Podlahové vytápění

52
10.4.07 11:01

podlahové vytápění

Ahoj holky,
protože se chystáme na stavbu domečku a já bych si přála podlahové vytápění, budu ráda, když mi někdo napíše své zkušenosti s podlahovým vytápěním, jakou podlahu jste na něj použily a tak. Vím, že na podlahovku je nejlepší krytinou dlažba, ale přeci jen třeba do dětského pokoje se mi nezdá jako vhodné řešení.
Veronika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

449
10.4.07 15:27

ahoj,posouvám trošku výš…taky by mě zajímaly konkrétní zkušenosti :wink:

podlahové vytápění mě osobně příjde moc fajn a i když výrobci uváději,že je vhodné pod jakoukoli podlahu už jsem vysondovala,že 100% ne pod dřevěnou z masívu. Prý je velice vhodná tam kde je dlažba nebo stíraná litá podlaha. Tu má švagrová a je to moc příjemné. My uvažujem postavit domek na klíč kde budou pravděpodobně obyč plovoučky takže by mě zajímalo jestli pod tím někdo vytápění máte a jak a jestli to funguje.
Do pokojíčku dětem chceme dát opět koberec,zatím se nám nejvíc osvědčil :wink: ale také nevím jestli to půjde s podlahovým topením dohromady, poradíte holky???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3826
10.4.07 15:27

Ahoj Verčo,bydlíme v novém domečku už třetí rok a podlahové vytápění máme úplně všude.
Dlažbu máme jen v koupelnách,záchodech na chodbě a předsíni,kanceláři a technické místnosti. Všude jinde máme plovoucí podlahu a nemůžeme si stěžovat.
Topíme,ohřáváme vodu a vaříme na plynu a naše spotřeba za rok se rovná 18.tis.
Dům máme 240m2 a vytápíme ho celý cca na 21-23stupnů.

Můžu jen doporučit,žádné ošklivé radiátory a žádný problém s umístěním nábytku v pokojích (my stejně žádný nemáme,prootže máme šatny).

Jestli chceš,můžeš se jěště ptát,co tě zajímá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
52
11.4.07 09:35

Ahoj sslunicko,
díky moc za odpověď. S tou dlažbou bych to viděla podobně, na tu chodbu, kuchyn, koupelnu, spíž…ale do dětského pokoje by se mi nejvíc líbil koberec, přeci jenom pro ty děti by to chtělo nějakou měkčí podlahu. Jsou i koberce vhodné pro podlahové vytápění, ale asi to přeci jenom tu účinnost vytápění trochu snižuje. To teda koukám, jak málo jste platili za rok za vytápění takovýhle obr plochy. Nemáte náhodou i krb? líbilo by se mi, kdyby šlo třeba přitopit i krbem.. a v koupelně máte ty trubky nakladený blíž k sobě nebo máte v celém domě stejnou rozteč trubek? slyšela jsem, že do koupelny je vhodné ty trubky zhustit, aby se člověk cítil po koupeli příjemně v teple.
Veronika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3826
11.4.07 20:47

jsem ráda,že jsem ti trochu pomohla.
krb máme,ale moc ho nepoužíváme. jen občas na přechodné období,ale to je fak minimum a hlavně na vánoce,to je hrozná romantika.
ale co máme malou,tak ani na ty vánoce.

ano v koupelně máme ty trubky víc zhuštěné. také je dobré,když budeš vědět,kde co bude v místnostech stát,aby jste podle toho dali ty trubky. třeba tam kde budeš vědět,že budou skříně nebo tak něco,tak nemá smysl tam tahat trubky.
my máme i v dětských pokojích plovoucí a pak tam budem dávat jen takové ty dětské koberečky nabo pěnové puzzle.
my jsme totiž hrozní na textílie v domě.
když jsme bydleli v bytě,tak jsem viděla kolik prachu je v záclonách,závěsech,kobercích.
proto u nás nejsou žádné koberce,záclony,závěsy ani látková sedačka. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8671
11.4.07 21:00

Ahoj,
máme v teď stavěném domečku podlahové vytápění v přízemí(dům není podsklepený).Zatim žádné zkušenosti nemám,my zvolili dlažbu všude(prý lépe akumuluje teplo),jinak nám taky doporučovali popřemýšlet,kde bude nábytek,aby se pod ním zbytečně netopilo.V patře máme radiátory a tam budou koberce(zatim) a potom plovoucí(ložnice a dětské pokoje).Skříně mít budeme,na šatny nevybylo místo.Celý barák pojede na elektřinu,tak jsem zvědavá na spotřebu!!!!! :roll: Ssluníčko mi dodalo trochu optimismu,snad budeme mít spotřebu taky tak příznivou,velikostně jsme na tom o něco méně cca 210m2 :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
cucek
15.12.09 17:12

podlahové vytápění

Ahoj, taky si chceme pořídit podlahové vytápění a všude střádáme informace, díky za toto téma!
A teď k dotazu - je nutná montáž podlahového vytápění v celém domě, nebo je možná jen v některých pokojích(konkrétně obývák a ložnice)?
Po zavedení je nutné/vhodné mít kachličky?

Děkuji za rady a názory

• Nahlásit
  • Citovat
michma
12.2.10 20:39

Ahoj. Podlahové vytápění můžeš mít jen v místnostech, ve kt. chceš. Někdo to ani nedoporučuje do všech místností, že to nemá smysl - nevím proč. My to budeme mít teda všude. Původně jsme chtěli do ložnice a pracovny infrapanel, protože nebudeme tyhle místnosti tolik vytápět, ale nakonec to dáme všude a tady budou prostě jen trubky řidší. Někdo to kombinuje s klasickými radiátory, což mi přijde jako pěkný nesmysl - vodu do radiátorů musíš vyhřát na nějakých 80°-90° a do podlahovky jen asi 30°? Nevím možná jsem s těmi stupni mimo, každopádně rozdíl tam je a né malý, takže myslím, že nízkoteplotní podlahovka ztrácí na kráse tím, že stejně musíš ohřát tu vodu na víc. Proto já raději uvažovala nad těmi infrapanely - ty strčíš jen do zásuvky.
Dlažba vůbec není nutná, jen využije tu podlahovku nejvíc - předá Ti z ní nejvíc tepla. To je sice hezké, ale říkám si…co v NEtopné sezóně? Třeba kdybych jí dala na chodbu, kam nejde žádné sluníčko, tak to bude dost studit ne? Máte někdo zkušenosti? My ji budem mít asi jen v koupelně a zádveří, ve zbytku domu Thermofix (=něco jako lino). Ale kdybych byla v balíku, tak rozhodně marmoleum. A možná do chodby a pracovny koberec, teď právě vyhledávám, jak moc je to blbý.

• Nahlásit
  • Citovat
288
31.12.15 08:33

Děvčata na kolik vyhříváte podlahu kde máte plovoučku? nám jde teplota 28°c ale na netu jsem četla, že povrchová teplota plovoučky nemá přesáhnout 28°c takže když je parozábrana + starlon na podlahovku + plovoučka na podlahovku tak to docela bere určitě víc epla, tak si myslím, že by se mohla voda ohřívat do podlahovky na víc, ne? jak to máte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3033
31.12.15 08:51

Byla jsem se dívat a teploměr ukazuje 25℃, doma máme 20-23°, ale to už je opravdu horko. Na kolik chceš ten byt vytapet?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5474
31.12.15 09:32
@ProfZav píše:
Byla jsem se dívat a teploměr ukazuje 25℃, doma máme 20-23°, ale to už je opravdu horko. Na kolik chceš ten byt vytapet?

My to mame stejně ale jsme právě zvyklí na teplotu 20-21 což je pro někoho zima

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
753
31.12.15 12:52

Voda do podlahy kolem 44 stupnu ;) na podlaze míváme na plovoučce kolem 27,5 - na chodbě kde je dlažba určitě přes 30, krásně to tam topí, uplně na pomazlení, jinka termostat na 23,5 ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
288
31.12.15 22:15

Tak my máme přes den cca 21-22°c jak kdy, a termostat s čidlem podlahovým mám nastaveno na 28°c, takže pokud se anhydrit vyhřeje na 28°c tak se teplota hlídá, aby nepřekročila hodnotu, jenže na netu uvadí povrchovou teplotu, tak nevím, zda těch 27-28°c není třeba teplota nahoře plovoučky, tedy zda třeba pod plovoučkou se nedá vytopit anhydrit třeba na 30-32°c…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
753
1.1.16 11:58

@zancaa určitě se anhydrit vyhřeje více, protože plovoučka se všeobecně vyhřívá hůře - máš pod ní podložku atd ;) u nás je důkaz dlažba, protože na dlažbě máme kolem 30-31 stupnu, stačí změřit infračerveným měřičem ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
288
1.1.16 14:44

Já mám měřák vlhkosti podlah a on měří i tepotu podlahy, takže vyzkouším :-), je fakt že na chodbě a v koupelnách je to síla, moc příjemne :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama