Podtlak v uchu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
bertík28
Echt Kelišová 9079 příspěvků 18.10.14 08:48
Podtlak v uchu u deti

Ahoj holky. Moje 4 leta holka mela rymu, kterou uz ma pryc. Od nedele ji porad malinko boli v uchu. Ve stredu nam na ORL Dr. rekla, ze tam zanet nema, ale ma tam podtlak a mame kapat Nasivin na splasknuti sliznice. Ani po tomto kapani i s Otobacidem co mi pozdeji dala nase pediatricka bez efektu a stale holku ousko boli? Na ORL ji pak chce pri umrtveni nosni sliznice kouknout na nosohlatn- vim, ze to je jenom neprijemne, ale uz vidim jak si tam necha holka stourat. Melo to nekdy nejake vase dite a co jste s tim delali?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Spokojení
Ukecaná baba ;) 1299 příspěvků 18.10.14 09:08

O podtlaku v uchu jsem nikdy neslyšela, ale jako malá jsem mívala problémy s ušima. Na jakýkoliv bolení ucha pomohla octová voda. 2díly octa, 1 díl vody a smíchat. Naleješ na kapesník, připlácneš na ucho a přez to další kapesník. Na to čepici a po 3 hodinách měnit. Přes noc měnit nemusíš. Do dvou dnů většinou bývá po bolesti. Někdy i za pár hodin.

Leniczka23
Ukecaná baba ;) 1204 příspěvků 18.10.14 09:09

@bertík28 Nemělo to moje dítě, ale já..zkus ty ušní svíčky měly by vyrovnávat právě tlak v uších..mně pomohly..

bertík28
Echt Kelišová 9079 příspěvků 18.10.14 09:16

Jeste me napadlo zda nema zanet nosohltanu a tim tedy ma zdurelou sliznici a meli by se dat atb sprej do nosu :nevim: :nevim:

blumen
Hvězda diskuse 46943 příspěvků 18.10.14 09:27

@Leniczka23 pokud ji to ousko boli, tak bych svicku nezkousela. Podle me to bude souviset s nosohltanem a eustachovou trubici, muze to byt natekle.

bertík28
Echt Kelišová 9079 příspěvků 18.10.14 09:33
@blumen píše:
@Leniczka23 pokud ji to ousko boli, tak bych svicku nezkousela. Podle me to bude souviset s nosohltanem a eustachovou trubici, muze to byt natekle.

Ano tak to je, ale jak zmirnit ten otok- Nasivin bez efektu. Mame se na ORL ukazat behem pristiho tydne a vubec se mi k te Dr. nehce. Ona dela jenom vykony, aby mela prachy a o nic jineho ji pomalu nejde- tak se to o ni rika. V utery jdu s druhou k nasi Dr. tak tam vezmu i tu starsi.

blumen
Hvězda diskuse 46943 příspěvků 18.10.14 09:39

@bertík28 nasivin na to asi moc nezabere. Nekdy na to zabiraji antihistaminika (leky na alergie). Kdy tam jdete? Ono, kdyz to trva delsi dobu, tak se to casem muze rozsirit az na to ousko. Mozna by byla dobra antibiotika, i lokalne, ale k tomu je potreba nabrat i krev a ne je davat naslepo. Na ORL Vam pomohou, zasla bych tam v pondeli nebo utery.

bertík28
Echt Kelišová 9079 příspěvků 18.10.14 09:42

Atb do ucha mame. Ale na nosohltan ne.

bertík28
Echt Kelišová 9079 příspěvků 18.10.14 09:44

V utery jdu k nasi detske. Zda se mi lepsi nez ta na ORL o dela jen vykony a je na prd.

Halamka
Závislačka 3927 příspěvků 18.10.14 09:45

Dcera na to trpěla. Brala při každé rýmě aerius na oplasknutí sliznic. A dělané kapky do nosu, ty zabíraly dobře. Nasivin a pod. nadělají někdy víš škody než užitku. Jako první pomoc dobrý, ale ne déle než je nutné.

blumen
Hvězda diskuse 46943 příspěvků 18.10.14 09:47

@bertík28 aha, tak to ne, ja myslela ATB na zanet te eustachovky. Tak pokud k te lekarce nemate duveru, tak bezte urcite jinam.

@Halamka jojo, ten Aerius je myslim antihistaminikum, pokud se nepletu

Spokojení
Ukecaná baba ;) 1299 příspěvků 18.10.14 10:05

@bertík28 Zkus ten ocet jak jsem ti psala. Nijak to neuškodí a kdyby to malé mělo pomoct tak to za to stojí ne?

bertík28
Echt Kelišová 9079 příspěvků 18.10.14 10:16

Zitra zkusim, dcera je u nasich

ivašot.
Kelišová 7343 příspěvků 18.10.14 10:41

Ten Aerius je lék na alergie a působí na zmírnění otoku sliznic. Nám ho dávala doktorka při rýmě v době, kdy holka trpěla na záněty středního ucha.

bertík28
Echt Kelišová 9079 příspěvků 18.10.14 11:11

Doufam, ze nam ho detska predepise a bude klid. K te kr.. na ORL se mi fakt nechce. Jeste nas tam klidne necha cekat buchvi jak dlouho. Minule jsem tam byla s obema detmi hned rano, kdy tam v cekarne jsou i nemocny lid k druhemu Dr., tak jsem cekala na chodbe a vedeli o me, ze jsem tam, aby tam 2mes. neco nechytla. Po 30min. kdy brala lidi prede mnou jsme se nas..rala a vzala si karticku, ze si pak radeji zajedu na pohotovost. Hlavne, ze na dverich ma velkym pisme- prednost maji deti.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Pohřeb Věry Bílé: Bendig poslal polibky, průvod lidí míří na hřbitov

Dnes od 10.45 hodin probíhá pohřeb romské zpěvačky Věry Bílé, která nedávno... číst dále >

5 důvodů, proč Tereze H. pákistánský kriminál může ve finále jen prospět

Pašeračka Tereza Hlůšková (22) od soudu v Pákistánu odešla s trestem odnětí... číst dále >