíme počítač mít celý den zamknutý (klávesnici a myš). Jinak má už vlastní profil v PC, kde může jen pouštět a prohlížet, nejde mu mazat. Náš profil je zaheslovaný. Ráno si může pc pustit a hrát si tu, maluje si třeba v paintbrushi atd… Taky jsou tři super omalovánky pro prcky na www.patrasova.cz Já si myslím, že pokud může byť malé dítě k počítači, samozřejmě jen na omezenou dobu, tak to není o moc horší než když čučí celý den na televizi. Navíc, například při vhodně zvolené hře nebo malování, to není jen pasivní čučení. Čímž nemyslím ale celodenní hraní her. Jířa si může pc ráno sám pustit, a tak hodinu si tu hraje, zatímco mě nechává spát. Vím, že mi nelikviduje byt, že mi nelikviduje ani počítač (tím že má svůj profil a už s ním umí obstojně zacházet, dokonce ty hry i správně vypíná, tak se mu to tu nekupí na liště) - a že si tím v podstatě zlepšuje technické znalosti. Jakmile vstanu, počítač mu zatrhnu na zbytek dne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
414
20.3.06 12:39

Jé holky dík za bořky a teletrubky, to je super :)) To bude mít Jířa radost

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
20.3.06 12:48

Ahojky, naše skoro tříletá slečna taky manipuluje s počítačem, nezdá se mi to divné, dnešní doba je jiná a počítače všude, tak v tom nevidím problém. Samo, že daleko častěji provozuje „normální“ hry a počítač není něco, kvůli čemu nemůže spát :)
Hodně oblíbené máme toto http://www.jumpstart.com/toddlertown/

Momentálně vedou omalovánky a hned poté puzzle. Sama koukám, jak jí to jde, jak rychle se to naučila, ačkoli číst neumí a anglicky už vůbec ne, tak intuitivně tuší, co kde má zmáčknout. Myš používá normální, občas si pomůže druhou rukou, jindy kliká jako my.
Míša

• Nahlásit
  • Citovat
2901
20.3.06 12:53

K myším: Dělají se i malé a např. ve tvaru berušky nebo žabky, když najdu odkaz, hodím ti ho sem a pokocháš se:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
414
20.3.06 12:54

Jířa používá bez problému naši velkou, drží ji zcela správně a bez problému kliká. Myslím, že jde jen o zvyk :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
79
20.3.06 13:28

Ahoj holky, jen vás chci upozornit na to, že na těch počítačovejch hrách jsou některý děti hodně závislý. Hlavně se to tedy týká kluků, holky se pak spíš vrhaj na různý chaty. Je to asi tak, že jakmile k nějaký hře přičichnou už jí nechtěj přestat hrát a nic jinýho je nebaví. Jen vás chci varovat, taky jsem si řikala, no co…občas si zahrajou, jenže ono se to pro některý stává opravdu drogou. Navíc se mi zdá, že to má vliv i na jejich chování k okolí. Učim na druhym stupni a mam trochu obavy, aby to dětem do budoucna nějak neublížilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1718
20.3.06 13:48

mažu svůj příspěvek…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2901
20.3.06 14:22

Třeba tahle srandička http://www.xcomputer.cz/DetailPage.asp?… :)))

nebo beruška http://www.dumdum.cz/…s/detail.asp?… :)

Já jsem do myší blázen - mám od manžela šedou myš majkrosoftí … já bych brala ty krásný barevnýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýý :))))))

(a celý zviřátkový sestavy … http://www.xcomputer.cz/?… Krása:)

Baghira

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
200
20.3.06 14:28

Ahoj holky,
taky se přikláním k názoru, všechno s mírou a hlavně vybírat pro své děti hračky vhodné jejich věku - do toho řadím i počítačové hry. Malé jsou 2,5 roku a zatím žádnou hru neplánuji, ale je fakt, že jí občas pustím Krtka či Včelku Máju.
Mám totiž v rodině jeden odstrašující případ, kvůli kterému moc nechci dcerku k počítači pouštět. Příbuzní mají 6-ti letého kluka, který od svých 4 let hraje na PC hry, ale jaké!!! Samé střílečky a bojové hry vyloženě pro dospěláky :evil: Dokáže tam sedět i celé odpoledne a nikdo s ním nehne. Pak lítá po zahradě s pistolemi a kulomety a hraje si na vojáky a splňování tajných misí. Jeho rodičům to snad připadá ještě vtipné. Nejhorší je, že ho k těmto hrám přivedl jeho otec a matka ani neprotestuje. Co bude hrávat za pět či deset let, netuším.
Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama