Kdy doktor sdělí pohlaví u dvojčátek?

Anonymní
2.10.20 09:58

Pohlavi / preumklapsie

Dobry den, chtela bych se zeptat maminek s dvojčátky, kdy vam doktor sdělil pohlavi? Ja jdu příští tyden na podrobny 1.trimestralni screening do nemocnine specializovane na těhotenství s dvojčátky to budu 13tt tak mozna by mi uz mohli rict pokud pujde videt co to bude. Dekuji za odpověď.
A prosim ještě jedna otázka dostala jsem letáček o vyšetření preumklapsie uvažuji jestli na to jit nebo ne, co si o to myslíte děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
883
2.10.20 10:03
@Anonymní píše:
Dobry den, chtela bych se zeptat maminek s dvojčátky, kdy vam doktor sdělil pohlavi? Ja jdu příští tyden na podrobny 1.trimestralni screening do nemocnine specializovane na těhotenství s dvojčátky to budu 13tt tak mozna by mi uz mohli rict pokud pujde videt co to bude. Dekuji za odpověď.
A prosim ještě jedna otázka dostala jsem letáček o vyšetření preumklapsie uvažuji jestli na to jit nebo ne, co si o to myslíte děkuji.
Čekám jedno mimi, ale nechala jsem si udělat vyšetření na preeklamsii a vyšlo mi zvýšené riziko, tak mi nasadili prášky, aby se tomu předešlo. Jsem před 2.screeningem.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
400
2.10.20 10:13

V 13. týdnu se pohlaví poznává obvykle podle pohlavního hrbolu. Někteří doktoři to umí, někteří ne, ale celkově je to dost nespolehlivé.
No a preeklampsie je dost nebezpečná, na vyšetření bych šla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19457
2.10.20 10:38

Ve 13.tt je na pohlaví brzy a když už to řeknou, nemusí to tak nakonec být. U mne se netrefili ani ve 20.tt
K preeklampsii.ANo,šla bych na testy. Měla jsem jí, přišli mi na ní relativně pozdě a pak jsem strávila přes měsíc v nemocnici. Není to žádný med a je opravdu nebezpečná pro matku i pro dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7727
2.10.20 10:40
@weyky píše:
Ve 13.tt je na pohlaví brzy a když už to řeknou, nemusí to tak nakonec být. U mne se netrefili ani ve 20.tt
K preeklampsii.ANo,šla bych na testy. Měla jsem jí, přišli mi na ní relativně pozdě a pak jsem strávila přes měsíc v nemocnici. Není to žádný med a je opravdu nebezpečná pro matku i pro dítě.

Asi brzy jak kde :) záleží jak je mimco natočené a jestli vůbec chce spolupracovat :) ale je fakt, že u dvojek je to asi náročnější..u nás se trefili napoprvé :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4739
2.10.20 10:46
@weyky píše:
K preeklampsii.ANo,šla bych na testy. Měla jsem jí, přišli mi na ní relativně pozdě a pak jsem strávila přes měsíc v nemocnici. Není to žádný med a je opravdu nebezpečná pro matku i pro dítě.

U mě taky ne. S jistotou mi to vždy řekli ve 32tt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18822
2.10.20 11:09

Hele u dvojčat asi stejně jako u jednoho ditete, kdyz budou spolupracovat a ukazou se, tak je mozne udelat uz v tom 13tt nejaky odhad podle pohlavního hrbolku. Jisteji to budes vedet ve 20tt na druhém screeningu, ale 100% to mas po porodu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19827
2.10.20 12:05

Preeklampsii jsem měla 2× a je to šílený takže bych šla kdych věděla že se dá testovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
2.10.20 16:52

Mě lékařka řekla, že u dvojčat bývá test na preeklampsii zkreslený, že ty výsledky neumí počítač dobře zpracovat, tak jsem dostala léky preventivně hned na prvním screeningu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59
4.10.20 07:42

U me ve 13tt doktor pohlavi dvojek nedokazal urcit. Ve 21tt uz nam potvrdili jednoho chlapecka na 100%, ale druhe miminko se nechtelo ukazat, takze pohlavi druheho chlapecka jsme se dozvedeli az ve 32tt :D no jsem ted 36tt a jsem fakt zvedava, zda tam ty dva kluky opravdu mam :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
191
8.10.20 20:25

Mě pohlaví řekla ještě před 1. screeningem moje lékařka, screening a další kontroly to jen potvrzovaly:-) Všichni se trefili :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama