Sezení u 8 měsíčního miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nildor
Nováček 8 příspěvků 17.02.18 21:07
Sezení u 8 měsíčního miminka

Dobrý den, potřebuji poradit. Dcera 8 měsíců už sedí, leze, stojí. Při sezení má jednu nohu pokrčenou dozadu, ale nesedí si na ni, má ji vedle těla, a druhou nataženou dopředu, ale vybočenou do strany. Někdy sedí do W. Chodíme na cvičení kojenců, kde nám paní cvičitelka řekla, že má hodně volné kyčle a že ji mám opravovat a dávat jí nohy dopředu. Ale když ji jen tu nataženou narovnám před ni, tak se hned vrátí zpět a nebo má problém se z toho dostat na kolena. I při lezení má nohy hodně od sebe. Máte někdo s tímto podobné zkušenosti? Mám ji nechat být a doufat, že se to časem zlepší nebo jít raději na ortopedii? Děkuji za odpovědi.

Reakce:

Uživatel je onlinejaaaninda
Zasloužilá kecalka 679 příspěvků 17.02.18 21:19

@Nildor náš malej takto seděl a občas sedí, ale už nějakou dobu to střídá s normálním sedem. Je to spíš pro fyzioterapeuta kde ukážou cviky, tento sed značí oslabené břišní svaly. Po té co jsem s malým cvičila šikmé břišní svaly si začal sedat i normálně. Momentálně si sedne jak se mu zrovna hodí, je již zvyklý si tak sedat, ale je dobře, že to střídá, a že si i sám sedne normálně. Již stačí jen upozornit, ať dá nožičky dopředu.

dickys
Zasloužilá kecalka 812 příspěvků 17.02.18 21:59

Já bych to asi neřešila, kdybys nechodila na to cvičení, tak o ničem ani nevíš a máš klid. Nedávno jsem četla o tom w-sedu, že je sice škodlivý, ale když je to zvykem i v batolecím věku, do roku je to normální. Dcera taky tak seděla a viděla jsem spoustu jiných dětí tak sedět a nic jim není.

fia80
Závislačka 2973 příspěvků 17.02.18 22:00

Jakmile je dítě ve w-sedu, tak ho posadit jinak. Protože pro dítě je to pohodlnější a pak se to těžko odnaučuje.

Dobré je u dětí, i když asi ne takto malých (ale zase kdyby jste ji na tom drželi za ruce nebo byli na tom s ní, tak by se jí to mohlo líbit nebo až bude trochu větší) je dávat na balanční podložky, aby si posílily vnitřní svaly a stabilitu.

https://balancni-podlozky.heureka.cz/…specifikace/#…

https://balancni-podlozky.heureka.cz/…specifikace/#…

Spíše bych s ní cvičila na posílení těch břišních svalů na balonu.

Na ortopedii dostala dcera vždycky jenom vložky do bot. S posílením svalů pomůže spíše fyzioterapie, kde Vám právě ukážou jaké cviky pro posílení bříška jsou pro Vaši dceru vhodné.

fia80
Závislačka 2973 příspěvků 17.02.18 22:14
@dickys píše:
Já bych to asi neřešila, kdybys nechodila na to cvičení, tak o ničem ani nevíš a máš klid. Nedávno jsem četla o tom w-sedu, že je sice škodlivý, ale když je to zvykem i v batolecím věku, do roku je to normální. Dcera taky tak seděla a viděla jsem spoustu jiných dětí tak sedět a nic jim není.

Správně má dítě, které sedí nebo stojí mít aktivně zapojené břišní svaly - tzn. když jim šáhneš na bříško, tak je tvrdé. Děti, které sedí ve w-sedu většinou ty svaly mají povolené. Mám srovnání dcery - která sedávala ve w-sedu cca do 4 let a syna, který opravdu ty břišáky používá, tak jak má a ten ve w-sedu neseděl nikdy, protože se mu sedělo pohodlně, protože mu břišní svaly držely záda rovně. Většinou děti, které mají povolené břišní svaly se pak prohýbají i v bederní páteři a proto se jim správně nevyvíjí klenba a nakonec můžou skončit s plochýma nohama a s ortopedickými vložkami jako moje dcera nebo s bolestmi bederních zad jako já, protože taky ty břišáky nepoužívám, tak jak bych měla a jsem prohnutá v bedrech.

Takže ono to u těch dětí vypadá, že to sice dělaly a nic jim není a vyrostly z toho, ale jestli máš možnost, tak jim zkontroluj, zda při stoji a sedu mají zapojené břišní svaly nebo ne a uvidíš.

A není to o posazování nebo neposazování dětí do pasivního sedu i když to také může mít vliv. Obě moje děti si sedly velmi pozdě. Syn dokonce už chodil sám v prostoru a ještě neuměl sedět.

PapeJ
Ukecaná baba ;) 1916 příspěvků 17.02.18 22:38

Syn si taky takhle sedal a občas sedá. Snažím se mu tu pokrčenou nohu rovnat dopředu. Jinak nevím, jestli je to tím, ale levou nohu mi při chůzi vtáčí a celkově šmajdá. A to lezl po čtyřech poměrně dlouho. Ale zase si začal dost brzo stoupat a obcházet nábytek, tak to prý může být také z toho. Takže bych jí prostě hlídala a rovnala :nevim:

Ornwen
Závislačka 4390 příspěvků 18.02.18 08:37

Neresim. Strasi mel slabsi brisni svaly, cvicili jsme a nikdy si tal nesedal. Mladsi lezl, stoupal si a pak zacal sedet do w, ted oncas vystrkuje nohu dopredu do sikmeho sedu. Ale neresim. Hodne stoji, obchází a to by melo byt v poradku. Ale taky jsem to konzultovala.

dickys
Zasloužilá kecalka 812 příspěvků 18.02.18 08:58

@fia80
Však to píšu, že když tak sedí i starší dítě, je to špatně, ale u kojence bych to neřešila. Dcera už teď tak nesedá a je ji rok. Nějak vysilovat kvůli tomu, že si tak sedá kojenec, co sotva přišel na to že se dá i sedět, je zbytečné si myslím…

Nildor
Nováček 8 příspěvků 18.02.18 09:28

Děkuji za vaše odpovědi. Asi zajdeme k tomu fizioterapeutovi, ať nic nezanedbáme.

fia80
Závislačka 2973 příspěvků 18.02.18 14:32

@Nildor zajdi za pediatrou a ona to zhodnotí a když tak ti vypíše žádost.

fia80
Závislačka 2973 příspěvků 18.02.18 14:44

Třeba moje dcera byla takový puclík, ale jinak se vyvíjela taky celkem rychle a když ložila po čtyřech, tak při tom prohýbala záda, protože ji břišní svaly neudržely záda rovné. Ukázala jsem to pediatrovi a on mi napsal tu žádanku. Objednali jsme se k Dr. a dodnes nevím, jakou měla ta Dr. specializaci, protože ortopedii nedělala - byli jsme v rehabilitačním statcionáři a po kontrole dcery ji Dr. napsala nějaké cvičení na balonu pro posílení těch břišních svalů a doporučovala, aby dcera co nejdéle lozila.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

BBC se snaží marně. Po odchodu slavného tria nezachrání Top Gear žádná změna

Je to bohužel tak a není zatím možnost, jak to změnit. Top Gear, nejslavnější... číst dále >

„Církev a LGBT? Prohraná bitva, snad gayové povstanou,“ říká církevní teolog

O Istanbulské úmluvě veřejně nikdo moc nemluvil, téměř bez povšimnutí zůstalo... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >