podivný zápis do školky.....

287
6.3.07 08:26

podivný zápis do školky.....

Holky, jsem trošku v šoku, tak se chci informovat, zda to na vašich zápisech fungovalo stejně. Šla jsem do školky, do které jsem se byla informovat už v lednu, zda nám Terezku přijmou. Pokud nebude moc pětiletých dětiček, tak prý by neměl být problém. Spadáme i do její spádové oblasti a vše je ok. Přijímají asi 26 dětí. A pokud si zaplatím školné za celý den, tak mi klidně i paní ředitelka nabídla, že mi do potvrzení pro sociálku napíše, že je tam Terezka jen 4 hod, aby mi zůstal příspěvek. Samotnou by mě to nenapadlo, ale v celku jsem to přivítala.
ve čtvrtek jsem tam tedy šla Terezku zapsat s ideou, že půjdu ještě do jedné školky, kdyby to tady nevyšlo a nepřijali ji.
Paní zástupkyně si napsala iniciály z rodného listu a něco o nás rodičích. **Pak mi sdělila, že musím jít podepsat k dalšímu stolečku ještě dva papíry. Jeden: že už se nepůjdu zapsat do jiné školky (prý nařízení od městského úřadu), aby se nestalo, že nám ji přijmou do dvou školek najednou. A druhý: že pokud po měsíci docházky bude mé dítě brečet (nebude to zvládat tak hladce), tak že to celé ukončíme. Asi by se jí pak museli věnovat a za to nejsou placené?

co na to říkáte??????? Mně samozřejmě bude rvát srdce, pokud moje dítě nebude zvládat, ale musím jít do práce, a co potom mám dělat?? Navíc první měsích chceme chodit jen jeden den v týdnu a postupně přidávat - říjen, a v listopadu nastupuju…**

Prostě asi každý máme jinou představu pod pojmy „vycházíme vstříc potřebám dětí a rodičů“ , které mají na svých webových stránkách…

Samozřejmě jsem šla ještě na další zápis, a tam žádné tyto podmínky nebyly a nikdo po mně nic takového podepsat nechtěl. Ovšem ta druhá školka je pro děti z jiné městské části (od nás tedy 7 min pěšky), kde je velké sídliště a hodně dětiček… takže šanci na přijetí máme nejspíš menší přibírají ale zas ca 40 dětí, tak uvidíme.

Zajímá mě, jestli máte taky takové zkušenosti…

moc díky za reakce
pa Nenicka

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

374
6.3.07 08:52

školka

Ahojky ,já budu reagovat k více věcem .Tak za 1: mě zarazilo jak píšeš podepíše ti pro socialku že chodí na 4 hodiny a zaplatíš celý den .O tom se tu samozřejmě už mluvilo,ale já jen jestli sis to špatně nevyložila .Myslím že to nebude tak ,že ji tam budeš moci nechávat celý den ,ale jde jen o to ,že oni tak neztratí dotaci Pak k podepsání těch papírů .Já taky nic takovýho nepodepisovala Jen čistě formulář s udaji o malé a rodičích .Platit budu samozřejmě celý den i když bych klidně mohla trvat jen na placení dopolední docházky ,vždycky jsem dávala na uřad sama čestný prohlášení ,že moje dítě chodí jen na 4 hodiny .Ale tak jak píšeš četla jsem ,že to dělá ted hodně školek K tomu ,že ti ji za měsíc vyloučí to mě taky zaráží ,když vezmu kolik dětí brečí i během celýho školního roku to by museli vyházet pomalu celou školku.Nevím ,ale myslím si ,že právě od toho jsou placený ,aby děti uměli zabavit a odpoutat pozornost nějakou činností Samozřejmě ,že každé dítko je jiné ,ale i přesto bych řekla ,že takhle se k tomu přistupovat nedá.

Já teda naštěstí neměla v naší školce nikdy problémy s čímkoliv .Holky byli ve školce štastné takže u nás neprobíhala ani nijaká zvykačka apod .Co se týče Terku tu už ted musim ve třídě nahánět nechce se mnou ani domu když tam vedeme Adelku .

Držím palečky at to zvládnete

Majdalenka

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
2617
6.3.07 13:26

Ahoj,
Neničko, já jsem na přihlášce taky měla uvedeno. Už si to přesně nepamatuji, ale něco v tom smyslu, že už nedám přihlášku do další školky. A kamarádka mi říkala, že je to prý daný ve vyhlášce. No nevím, ale brala jsem to tak, že to je. Že můžu dát přihlášku jen do jedné školky.
Ale to s tím vyloučením, to teda taky koukám, to mjaí dobrý výmysl :roll:

Tak ať vám to dopadne.
Pa.
Lenka

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
695
6.3.07 14:26

Hm, zajímalo by mě, zda se v té MŠ od doby slavného socialismu vůbec něco změnilo. Ta vyhláška je jen dokladem, že tyto služby jsou opravdu dooost omezené. Jakoby se ta MŠ vůbec neměla starat o to, aby si získala reputaci a dostatek dětí. Je jasné, že dnes nebude mít nedostatek dětí, ale naopak…bohužel.
A to, že se po měsíci dítě vezme zpět, když brečí…tak to je fakt silné kafe. A co tam mají ty ženský na práci? Tam zřejmě nejsou vychovatelky ale bachařky. Fuj!!!
Markéta

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
191
7.3.07 19:35

Ahojky,
je to teda síla, ale v jednom mají pravdu, podat přihlášku můžeš pouze do jedné MŠ.
Alča.

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
97
13.3.07 21:35

Ahoj,
reaguji na počet přihlášek,my jsme byli s dcerkou taky na zápise a neříkali nic o tom,že můžeme podat jen 1 přihlášku. Spíše naopak,kdybychom byli přijati jinam,tak jim máme dát vědět,že nemáme o jejich školku zájem.
Tak jestli si to nedělá každý měst. úřad dle svého ?

monča

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
Anonymni
5.4.07 13:20

:evil: Koukám jako blázen,naše Kačenka totiž už chodí druhý rok do školky a ještě dnes ráno jí musela paní učitelka tahat do třídy protože v šatně brečela.Ne z toho že by tam nechtěla,je tam nadšená,ale ráda dělá po ránu drahoty.První měsíc se musely paní učitelky snažit aby ji tam udržely.Bylo tam takových dětí víc a i když jsem nesla kafe at se na nás nezlobí že s náma je práce tak se skoro zlobily že co blázním ,vždyt je to přece jejich práce.!!

 • Nahlásit
 • Citovat
574
5.4.07 13:36

Taky reaguji na počet přihlášek.

Mě nikdo nic neříkal a to jsem byla letos ve čtyřech školkách na zápise a podávala jsem přihlášky.

Ptali se mě, jestli to zkouším ještě někam jinam a když jsem řekla, že jo, tak mi jen popřáli hodně štěstí a to bylo vše.

Koukám jako blázen když to tady čtu.

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
56
5.4.07 13:49

Ahojky,
tak přispěji s troškou do mlýna.

My jsme uprostřed čtyř školek, takže jsem si na zápisech obešla všechny, všude nafasovala stoh papírů, obhlídla třídy, pokecala s „tetama“, zapsala malého. Doma jsme se s manželem dali do študování lejster a všechny školky měly v těch papírech, že nepodáme přihlášku do žádné jiné školky - taky jsme měli v záměru vybrat dvě až tři, kdyby náhodou … Takže jsem se rozhodovali pak už jen podle informací, které nám poskytly, toho jak na mě školka a lidi v ní zapůsobila a do jedné zanesla podepsanou přihlášku + potvrzení lékaře a čekáme na rozhodnutí, jak to dopadne.

Protože čekáme o prázdninách druhé, mám záměr od září dávat malého alespoń na pár dnů v měsíci - prostě po domluvě. To mi v jedné školce zamítli, že až opravdu od tří let. V druhé mi řekli že sice od tří let věku, ale září toho roku, takže když malý bude mít tři roky v lednu 2008 tak od září 2008 mi jej vezmou (vtipálci).
Takže jsme se nakonec rozhodovali jen ze dvou, snad jsme nepřebrali :-)

O vyloučení se zmiňovaly všechny a to v případě, že nebude uhrazeno „školné“ (myslím, že ro nazývaly příspěvek) a jedna navíc pokud nebude uhrazeno stravné.

Přitom jsem se ptala i maminek z okolí, jaké mají zkušenosti a zrovna ta, kde mi řekly, že malého vezmou až příští rok v září má nejhorší pověst - spousta dětí odtamtud po roce i dříve odchází.

Tak tak u nás, Jana

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
452
5.4.07 13:55

Taky koukám.
O počtu přihlášek nic nevím. Zkoušela jsem vloni jednu MŠ, kam jsem chtěla Filípka dát. Ale abych si to pojistila, protože mu budou tři až letos v červnu, předem jsem se na podmínkách mailem domluvila s paní ředitelkou. Vzala mi ho v podstatě až letos od března. Jen chtěla, abych vyplnila, že ho chci mít ve školce celodenně, protože by musela dát přednost starším dětem, které tam budou celý den. Což jsem pochopila.

A k tomu měsíčnímu pláči. Zvážila bych, jestli do takové školky dítě dát, Máš představu, jak tam s ním budou jednat. VŽDYŤ ONY TO NEUMÍ ZVLÁDAT. Na druhé straně jsou placené a mají školu na to, aby se s tím uměly vypořádat.

No lidé jsou různí a školky, jak vidím taky.

Petra

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
Kac
5049
28.4.07 21:06

Ahoj,
jestli muzu trochu poradit,¨ze sve zkusenosti, je dle me lepsi davat dite do skolky nekolikrat za sebou. Protoze kdyz je to opravdu jednou za tyden, tak dite si pokazde zvyka na skolku. A muze byt uplakane.
U nas to treba probihalo tak, ze kdyz sel s Honzikem tata, bylo to v pohode¨ahoj pusa a sel rad do tridy. Kdyz nahodou sla maminka tak bylo to takove tezsi louceni, kdyz samozrejme na mamince vice zavisly. Ze zacatku nejaky plac, ale jak vesel do tridy, uz na slzy cas nebyl. Tak jsem si rikala to je ale herec, jak se to snazi zahrat , no je to marne je to chlap:-))))
Kac+H

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
437
12.7.08 19:30

chtěla jsem jen napsat , že někdy to není o věnování se dítěti ,ale jsou opravdu děti které pláčou a pláčou a dokonce zvrací ať na ně mluvíte ,ať děláte cokoliv… což je samozřejmě i pro kolektiv ostatních dětí velmi špatné.

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
5458
14.7.08 08:23

Ahoj holky,
tak mě na tom zápisu zase až tak nic strašného nepřijde. Že se platí celodenní školné a pak dávají potvrzení , že dítko chodí jen na čtyři hodiny denně je běžná praktika většiny školek.
Podání jen jedné přihlášky je myslím stále ještě ve vyhlášce - já s prckem obešla čtyři školky a v každé mi řekli, že mohu podat jen jednu přihlášku.
Měsíční pláč - to bych tolik neřešila, většinou se děti uklidní po týdnu, maximálně dvou - ale to už je extrém.
Nenicko , nechci ti radit, je to tvoje věc, ale já bych dítě dala do školky rovnou tak jak má být a né jen na jeden den v týdnu. Je lepší, když se tam otrká a zvykne si hned ten první týden, protože jakmile ji tam dáš jen na jeden den v týdnu, tak z toho bude první měsíc pěkně vyjukaná a ten další měsíc tam bude na všechno sama a bude to pak horší. Přeci jen už se tam ostatní děti budou znát a hrát si spolu a tvoje dítko tam bude jako kůl v plotě :? .
Ale můžu vám říct, že u nás ve školce nastoupil vietnamský chlapeček a to byla hrůza. První týden tam s ním celou dobu byly rodiče, jakmile si odskočili jen na záchod, tak spustil šílený řev, další týden už tam byl sám a prořval ještě dalších šest týdnů. Nedalo se s ním vůbec nic dělat a nejlepší bylo si ho vůbec nevšímat, protože jak na něj někdo promluvil, tak dostal hysterický záchvat. A nebyly z něj otrávené jen učitelky, ale hlavně ty ostatní dětičky, které si chtěly v klidu hrát a ono to fakt v celodenním řevu moc nejde :?

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
644
30.7.08 19:12

Ahojky Nenicko,

pracuji ve školce, takže ti rovnou můžu říct, že pokud po tobě chtěli podepsat ty další dva papíry, je to nezákonné!

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama