Sezení u 8 měsíčního miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Nildor
Nováček 8 příspěvků 17.02.18 21:07
Sezení u 8 měsíčního miminka

Dobrý den, potřebuji poradit. Dcera 8 měsíců už sedí, leze, stojí. Při sezení má jednu nohu pokrčenou dozadu, ale nesedí si na ni, má ji vedle těla, a druhou nataženou dopředu, ale vybočenou do strany. Někdy sedí do W. Chodíme na cvičení kojenců, kde nám paní cvičitelka řekla, že má hodně volné kyčle a že ji mám opravovat a dávat jí nohy dopředu. Ale když ji jen tu nataženou narovnám před ni, tak se hned vrátí zpět a nebo má problém se z toho dostat na kolena. I při lezení má nohy hodně od sebe. Máte někdo s tímto podobné zkušenosti? Mám ji nechat být a doufat, že se to časem zlepší nebo jít raději na ortopedii? Děkuji za odpovědi.

Reakce:
jaaaninda
Zasloužilá kecalka 772 příspěvků 17.02.18 21:19

@Nildor náš malej takto seděl a občas sedí, ale už nějakou dobu to střídá s normálním sedem. Je to spíš pro fyzioterapeuta kde ukážou cviky, tento sed značí oslabené břišní svaly. Po té co jsem s malým cvičila šikmé břišní svaly si začal sedat i normálně. Momentálně si sedne jak se mu zrovna hodí, je již zvyklý si tak sedat, ale je dobře, že to střídá, a že si i sám sedne normálně. Již stačí jen upozornit, ať dá nožičky dopředu.

dickys
Zasloužilá kecalka 933 příspěvků 17.02.18 21:59

Já bych to asi neřešila, kdybys nechodila na to cvičení, tak o ničem ani nevíš a máš klid. Nedávno jsem četla o tom w-sedu, že je sice škodlivý, ale když je to zvykem i v batolecím věku, do roku je to normální. Dcera taky tak seděla a viděla jsem spoustu jiných dětí tak sedět a nic jim není.

fia80
Závislačka 3019 příspěvků 17.02.18 22:00

Jakmile je dítě ve w-sedu, tak ho posadit jinak. Protože pro dítě je to pohodlnější a pak se to těžko odnaučuje.

Dobré je u dětí, i když asi ne takto malých (ale zase kdyby jste ji na tom drželi za ruce nebo byli na tom s ní, tak by se jí to mohlo líbit nebo až bude trochu větší) je dávat na balanční podložky, aby si posílily vnitřní svaly a stabilitu.

https://balancni-podlozky.heureka.cz/…specifikace/#…

https://balancni-podlozky.heureka.cz/…specifikace/#…

Spíše bych s ní cvičila na posílení těch břišních svalů na balonu.

Na ortopedii dostala dcera vždycky jenom vložky do bot. S posílením svalů pomůže spíše fyzioterapie, kde Vám právě ukážou jaké cviky pro posílení bříška jsou pro Vaši dceru vhodné.

fia80
Závislačka 3019 příspěvků 17.02.18 22:14
@dickys píše:
Já bych to asi neřešila, kdybys nechodila na to cvičení, tak o ničem ani nevíš a máš klid. Nedávno jsem četla o tom w-sedu, že je sice škodlivý, ale když je to zvykem i v batolecím věku, do roku je to normální. Dcera taky tak seděla a viděla jsem spoustu jiných dětí tak sedět a nic jim není.

Správně má dítě, které sedí nebo stojí mít aktivně zapojené břišní svaly - tzn. když jim šáhneš na bříško, tak je tvrdé. Děti, které sedí ve w-sedu většinou ty svaly mají povolené. Mám srovnání dcery - která sedávala ve w-sedu cca do 4 let a syna, který opravdu ty břišáky používá, tak jak má a ten ve w-sedu neseděl nikdy, protože se mu sedělo pohodlně, protože mu břišní svaly držely záda rovně. Většinou děti, které mají povolené břišní svaly se pak prohýbají i v bederní páteři a proto se jim správně nevyvíjí klenba a nakonec můžou skončit s plochýma nohama a s ortopedickými vložkami jako moje dcera nebo s bolestmi bederních zad jako já, protože taky ty břišáky nepoužívám, tak jak bych měla a jsem prohnutá v bedrech.

Takže ono to u těch dětí vypadá, že to sice dělaly a nic jim není a vyrostly z toho, ale jestli máš možnost, tak jim zkontroluj, zda při stoji a sedu mají zapojené břišní svaly nebo ne a uvidíš.

A není to o posazování nebo neposazování dětí do pasivního sedu i když to také může mít vliv. Obě moje děti si sedly velmi pozdě. Syn dokonce už chodil sám v prostoru a ještě neuměl sedět.

PapeJ
Ukecaná baba ;) 2044 příspěvků 17.02.18 22:38

Syn si taky takhle sedal a občas sedá. Snažím se mu tu pokrčenou nohu rovnat dopředu. Jinak nevím, jestli je to tím, ale levou nohu mi při chůzi vtáčí a celkově šmajdá. A to lezl po čtyřech poměrně dlouho. Ale zase si začal dost brzo stoupat a obcházet nábytek, tak to prý může být také z toho. Takže bych jí prostě hlídala a rovnala :nevim:

Ornwen
Závislačka 4821 příspěvků 1 inzerát 18.02.18 08:37

Neresim. Strasi mel slabsi brisni svaly, cvicili jsme a nikdy si tal nesedal. Mladsi lezl, stoupal si a pak zacal sedet do w, ted oncas vystrkuje nohu dopredu do sikmeho sedu. Ale neresim. Hodne stoji, obchází a to by melo byt v poradku. Ale taky jsem to konzultovala.

dickys
Zasloužilá kecalka 933 příspěvků 18.02.18 08:58

@fia80
Však to píšu, že když tak sedí i starší dítě, je to špatně, ale u kojence bych to neřešila. Dcera už teď tak nesedá a je ji rok. Nějak vysilovat kvůli tomu, že si tak sedá kojenec, co sotva přišel na to že se dá i sedět, je zbytečné si myslím…

Nildor
Nováček 8 příspěvků 18.02.18 09:28

Děkuji za vaše odpovědi. Asi zajdeme k tomu fizioterapeutovi, ať nic nezanedbáme.

fia80
Závislačka 3019 příspěvků 18.02.18 14:32

@Nildor zajdi za pediatrou a ona to zhodnotí a když tak ti vypíše žádost.

fia80
Závislačka 3019 příspěvků 18.02.18 14:44

Třeba moje dcera byla takový puclík, ale jinak se vyvíjela taky celkem rychle a když ložila po čtyřech, tak při tom prohýbala záda, protože ji břišní svaly neudržely záda rovné. Ukázala jsem to pediatrovi a on mi napsal tu žádanku. Objednali jsme se k Dr. a dodnes nevím, jakou měla ta Dr. specializaci, protože ortopedii nedělala - byli jsme v rehabilitačním statcionáři a po kontrole dcery ji Dr. napsala nějaké cvičení na balonu pro posílení těch břišních svalů a doporučovala, aby dcera co nejdéle lozila.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Bourala opilá. Policie potvrdila Dádě 2,5 promile za volantem a hrozí jí tři roky vězení

Je to černém na bílém. I když donedávna zpěvačka Dagmar Patrasová (62)... číst dále >

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >