Sezení u 8 měsíčního miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nildor
Nováček 8 příspěvků 17.02.18 21:07
Sezení u 8 měsíčního miminka

Dobrý den, potřebuji poradit. Dcera 8 měsíců už sedí, leze, stojí. Při sezení má jednu nohu pokrčenou dozadu, ale nesedí si na ni, má ji vedle těla, a druhou nataženou dopředu, ale vybočenou do strany. Někdy sedí do W. Chodíme na cvičení kojenců, kde nám paní cvičitelka řekla, že má hodně volné kyčle a že ji mám opravovat a dávat jí nohy dopředu. Ale když ji jen tu nataženou narovnám před ni, tak se hned vrátí zpět a nebo má problém se z toho dostat na kolena. I při lezení má nohy hodně od sebe. Máte někdo s tímto podobné zkušenosti? Mám ji nechat být a doufat, že se to časem zlepší nebo jít raději na ortopedii? Děkuji za odpovědi.

Reklama

Reakce:

jaaaninda
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 17.02.18 21:19

@Nildor náš malej takto seděl a občas sedí, ale už nějakou dobu to střídá s normálním sedem. Je to spíš pro fyzioterapeuta kde ukážou cviky, tento sed značí oslabené břišní svaly. Po té co jsem s malým cvičila šikmé břišní svaly si začal sedat i normálně. Momentálně si sedne jak se mu zrovna hodí, je již zvyklý si tak sedat, ale je dobře, že to střídá, a že si i sám sedne normálně. Již stačí jen upozornit, ať dá nožičky dopředu.

dickys
Zasloužilá kecalka 762 příspěvků 17.02.18 21:59

Já bych to asi neřešila, kdybys nechodila na to cvičení, tak o ničem ani nevíš a máš klid. Nedávno jsem četla o tom w-sedu, že je sice škodlivý, ale když je to zvykem i v batolecím věku, do roku je to normální. Dcera taky tak seděla a viděla jsem spoustu jiných dětí tak sedět a nic jim není.

fia80
Závislačka 2944 příspěvků 17.02.18 22:00

Jakmile je dítě ve w-sedu, tak ho posadit jinak. Protože pro dítě je to pohodlnější a pak se to těžko odnaučuje.

Dobré je u dětí, i když asi ne takto malých (ale zase kdyby jste ji na tom drželi za ruce nebo byli na tom s ní, tak by se jí to mohlo líbit nebo až bude trochu větší) je dávat na balanční podložky, aby si posílily vnitřní svaly a stabilitu.

https://balancni-podlozky.heureka.cz/…specifikace/#…

https://balancni-podlozky.heureka.cz/…specifikace/#…

Spíše bych s ní cvičila na posílení těch břišních svalů na balonu.

Na ortopedii dostala dcera vždycky jenom vložky do bot. S posílením svalů pomůže spíše fyzioterapie, kde Vám právě ukážou jaké cviky pro posílení bříška jsou pro Vaši dceru vhodné.

fia80
Závislačka 2944 příspěvků 17.02.18 22:14
@dickys píše:
Já bych to asi neřešila, kdybys nechodila na to cvičení, tak o ničem ani nevíš a máš klid. Nedávno jsem četla o tom w-sedu, že je sice škodlivý, ale když je to zvykem i v batolecím věku, do roku je to normální. Dcera taky tak seděla a viděla jsem spoustu jiných dětí tak sedět a nic jim není.

Správně má dítě, které sedí nebo stojí mít aktivně zapojené břišní svaly - tzn. když jim šáhneš na bříško, tak je tvrdé. Děti, které sedí ve w-sedu většinou ty svaly mají povolené. Mám srovnání dcery - která sedávala ve w-sedu cca do 4 let a syna, který opravdu ty břišáky používá, tak jak má a ten ve w-sedu neseděl nikdy, protože se mu sedělo pohodlně, protože mu břišní svaly držely záda rovně. Většinou děti, které mají povolené břišní svaly se pak prohýbají i v bederní páteři a proto se jim správně nevyvíjí klenba a nakonec můžou skončit s plochýma nohama a s ortopedickými vložkami jako moje dcera nebo s bolestmi bederních zad jako já, protože taky ty břišáky nepoužívám, tak jak bych měla a jsem prohnutá v bedrech.

Takže ono to u těch dětí vypadá, že to sice dělaly a nic jim není a vyrostly z toho, ale jestli máš možnost, tak jim zkontroluj, zda při stoji a sedu mají zapojené břišní svaly nebo ne a uvidíš.

A není to o posazování nebo neposazování dětí do pasivního sedu i když to také může mít vliv. Obě moje děti si sedly velmi pozdě. Syn dokonce už chodil sám v prostoru a ještě neuměl sedět.

PapeJ
Ukecaná baba ;) 1825 příspěvků 17.02.18 22:38

Syn si taky takhle sedal a občas sedá. Snažím se mu tu pokrčenou nohu rovnat dopředu. Jinak nevím, jestli je to tím, ale levou nohu mi při chůzi vtáčí a celkově šmajdá. A to lezl po čtyřech poměrně dlouho. Ale zase si začal dost brzo stoupat a obcházet nábytek, tak to prý může být také z toho. Takže bych jí prostě hlídala a rovnala :nevim:

Ornwen
Závislačka 4064 příspěvků 1 inzerát 18.02.18 08:37

Neresim. Strasi mel slabsi brisni svaly, cvicili jsme a nikdy si tal nesedal. Mladsi lezl, stoupal si a pak zacal sedet do w, ted oncas vystrkuje nohu dopredu do sikmeho sedu. Ale neresim. Hodne stoji, obchází a to by melo byt v poradku. Ale taky jsem to konzultovala.

dickys
Zasloužilá kecalka 762 příspěvků 18.02.18 08:58

@fia80
Však to píšu, že když tak sedí i starší dítě, je to špatně, ale u kojence bych to neřešila. Dcera už teď tak nesedá a je ji rok. Nějak vysilovat kvůli tomu, že si tak sedá kojenec, co sotva přišel na to že se dá i sedět, je zbytečné si myslím…

Nildor
Nováček 8 příspěvků 18.02.18 09:28

Děkuji za vaše odpovědi. Asi zajdeme k tomu fizioterapeutovi, ať nic nezanedbáme.

fia80
Závislačka 2944 příspěvků 18.02.18 14:32

@Nildor zajdi za pediatrou a ona to zhodnotí a když tak ti vypíše žádost.

fia80
Závislačka 2944 příspěvků 18.02.18 14:44

Třeba moje dcera byla takový puclík, ale jinak se vyvíjela taky celkem rychle a když ložila po čtyřech, tak při tom prohýbala záda, protože ji břišní svaly neudržely záda rovné. Ukázala jsem to pediatrovi a on mi napsal tu žádanku. Objednali jsme se k Dr. a dodnes nevím, jakou měla ta Dr. specializaci, protože ortopedii nedělala - byli jsme v rehabilitačním statcionáři a po kontrole dcery ji Dr. napsala nějaké cvičení na balonu pro posílení těch břišních svalů a doporučovala, aby dcera co nejdéle lozila.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomeje zavolal do redakce Expresu kvůli milenci své ženy. Co vám chce říct?

Jak jsme vás jako první informovali, Andrea Pomeje již není sama. Po jejím... číst dále >

Pohnutý osud „chateau Stropnický“: Baronka ho propila, pak propadl kampeličce

Kdo ví, možná Matěje Stropnického (34) ke koupi zámku v Osečanech na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Reklama