Krátkozrakost u malého dítěte

3361
17.10.14 15:49

krátkozrakost u malého dítěte

Mé tříleté dcerce dnes pediatr změřil očička a hodnoty vyšly mínus 4,5 obě oči. Hned nás poslal na oční…ale stalo se někomu, že na očním byla v měření velká odchylka? Přijde se mi to moc, nevšimla jsem si u malé ničeho… :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2993
17.10.14 16:01

Bráchovi na špatné vidění přišli ve třech letech. A to měl rovnou osm dioptrií, taky si nikdo do té doby ničeho nevšiml :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4725
17.10.14 16:52

@ivodička asi tě nepotěším, ale měří jim to dobře.. I když teď čtu, že to měřil pediatr..těžko říct, co má za přístroj, ale na očním se v tomhle fakt nepletou. Ale i kdyby to bylo jen 3,5, tak je to pořád hodně. To se jí svět celkem rozsvítí.. Ono to dítě neví, že se dá vidět líp, ostřeji.. Na blízko rozeznává dobře a na dálku nepoznáš zda nevidí nebo si nevšimlo.. Ale co třeba televize? Nekouká na ni zásadně nalepená nosem až na televizi? A nedává si knížky až blizoučko k obličeji? To by u 4,5 dioptrie totiž sedělo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31692
17.10.14 17:01

Tyjo nechápu, čím to pediatr měřil, u nás tedy pediatr jen posuzoval, jestli je nebo není potřeba vyšetření na očním, rozhodně z něj nepadaly žádné hodnoty, ani diagnózy, ohledně očí :nevim: jeslti má teda plusoptik, tak ten je poměrně přesný. ony dětí umí strašně zaostřovat, sny má 3 a 4 dioptrie, a vždycky mi přečetl i třeba číslo metra, který má psaný vpředu, i když jsme stáli na úrovni posledního vagonu, v tý rychlosti jak vyjíždělo z tunelu, to přečetl, ničeho jsme si nevšimli. mladší má mít 1 a 4 dioptrie, dle plusoptiku, jinak se vyšetřit nenechá, a támhle jsme byli v obchodě, a on snad na 30 metrů poznal naši babičku, a hned na ni začal volat, takhle dobře nevidím pomalu ani já v brýlích :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23000
17.10.14 19:03

@ivodička Ahoj, a jak to změřila? My chodíme na oční kvůli lehkému šilhání a malé naměřily kolem 0,5-1 dioptrie s tím, že u takhle malých dětí je to normální.
Dělala malé vyšetření očí? Ptám se, protože cosi dělá i naše doktorka, ale na 3leté prohlídce před týdnem mi to nenabídla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3361
17.10.14 20:59

@slavuska1 @avm3 ten přístroj se jmenuje retinomax, používají ho i očari, akorát prý přesněji, protože dítě rozkapou…jinak je to prý spolehlivý přístroj…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3361
17.10.14 21:01

@lekarnicka28 všimla jsem si jen, že se dívá na televizi zblízka…ale dívá se na ni i z postele…ta je daleko… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3694
17.10.14 21:15

Dcera měla měřeno před rozkapanim -2,75, po rozkapanim +1 a +0,75, co je ve 3l normální. Tak na oční asi kvůli preměření po rozkapani, aby vyřadili akomodacni mechanismy, které to zkresluji. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat