Pohoštění pro hosty - chystáte?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

robinka
Zasloužilá kecalka 531 příspěvků 27.02.18 14:29
Pohoštění pro hosty - chystáte?

Dobré odpoledne všem,

chci znát váš názor a dopředu poprosit ty, kterým se zdá téma povrchní, zbytečné nebo můj pohled na věc neadekvátní, aby se zbytečně nevyjadřovali, skutečně mě zajímají jen vaše názory na danou věc, nikoliv hodnocení zbytečnosti tématu.

O víkendu jsme se ještě s jednou kolegyní z práce stavily k bývalé kolegyni a kamarádce domů, je na MD a právě oslavila 30. Předem jsme se samozřejmě zeptaly, zda-li se jí to hodí, jestli můžem přijít a kdy a ona nadšeně souhlasila s tím, že ji aspoň vytrhneme z mateřského stereotypu. Přišly jsme, přinesly docela pěkný a hodnotný dárek jí i její malé (6 m.). Poseděly, pokecaly, její manžel nebyl doma, takže takový babský dýchánek. Prima. Ale. Upřímně musím říct, že mě velmi zarazilo, že krom pár namazaných jednohubek (všehovšudy asi 20 ks, navíc s česnekovou pomazánkou) a kafe nic nenabídla. Neříkám, že jsem čekala hostinu, chápu, že možná nemá čas a peníze, ale přece jen bych čekala něco víc, už s ohledem na to, že věděla, že přijdem přát k narozeninám. Když jsme po 3 hodinách hladové odcházely, divila se, proč už jdeme domů. Noooo, měly jsme hlad jak vlci, na tom jsme se s druhou kámoškou docela shodly a šly se nadlábnout do KFC. Tak jsem nad tím přemýšlela a říkala si, že to možná přeháním jen já. Host do domu = Bůh do domu, vždycky je u nás (i na MD bylo) nachystáno dost občerstvení, aby se hosté cítili dobře. Ale je to tak i jinde? Vím, že i když je to fajn holka, prostě vždycky byla trochu spořivější, ale tohle mě svým způsobem až zamrzelo (nebo skoro urazilo?). Co vy na to? Chystáte plánované návštěvě, kašlete na to? Příště vím, že je potřeba něco donést (což bych i udělala, ale čekala jsem to ze strany oslavenkyně).

Díky.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 26 Další »

Reklama

Reakce:

Elishka1
Ukecaná baba ;) 2346 příspěvků 27.02.18 14:32

Jsem čekala, že jste tam seděly naprázdno, takhle to ujde. Času málo, asi byla ráda, že něco přichystala, škoda, že jste ji nezabavily déle

lalaláček
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 27.02.18 14:33

Tak otázka, jestli to fakt měla být oslava narozek. To bych toho asi udělala víc. Ale jinak nabízím návštěvě třeba taky jen čaj a křupky, nepředpokládám, že se došli najíst.

lolink
Zasloužilá kecalka 587 příspěvků 27.02.18 14:34

Jo. A az to bekdy prehanim. Napecu domaci housticky, udelam pastiku, nebo slany zavin neco sladkeho… Ale uprimne. Ne kazdy na to je. A nekdy mne mrzi, ze nektere manzelky tak jako odfrknou, ze na to teda nemaji cas, aby hostily jako ja :mrgreen:. Hlavne vzdy poznamky predchazeji pobidky od manzelu, ze by doma neco takoveho uvitali taky. Tyhle reci zas pak mrzi mne. Taky nemam zrovna more casu, ale bavi me to.

ka2ka
Extra třída :D 12104 příspěvků 27.02.18 14:35

Chystáme někomu obložené talíře, někomu ji steaky a různé specialitky

martasesek
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 27.02.18 14:36
@Elishka1 píše:
Jsem čekala, že jste tam seděly naprázdno, takhle to ujde. Času málo, asi byla ráda, že něco přichystala, škoda, že jste ji nezabavily déle

Chtěl jsem napsat něco podobného. Navíc já chodím na takové oslavy najedený. Takže chlebíček, jednohubku mám fakt jen na chuť a ne na najezení. A když někoho čekám, mají to taky tak. Nečekají svíčkovou s knedlami, nebo gulášovou polévku s houskou. I když se jich někdy zeptám, jestli nemají hlad. A pokud mají, dostanou. Ale jiná situace by byla, pokud by jeli delší čas, tak by měli přichystáno i jídlo.

MyDestinka
Kecalka 339 příspěvků 27.02.18 14:39

Máte děti? Ptám se proto, jestli víte, co obnáší mít doma 6m prcka… Pro někoho klídek, někdo se ještě zžívá a je rád že je rád… Jednohubky a káva mi přijde fajn. Já bych možná ještě udělala obloženou mísu a na stůl dala tyčinky nebo tak. Ale večeři o třech chodech pro kamarádku? Proč jste nepřinesla třeba chlebíčky? Nebo zákusky?

robinka
Zasloužilá kecalka 531 příspěvků 27.02.18 14:39

Ano, bylo to plánováno jako návštěva spojená s přáním k narozeninám. Já jsem právě taky absolutně chystací typ - u nás je napečeno běžně i bez zvláštních příležitostí, hosté se u nás mají královsky. I kdybychom si měli odtrhnout takříkajíc sami od huby. Prostě to beru jako projev úcty a radosti z návštěvy, mám z toho radost a jsem ráda, když se u nás cítí dobře. A že je vždy nachystáno, i když se někdy stane, že přijde návštěva neplánovaně, pokaždé je pohostíme. A taky mě právě mrzí, když je to takhle jednostranné. Upéct třeba jednoduchou černou buchtu tolik práce nedá. Nehledě na to, že má jí ještě půlku odpoledne prospí a dopoledne skoro celé.

lalaláček
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 27.02.18 14:41

Pravda je, že pokud k nám někdo dojde v nějakou „blbou“ dobu, tak se ptám, jestli chtějí něco k jídlu, a dám jim třeba krajíc chleba nebo něco.

robinka
Zasloužilá kecalka 531 příspěvků 27.02.18 14:42

@MyDestinka Nene, svatební hostinu jsem opravdu nečekala. Ano, měly jsme donést něco my, ale měly jsme ten dárek - docela drahý parfém, kytku, hračku pro malou, tak jsem to brala jako v cajku, že víc netřeba. Příště budu chytřejší.

lolink
Zasloužilá kecalka 587 příspěvků 27.02.18 14:45

@lalaláček jednou mi jedna dobra duse rekla krasnou vec. „Tvuj problem je ten, ze cekas, ze tak, jak se chovas ty, se budou chovat i ostatni. Ale tak to neni a nebude“. Rid se tim a priste se najez :D.

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 18874 příspěvků 27.02.18 14:46

Záleží na situaci a na tom, kdo přijde.
Pokud očekávám někoho na odpolední kávu, tak přichystám kávu a něco k tomu (štrůdl, buchtu), očekávám, že návštěva přijde najezená. Pokud se vysloveně nedomluvíme, že něco „máznu“, nemažu nic.

Pokud zvu na oslavu narozenin, tak je to v plné parádě (od chlebíčků přes řízky, jednohubky, pochutiny, jídlo, pití, alko nealko).
Na druhou stranu, pokud jdu za kamarádkou na návštěvu, tak já sama přináším pro každou z nás chlebíček, zákusek a mňamku pro děti, a když je to návštěva večerní, tak ještě lahev vína :nevim: Pro mě je třeba zase slušností, když k někomu jdu, „zvonit nosem“, přijít na návštěvu s prázdnou by pro mě byla ostuda :think:
A úplně nejjednodušší je při domlouvání se zeptat „A mám něco přinést?“ Tím celkem diplomaticky zjistíš, jestli se něco chystá, nechystá nebo co a jak… a navíc hostitelce naznačíš, že očekáváš, že bude co zobat :mrgreen:

Příspěvek upraven 27.02.18 v 14:54

NikysekR
Extra třída :D 10176 příspěvků 3 inzeráty 27.02.18 14:47

Většinou mám upečenou buchtu, zákusek, koláč nebo roládu ke kávě. Snažím se péct každý víkend, takže to něco ke kefi je, i kdyby to měla být jen bábovka. Jinak chystám chuťovky a v případu velké nouze mám doma vždycky nějaké chipsy, křupky nebo oplatky :mrgreen: Ale když je u nás nečekaně např. tchyně az do večera, a nemám nic moc nachystáno, udělám aspoň obložené chleby.
Jinak si myslím, že kamarádka to v rámci možností zvládla ;)

kontramatka
Závislačka 3689 příspěvků 27.02.18 14:48

@robinka Já jsem teda hostitelka fanatička, jak k nám někdo přijde, prohýbá se stůl, miluju to chystání a zdobení a vytahuju etažérky a mističky…leštím skleničky a připravím speciální porcelán na kávu…
Možná tady došlo k nedorozumění a ona to nepojala jako oslavu ale jako návštěvu :nevim:
Když jdu ke kamarádce co má malé dítě, nesu jí vždycky jídlo. Vím to podle sebe. Nic jsem nestíhala. Úspěch byl, když jsem se oblíkla, natož dělat pohoštění, když bylo doma mimino.
Příště vemte místo dárku dort a pizzu a bude to vyřešené :-D
Každý to má jinak no. :nevim:

jessikka
Extra třída :D 10517 příspěvků 27.02.18 14:50

Za mě v pořádku. Pokud to byl odpolední pokec u kamarádky s přáním k narozeninám, tak jednoduché občerstvení je podle mě naprosto odpovídající. Dokonce, pokud bych chtěla chystat něco víc, kamarádky bych upozornila předem, že udělám něco většího, aby se nenajedly předem. Já bych se před takovou návštěvou určitě najedla, nikdy mi nic žádná kamarádka s malým dítětem nechystala, jen pár kousků nakrájeného ovoce pro děti a pro mě kafe a zákusek nebo jednohubky. Ani bych to od nich nečekala a ani já jsme nic jiného nechystala. Jako kdybych někoho pozvala na večeři, tak udělám minimálně dva chody, ale tohle bylo prostě jen kafe.
A přepočítávat hodnotu dárku na hodnotu občerstvení… Tak to mi přijde trapné. Taky jsem už donesla drahý dárek a občerstvení bylo jednoduché. A co jako? Přinesla jsem to pro radost obdarovanému, nikdy mě nenapadlo to poměřovat.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 26 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajný agent Bond by zbledl závistí: Tofi s krycím jménem Igas vydělal balík!

Sagvan Tofi (53) měl dlouho pověst barového povaleče, který miluje drahá... číst dále >

Marešova exmanželka měla vážnou nehodu: Spadla na vodních lyžích!

První manželka Leoše Mareše Monika Poslušná Marešová nebude mít zrovna hezké... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když hrála, radši jsem uklízela, vzpomíná maminka tenistky Novotné

Je to přesně dvacet let od chvíle, kdy klekla na wimbledonský trávník a... číst dále >

Velká fotosoutěž na téma Léto v plavkách

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama