Pohovor - administrativa

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.19 10:08
Pohovor - administrativa

Ahoj :) Čeká me pohovor u jedne firmy u nas ve meste, je to konecne pozice kterou jsem chtela a jelikoz se mi firmy vubec neozyvaji nebo me odmítají, tak jsem byla radosti bez sebe, ale jsem z toho opravdu nervozni. Je to administrativa v obchodním oddeleni. Mam střední školu ekonomického směru, ale nemam žádné předchozí pracovni zkušenosti. Čerstvé jsem vylezla ze školy a nevim jak to na pohovorech na tuto pozici chodi. Chtela bych se zeptat, na co se obvykle u této pozice ptají, co na sebe, atd.. proste jestli s tim mate nekdo zkušenosti. Mam hrozny strach, tuto praci hledám uz dlouho a asi bych se zblaznila kdyby to nevyšlo :( omlouvam se za gramatiku, píší rychle na telefonu. Prosim anonym. Dekuju za odpovedi :oops:

Reakce:
mystiq
Kecalka 151 příspěvků 24.01.19 10:22

Ahoj, pokud nebudeš účtovat (v tom případě bych čekala nějaké cvičné účetní případy), tak bych čekala klasický rozhovor (povídání o předchozích zkušenostech, proč máš o pozici zájem, atd.), možná opsání textu v počítači (aby viděli, jestli umíš psát všemi deseti) a nějaký úkol ve Wordu a Excelu.

Jeremi
Kecalka 306 příspěvků 24.01.19 10:39

Rozhodně si nastuduj, čím se ta firma zabývá. Otázky na to, co dělají a co si představuješ, že tam budeš dělat Ty, proč chceš pracovat zrovna u nich, se dají čekat téměř s jistotou.

Aneta.Berg
Zasloužilá kecalka 593 příspěvků 24.01.19 10:48

Můžou se ptát třeba na koníčky, z kterých jasně vyplyne, jestli ti vadí nebo nevadí rutinní, samotářské práce, které jsou často s administrativou spojené. Jinými slovy se budou vyptávat tak, aby zjistili jestli na té pozici budeš spokojená, takže hodně záleží na tom co o té pozici napsali. Jestli chceš tak se napiš jaké měli na pozici požadavky, z toho se dá nejlíp odhadnout na co se tě budou ptát. Taky se nenech zaskočit hned první otázkou „tak nám o sobě něco řekněte“ - jestli jsi stresař tak si to připrav předem ať tam neplácáš páte přes deváté. Jestli nemáš žádné pracovní zkušenosti tak řekni proč jsi se třeba kdysi hlásila na svou střední školu, co tě na ní lákalo, který předmět tě nejvíc bavil a proč - nějak šikovně to propoj s požadavky na tvojí současnou pozici. Zmiň tam sama třeba ty koníčky, který nějak úzce můžou souviset s prací. Nebuď nervozní, mluv pravdu a snaž se být přátelská. A připrav si sama nějaké otázky na ně. Nepůsobí dobře když se položí otázku „Chcete se na něco zeptat vy nás?“ A odpověď by zněla „nevim, asi ne…“ - to pak působí, že tě ta práce vůbec nezajímá. Zeptej se třeba na pracovní dobu - jestli je fixní nebo flexibilní, jestli flexibilní tak jak přesně, zeptej jaký je na tvém oddělení kolektiv, s kým budeš nejvíce spolupracovat, jestli budeš mít povinnost někoho zastupovat v době jeho nepřítomnosti atd. atd. Buď zdravě zvědavá, milá, usmívej se jako kdybys ty lidi, s kterými tam budeš sedět chtěla opravdu ze srdce poznat. A nešteluj se do pozice, že tě tam někdo zkouší, jasně, že ty tu práci chceš, ale i oni potřebují tebe, takže se taky musí snažit :). Hodně štěstí ;).

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.19 11:15

@Aneta.Berg Koníčky se zaměstnáním právě moc nesouvisí, ale to s administrativou asi nic, ale rutina mi nevadí..nejsem moc náročný typ :D Požadovali znalost práce na PC, samostatnost, spolehlivost, komunikativnos­t,..jinak Ekonomické vzdělání, AJ/NJ, zkušenosti výhodou.. Já mám tu střední ekonomického směru a certifikát z aj. Ale jak jsem delší dobu ze školy, tak angličtina nebude na top úrovni (logicky). Paní působila mile přes telefon a že se na mě bude těšit, tak snad bude milá i osobně. A co oblečení? Myslíte že se hodí slušný šedý svetr? Nebo něco víc slušnějšího? :/ Košili mám bohužel jen kostkovanou. :nevim:

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1866 příspěvků 19 inzerátů 24.01.19 11:31

Hledala jsem nedávno práci po rodičovské, naposledy jsem taky před x lety hledala práci po škole a nevím, jestli to byla náhoda, nebo to, že už mám praxi, ale musím říct, že se mě nikde neptali na ty trapné otázky. Určitě si připrav, že budou chtít, abys jim o sobě něco pověděla, takže co jsi studovala, můžeš říct, jaké předměty tě bavily, jestli jsi při škole zvládla nějakou praxi (brigádu, my chodili povinně i na praxi do podniků) a nějaké koníčky.
Mají v inzerátu uvedenou pracovní náplň? Nauč se něco o podniku, čím se zabývá, jak dlouho působí, kolik má cca zaměstnanců… Ptej se konkrétněji na pracovní náplň a další věci, co tě zajímají, benefity. Zkus si připravit, proč chceš pracovat zrovna u nic. Častá otázka bývá, kde se vidíš za 3, 5 let…

Co na sebe? Něco slušného, sukni nebo společenské kalhoty, lepší tričko/halenku, sáčko.
Hodně štěstí :kytka:

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1866 příspěvků 19 inzerátů 24.01.19 11:33

Tak jaké máš koníčky, zdánlivě souviset nemusí, ale třeba ruční práce - pečlivost… atd.
Nemusíš mít košili, ale něco slušnějšího, taky by nebylo od věci si něco pořídit, zvlášť na admin. pozici to využiješ. ;)

Uživatel je onlineLalelale
Závislačka 3452 příspěvků 24.01.19 11:38
@Anonymní píše:
Ahoj :) Čeká me pohovor u jedne firmy u nas ve meste, je to konecne pozice kterou jsem chtela a jelikoz se mi firmy vubec neozyvaji nebo me odmítají, tak jsem byla radosti bez sebe, ale jsem z toho opravdu nervozni. Je to administrativa v obchodním oddeleni. Mam střední školu ekonomického směru, ale nemam žádné předchozí pracovni zkušenosti. Čerstvé jsem vylezla ze školy a nevim jak to na pohovorech na tuto pozici chodi. Chtela bych se zeptat, na co se obvykle u této pozice ptají, co na sebe, atd.. proste jestli s tim mate nekdo zkušenosti. Mam hrozny strach, tuto praci hledám uz dlouho a asi bych se zblaznila kdyby to nevyšlo :( omlouvam se za gramatiku, píší rychle na telefonu. Prosim anonym. Dekuju za odpovedi :oops:

na sebe slušné oblečení, které se hodí do kanceláře. Já například vždy šla na pohovor v šatech, polobotkách/lo­dičkách podle počasí. Pokud nejsi šatová, klidně kalhoty ale ne džíny. Doporučuju načíst si, co firma dělá a co je zač, hodně kandidátů často nemá nejmenší tušení. Jelikož asi vědí, že žádnou praxi nemáš, tak bych si připravila nějaké povídání o tvém studiu, co jsi studovala, proč si myslíš, že je to důležité a jak bys to mohla uplatnit. A co bys mohla týmu přinést a proč si myslíš, že pozice je právě pro tebe. Můj názor: pokud si s člověkem u pohovoru sedneš, prostě to bude plynnout a můžete klidně skončit u povídání o vánočních nákupech. Pokud si nesednete a interviewer navíc bude blbeček, tak i kdybys byla nejlepší kandidát na světě, neuděláš nic. Takže buď svá, buď v klidu a buď přátelská :palec: pokud je to adminka v obchodním oddělení, bude tam asi dost supportu pro ostatní členy týmu, takže můžeš zdůraznit, že jsi týmový hráč a že ráda pomáháš lidem

Svistice
Neúnavná pisatelka 17699 příspěvků 13 inzerátů 24.01.19 18:31

Vem si kostým, pokud nemáš, tak tmavé společenské kalhoty a halenku.
Solidní firma Ti na pohovoru představí sebe a tu pozici, co je přesně náplň práce. Ona administrativa je dost široký pojem. Může to být od přepisování textů a chození na poštu, vedení agendy a kalendáře řediteli, přes personalistiku a zpracovávání pracovních či obchodních smluv až k dělání objednávek, reklamací či fakturování. :nevim:
Tebe se budou ptát, proč u nich chceš pracovat, jestli víš něco o firmě, v čem jsi dobrá/co umíš nebo naopak co neumíš/co by jsi dělat nechtěla.
Než tam půjdeš, tak si trochu ujasni, co hledáš za práci, jaká kritéria chceš, aby splňovala, jakou máš představu o budoucím šéfovi, náplni práce, pracovní době a penězích.

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Lidé na mě plivou kvůli roli v Ordinaci, postěžoval si nám Ján Jackuliak

Lidé v Česku znají slovenského herce Jána Jackuliaka (40) především jako... číst dále >

Vyznání lásky Karla a Lilie: Jak doopravdy číst tohle duchovno zahlazující nevěru?

Karel Janeček chtěl být na svátek všech zamilovaných romantický, a tak svou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >