Podráždění při vstupu do pochvy

Anonymní
13.2.20 23:47

Podráždění při vstupu do pochvy

Zdravím, již před několika měsíci mě velmi začalo svědit u vstupu do pochvy. Z pohledu mýma očima to je pouze na pravé straně. Dá se to nazvat jako “malý stydký pysk”? Není to nahoře, ale spíše dole, pod pochvou. Každopádně, už se to nedalo vydržet, neboť při sprchování jsem si všimla, že jsem si sloupla i takovou tu tenkou kůžičku. Tudíž jsem to měla podrážděné. Použila jsem na to mast Fungicidin, neboť to bylo jediné, co jsem měla. Pořádně jsem to namazala a pokračovala tak další 3 dny a svědění bylo hned pryč. Myslela jsem si, že problém odezněl a tak mě ani nenapadlo zkontrolovat, jak to tam dole vypadá. Opravdu to bylo už dávněji, myslím že třeba tak v červnu 2019. Ale poslední přibližně 2 měsíce máme s přítelem dost nepříjemný pohlavní styk, neboť mě to během něj vždy bolí a to právě v tomhle místě, a tak musíme přestat. Myslela jsem si, že to bylo způsobené nedostatečnou vlhkostí, tak jsme si pořídili jeden velmi dobrý lubrikační gel, šlo to s ním sice lépe, ovšem bolest byla stejná, akorát bez menšího tření. Takže jsem nedostatečnou “předehru” vyloučila jako viníka. Dnes jsem se sprchovala, použila intimní gel Lactacyd a oholila se, načež jsem právě na pravé straně pochvy na tom samém místě ucítila úplně tu samou bolest. Zvláštní na tom je, že jsem do dnes žádné problémy neměla, nic mě nesvědilo, zkrátka mě to akorát bolelo při a po souloži. Po sprše jsem se podívala do zrcadla a mám to tam naprosto podrážděné, tedy červené (takový flek asi 4 cm) a na dotek to i trochu bolí. Bolest není pichlavá, spíše lokální, nebo jak to popsat. Jak jsem na to koukala, vzpomněla jsem si právě na tu dobu, kdy mě to i svědilo, neboť to byl téměř identický flek. Sex jsme měli naposledy před 3-4 týdny, tudíž podráždění nemůže být způsobené pohlavním stykem nebo reakcí na lubrikační gel. Opět jsem se to rozhodla namazat Fungicidinem, ale zajímalo by mě, jestli se nějaká z vás dokáže s tím, co mám já, co nejvíce ztotožnit a říct mi, jak to léčit nebo jestli to není něco závažného? Může to být způsobeno jednorázovým poraněním při sexu, které trvá do teď? Již 4. měsíc po sobě jsem používala menstruační kalíšek a tak jsem bolest při a po souloži zprvu považovala jako reakci na časté vyndavání a nandavání kalíšku do pochvy, proto jsem se rozhodla tuto poslední menstruaci použít vložky, abych zjistila, zda soulož bude o něco lepší. Používám antikoncepci, nekouřím, nejsem po porodu a jsem poměrně mladá. Hygienu dodržuji. Také mě napadlo jestli to podráždění není třeba z té intimní hygieny (Lactacyd), ale nejspíše ne, protože to je ke všemu ještě bolavé, není to samotná reakce na kůži. Děkuji za veškeré rady!

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

343
14.2.20 01:01

Dojdi na gyndu, může to být cokoliv.

Příspěvek upraven 14.02.20 v 06:33

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
517