Pocity ve 38. týdnu těhotenství

20.8.15 12:41

Pocity ve 38 tt

Ahoj holky,

musím si na sebe postěžovat a třeba i trochu popovídat, jestli to také tak máte. Zítra začínám 38 tt, na těhotenství jsem se moc těšila a užívám si ho. Zároveň se moc těším na prcka, ale poslední dobou jsem tak protivná, že už ani sama se sebou nemůžu vydržet :lol:. V noci mi nejde spát, přes den jsem unavená po každé sebemenší prkotině, kterou udělám. Ať sním cokoliv je mi zle od žaludku, častokrát mne bolí hlava ( za to si můžu sama - málo piju, ale snažím se polepšit). Večer už nevím, jak si sednout, lehnout atd.

Vím, že to takhle na spoustu žen a už to musím vydržet, ale muselo to prostě ven :). Tak se Vám dámy omlouvám, že touto sebelítostivou diskuzi kazím tento krásný slunečný den :oops: ;).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2144
20.8.15 13:02

Takový pocity jsem měla u obou těhotenství :)
Klidně se polituj (pokud se teda nebudeš litovat 24/7 :mrgreen: ), nikdo jinej to za tebe neudělá a ty konce někdy bývají těžký. Hlavně když už nemůžeš ani spát, ani jíst, nevíš jak si sednout, lehnout… Soucítím s tebou, ale už jen chvilku a budeš to mít za sebou :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
214
20.8.15 13:03

A teď si představ, že místo toho aby sis v klidu sedla, nebo v klidu polemizovala nad tím jak moc ti je špatně řešíš 12 hodin denně téměř 3 letého prcka :mrgreen: Je fakt že nespavostí netrpím, páč večer prostě padám na hubu :mrgreen: špatně mi bylo celý první trim. druhý byl ok. a teď je to zas výživný. Musím si hlídat porce abych se nepřejedla jinak je mi fakt šoufl. Zrovna včera sem uspávala syna, on se chtěl mazlit a pusinkovat a já zvracet :roll: :mrgreen: Ale vzhledem k tomu, že už jedno mám, tak to tak nehrotím a užívám klidu jelikož už vím, že porodem to teprve začne mít grády :mrgreen:
Jen sem chtěla říct, že ten konec je vyčerpávající asi pro všechny :) užívej toho, že tentokrát můžeš hodit nohy nahoru a relaxovat ;) (jestli sem tedy správně pochopila, že jde o první miminko :) )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2873
20.8.15 13:09

Taky trpim, zurim a vztekam se. Tehotenstvi mam komplikovane- 7× injekce za den a k tomu dalsi 3 druhy leku, jedna kcel boli jak… Dnes jsem jeste ve dve v noci cucela do zdi a v 6 me vzbudila prvorozena. Ja rikam, ze je to opatreni pred strachem z porodu. Uz se na porod tesim a cekam na nej- bude to vysvobozeni :mavam: musime to vydrzet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.8.15 13:11

@maxadel máš můj hluboký obdiv, já si to právě neumím představit co bych dělala, kdybych měla už jednoho prcka doma, protože mam co dělat se sebou. A toho, že to potom budou ještě větší grády, se taky těším :lol:. Ale věřím v to, že to zvládnu, musím :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.8.15 13:13

@ejhle tak teď se stydím za to svoje stěžování, jsi dobrá jak to zvládáš…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2873
20.8.15 13:18

Aaaale, houby to zvladam. Jak litam kolem male a jeste dodelavam resty ( pracovni), tak se obcas pristihnu jak se lituju :roll:
Ber to tak, ze je to tvoje prvni a tudiz i to trapeni je poprve. A kdo jiny te ma politovat? Chlap tomu nerozumi i kdyz se snazi tvarit chapave. Proste to musime vydrzet. Uz jdeme do finale :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.8.15 13:30

@ejhle máš pravdu, mně pomůže i když si o tom s někým píšu, hned je mi lépe :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sao
1603
20.8.15 13:38

Jsem taky 38tt a mám to stejně, hned se unavím, nevím jak si sednout nebo lehnout, bývám protivná a rozčiluje mě, když po mě děcka pořád něco chtějí - a pak toho zase lituju… Ale zažívám to už počtvrté, takže už vím, že je to normální, porod za dveřma, takže už to dlouho trvat nebude a snažím si ty poslední dny spíš užívat a stihnout toho, i přes únavu a různé nálady, co nejvíc, protože vím, že co neudělám teď, po porodu už vůbec (budou jiné starosti). A tak mám na každý den plány, každý den se něco děje a tak ten čas utíká rychleji a není ani čas myslet na bolístky ;) Přeji, ať se brzy dočkáš miminka a ať je všechno v pořádku :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.8.15 13:45

@sao děkuji, Tobě také přeji jen to nejlepší. Hlavně rychlý porod a ať už máme ty své dětičky u sebe
:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2873
20.8.15 15:55

@sao ty jo, to musi byt u vas doma mazec. Ja mam doma jednu triletacku a zrovna dnes jsem se tak vytocila, ze jsem malem vzteky porodila (bohuzel nic ;) ). Uz jak jsem po ni jecela, tak mi ji bylo lito. Ona je zlaticko, jak jsem gramlava, tak vsechno podava, snazi se pomahat…ale…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sao
1603
20.8.15 16:11

@ejhle Mě to u nás doma přijde normální ;) :D Nejmladší bude mít na podzim 4, už je takový celkem samostatný a šikovný :) Mám tři kluky a vyhrají si spolu úplně parádně, dnes jsou už od rána venku (na zahradě) a skoro o nich nevím, pokud zrovna něco nechtějí (napít, najíst a tak :D ). Ale nedávno jsem se taky rozčílila až jsem málem porodila, a to s nejstarším sedmiletým. No, to bylo něco. Učili jsme se logopedii a on ne a ne se to naučit, tak už jsem potom taky i řvala ( :oops: ) protože mi to už přišlo nenormální. A z toho zvyšování hlasu mě začalo hrozně bolet v pravém podbřišku a bolelo mě tam pak ještě celé odpoledne. Ale to byla taková bolest, že mi tekly slzy a manžel mě chtěl vézt do nemocnice :D Až v noci to přešlo. Od té doby už raději po nikom moc neřvu, i když mám někdy chuť :D Jsem teď jak fůrie, což se ale dá čekat, když děcka např. udělají binec a já se pak přes to břicho musím zohýbat abych to uklidila :zed: A nejen děti mě dokážou rozčílit, taková zvířata (a že jich chováme) dokážou pěkně pocuchat nervy, když už je člověk teď ke konci takový nemohoucí a oni prostě musí vymyslet něco, při čem se musím hýbat :D Ale to bude dobré, brzy už to zkončí. Dnes jsem zrovna říkala, že už bych ten kufr potřebovala odložit - tak snad už to nebude trvat dlouho ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
349
21.8.15 21:12

Jsem taky ve 38.tyden a porad bych jen lezela, protoze jsem unavena. K tomu mivam mimco, co poradne kope a delohu, co mi tvrdne. Musim se postarat o dve holciny (5 a 2,5roku), ktere se porad hadaji, kdo je prvni a kdo druha :cert: :cert: plus cela domacnost. Jedine co mam jiste, ze za tyden touhle dobou uz to budu mit za sebou. Mam na patek naplanovaneho cisare, takze se toho desim uz dopredu. Nastesti uz nejsou ta vedra, takze kupodivu spim celou noc (krome curaci pauzy kolem 2.v noci :-) )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
982
19.11.15 15:56

Ahoj, obnovuji tuto diskuzi, cítím se totiž naprosto vyčerpaně.
Jsem 37+2 a prcek kope snad pořád, jen v noci je klidnější. Kdyby kopal a převaloval se nějak normálně, ale dnes mi museli dělat tři monitory, dva u gynekologa a na třetí jsem musela odjet do porodnice, protože pan doktor řekl, že takhle není schopný mi říct jestli se miminku daří dobře. Fungovat můžu minimálně, protože mi neustále hlavičkou naráží na čípek (nebo stydkou sponu) a píchá jak kdyby měl místo vlásků malý jehličky, taková intenzivní bolest. Ale nejsem otevřená ani na milimetr, vše drží dobře. Doufám, že takhle nebudou vypadat porodní bolesti.
Připadám si naprosto neschopně, bolavě a unaveně!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5145
19.11.15 18:05

@veeeraf Ke konci těhotensví už je to otravný. Chápu tě snaž se odpočívat a dělat co nejméně věcí. Mimi má ještě čas. Hold je to nepříjemné ale to k tomu patří :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama