Pohodové mimino - kluk?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

sakota
Kelišová 5431 příspěvků 19.02.18 09:53
Pohodové mimino - kluk?

Dobré dopoledne. Zakládám diskuzi, kterou prosím berte trochu s nadhledem. Mám 6 týdnů do porodu druhého dítěte, podle všeho by to měl být chlapec. Doma mám 19ti měsíční dceru. A co mi vrtá hlavou… dcera je takové „userfriendly“ dítě. Jediný problém, který s ní v miminím věku byl, bylo, že se blbě přisávala na prso, to bylo vždycky trochu o nervy, ale dalo se. Kojila jsem 5 měsíců, pak došlo, nevadí. Jinak docela slušně spala, skoro nikdy nebrečela, břicho ji netrápilo, byla schopná usínat sama a spát i ve stojícím kočáře atd. Prostě pohodové dítě, teď je naprosto samostatná, sice občas chytne vzteka a všude leze, ale v podstatě je to milé a usměvavé pozitivní dítě. Ale co všude čtu a slyším z vyprávění, tak dost často jsou chlapečci mnohem náchylnější na koliky, často uplakaní, nároční, závisláci, prostě náročné děti. Prosím, uklidněte mě někdo, že i kluci umí být pohodové a nenáročné děti. :D Já mám pocit, že se na mě ze všech stran valí jen to negativní o klucích. :D

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1575 příspěvků 19.02.18 09:56

Jasně že umí, v mém okolí jsou sice častěji pohodové ty holčičky, ale i nějací kluci ;) I když ne ten můj, bohužel, to je od narození sám ďábel :mrgreen:

Sashie
Ukecaná baba ;) 1932 příspěvků 19.02.18 09:58

Mám doma kluka, 3 týdny. A kromě toho, že nás ráno trápí prdy, tak je zlatý. Mazlíme se, hezky spinká přes noc, papá jak Otesánek. Takže já si myslím, že je to čistě jenom pomluva;-)
Já jsem jako mimino byla neskutečně uřvaná a náročná a to jsem holka… Naši si psali směny na hlídání v noci, protože jsem prořvala první rok svého života…

Jirka_765
Ukecaná baba ;) 1881 příspěvků 19.02.18 09:59

Stačilo napsat jenom ten nadpis. Ty negativní vyprávění se nezakládají na pravdě a je to přesně naopak. :dance:

Mallorka
Závislačka 2949 příspěvků 19.02.18 10:00

Syn byl to samé, co tvoje dcerka. Zlatý miminecko. Teď mu budou tři a zlobi :lol: období vzdoru je velmi vyzivny. Zacalo pred Vánoci. Spíš se příprav na tohle u dcery. Za chvíli to přijde :mrgreen: :mrgreen:

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15099 příspěvků 19.02.18 10:01

Mám dcery a syny. Kluci jsou v průměru o něco temperamentnější, ale měla jsem kříž i s prostřední dcerou, když byla hodně malá. (A dodnes jsou holky pěkné divošky). Naopak velmi nekomplikovaného a pěkně spícího synka. Takže nestresuj se předem a neřeš pohlaví, může být 100% pohodář :think:

ka2ka
Extra třída :D 12456 příspěvků 1 inzerát 19.02.18 10:02

Oba kluci to samý co tvoje dcera

Amandine
Neúnavná pisatelka 15594 příspěvků 33 inzerátů 19.02.18 10:02

@sakota mám kluka skoro tři měsíce a je to to nejhodnější miminko. Starší holku a ta byla (a je) ďábel v těle porcelánové panenky. U chlapce žádné koliky, pěkně spí, neřve (jen tak „nadává“ když má hlad), roste jak z vody. Mimino pro začátečníky :)

sakota
Kelišová 5431 příspěvků 19.02.18 10:04

@Mallorka jj, ja vim, znam (teda, zatim teorie a praxe s cizima detma), ale to starsi obdobi mi rpijde uz tak jako prezitelne. Nejvic se desim prave toho mimina, co bude prvni pulrok v kuse jen rvat a rvat a rvat… uaaa, to je moje nocni mura. :D

Jinak diky vsem za uklidneni, presne tohle jsem potrebovala slyset! Diky moc!

Lanna
Zasloužilá kecalka 879 příspěvků 19.02.18 10:05

Mela jsem stejne obavy a uplne zbytecne, dcerka je zlata a syn jeste zlatejsi :srdce:

Daenerys91
Kecalka 322 příspěvků 19.02.18 10:05

Taky se pokusím vyvrátit tyto pomluvy :mrgreen: mám kluka, 5,5 měsíce, a je to naprosto úžasné a pohodové miminko. Od narození se krásně přisává, s kojením problém nebyl, semtam ho zabolelo bříško, ale nic hrozného - za hodinku za dvě bylo po bolení. Ubrečený nikdy nebyl, od narození je to brouček, přes den toho moc nenaspí, ale na to už jsem si zvykla. Denní režim si od prvního měsíce nastavil v podstatě sám, chodí spát kolem 20-21h, budí se 2× až 3× v noci, před měsícem se naučil usínat v postýlce už sám a obešlo se to bez jakéhokoliv vybrečení. Prostě téměř ve všem ukázkové miminko. Taky má někdy blbý den, ale to máme všichni :) podle mě jsou ty stereotypy blbost, uřvaná a náročná může být stejně tak holka jako kluk…

Fima
Nadpozemská drbna 29141 příspěvků 14 inzerátů 19.02.18 10:05

Mám kluky tři. Každý byl a je úplně jiný, ale pohodoví byli dřív, nebo později, všichni tři. :nevim: Třetímu je 5 měsíců a to je tak neskutečně pohodové a věčně spokojené miminko, že je to až k nevíře. Jeho pláč by se dal spočítat na prstech jedné ruky, prdy neměl vůbec, neustále dobře naložen… švagrová má o měsíc starší holčičku. Koliky šílený a řve jak tur neustále. Ta je zase pořád špatně naladěná. :lol:

radkka
Generální žvanilka 20263 příspěvků 19.02.18 10:05

Já tě asi potěším, mám dvojčata, kluka a holku. Holka mi dává zabrat víc, o malém bych pomalu ani nemusela vědět, má mě na salámu, stačí mu flaška a přebalit. Za to holka je pořád nějaká otrávená :lol: chce nosit, pořád nějakou změnu, aktivitu (kluka položim pod hrazdičku a mám pokoj, holka začne vřískat dřív, než se vyčurám), uspat jí je taky umění, ale zatím jsem na ní vždycky vyzrála. Jsou i horší mimča, ale v porovnání těchto dvou je kluk andílek. Na prdíky trpěla také spíš ona :kytka: Ale máš pravdu, traduje se, že je to spíš naopak, asi se na mě v břiše domluvily :think:

Yasminn
Neúnavná pisatelka 18995 příspěvků 14 inzerátů 19.02.18 10:07

@sakota to je fakt individuální. :-) Já mám dceru i syna a můžu říci, že co se týká prvních měsíců, tak pohodovější mimčo byl syn. Dcera strašně trpěla na koliky, vůbec nespala, za den si dala 2× 20 minut a bylo po spaní. První 4 měsíce byly šílený, celé dny i noci probrečela, byla jsem psychicky na dně. V noci byla vzhůru třeba 20× a kolikrát jsem vůbec nezamhouřila oči. Byla jsem zralá na psychiatra fakt. No po tom 4 měsíci se to nějak zlomilo a bylo to lepší a lepší. Cca od roka to bylo už fajn. :-) Dnes je to moc hodná a velmi klidná holka. :-) Syn na prdíky skoro netrpěl, spaní u něj bylo o něco lepší. Zase je tedy lenoch, je mu 11 měsíců, dělá paci-paci, pápá, indiána, od 6 měsíců říká táta a máma. Umí ještě bába a nenene. Ale jinak nic. Dcera si třeba hrozně ráda se mnou prohlížela knížky, bavilo jí když jsem jí zpívala nebo říkala básničky. Syn je ignorant, toho nebaví nic, nejradši do všeho tluče :P :mrgreen: Čím větší kravál, tím líp. :P :P :P Takže když to shrnu, tak dcera sice byla šikovnější, ale ty první měsíce byly opravdu očistec. :mrgreen:

Jinak pokud tě to uklidní, tak třeba kamarádka má chlapečka a ten byl úžasně spací. Vždy jen nakojila, přebalila a malej jí spinkal krásně a ona měla hafo času na domácnost i na sebe. Teď má holčičku a ta naopak spací není. :-) Ono je to opravdu individuální. :-)

JaniceB
Extra třída :D 13119 příspěvků 9 inzerátů 19.02.18 10:08

@sakota Ja mam deti dve, dceru a syna. Dcera byla urvana od mala…vztekla, jidla se dozadujici co dve hodiny az do roka (v roce jsem prestala kojit, uz jsem byla zrala na masli), prilis nespala pres den uz od 4 mesice, hrat si sama nikdy neumela a nechtela, celkove hyperaktivni a ziva fakt hodne…Syn od narozeni uplny opak. Spi od 20 do 8 od narozeni. Hraje si sam, nebyva protivny /ted ma 16 mesicu a lehl si sam na gauc a kouka se na pohadky, ani nevim, ze tu je…/. Na koliky sice jako miminko trpel, ale to trpivaji vsechny deti - i holky. Takze v tom jsem rozdil u nas nepoznala…jinak ty dva…nebe a dudy. Proste nersrovnatelne hodnejsi je chlapecek. Rikam, ze mam tri deti…3v1 je holka a kluka defakto jako bych nemela. Ted cekame treti…holcicku…tak­ze uz mam trochu obavy…:))))))))) Jinak dodam, ze dceri je za par dnu 5 let a nic se nezmenilo…je porad stejna s tim rozdilem, ze ted je jeste ke vsemu uz i hodne drzkata:))))))))))) Tak alespon doufam, ze i synovi to vydrzi, aby se to nekde kompenzovalo…:)No a co prijde s pubertou, to se bojim i pomyslet…ja nebyla zadny svatousek, ale kam se na ni hrabu… :zed:

Příspěvek upraven 19.02.18 v 10:12

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Vondráčková promluvila o rozchodu s Plekancem: Bylo to překvapení!

Když Tomáš Plekanec před týdnem prostřednictvím sociálních sítí informoval,... číst dále >

Vondráčková přestává být poslušnou ženou a Plekancovi to vrací!

Když Tomáš Plekanec informoval o rozpadu manželství s Lucií Vondráčkovou,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Reklama