Pojem nasciturus

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
chipsa
Extra třída :D 13148 příspěvků 13.10.14 15:20
Pojem nasciturus

Dobrý den, máte někdo zkušenosti? Slyším kolem sebe v poslední době docela děsivé příběhy, které se týkají tohoto tématu.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
mag
Extra třída :D 11121 příspěvků 13.10.14 15:22

Zplozene ještě nenarozene dítě. Teda z hlediska práva.

Tunrida
Hvězda diskuse 49287 příspěvků 13.10.14 15:30

Tak, jak píše @mag . V otázce potratu ale plod není nasciturus (pro upřesnění)

mamkasl
Kelišová 6356 příspěvků 13.10.14 15:30

Souhlasim s @mag a myslim, ze ma uz i jako nenarozeny sva prava

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34550 příspěvků 13.10.14 15:32
@mag píše:
Zplozene ještě nenarozene dítě. Teda z hlediska práva.

takze takovy to dite, co uz muze dedit, ale jeste nema pravo na svuj zivot?

Menora
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.14 15:34

@chipsa To je právní pojem. Zejména v dědickém právu. Počítá se s ním jako s případným dědicem. Tedy, tak si to pamatuju ze studií já :mrgreen:

kajj
Kecalka 365 příspěvků 13.10.14 15:37

Je to nenarozený, kterému jsou přiznána některá práva (dědění). Jestliže se narodí živý, je okamžitě uvažován jako právoplatný dědic.

chipsa
Extra třída :D 13148 příspěvků 13.10.14 15:41

To by mě zajímalo, od jakého lunárního měsíce se s ním počítá, když nikdo nemůže tušit co se během těhotenství stane?

Menora
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.14 15:43
@chipsa píše:
To by mě zajímalo, od jakého lunárního měsíce se s ním počítá, když nikdo nemůže tušit co se během těhotenství stane?

Je to dosud nenarozené dítě obecně. Je to „právní fikce“, tzn. počítá se s něčím, co ještě fakticky nenastalo.

Tunrida
Hvězda diskuse 49287 příspěvků 13.10.14 15:46
@chipsa píše:
To by mě zajímalo, od jakého lunárního měsíce se s ním počítá, když nikdo nemůže tušit co se během těhotenství stane?

Ono se sním počítá od začátku těhotenství, ale svých práv nabyde, až se živý narodí. Pokud žena potratí nebo se narodí dítě mrtvé, tak se bere, jakoby ani neexistovalo.

mag
Extra třída :D 11121 příspěvků 13.10.14 15:49
@chipsa píše:

Musí se narodit živé. A zajimalo by mě, jaké historky jsi slyšela.

mag
Extra třída :D 11121 příspěvků 13.10.14 15:55
@Pudloslava píše:
takze takovy to dite, co uz muze dedit, ale jeste nema pravo na svuj zivot?

samozřejmě vím, kam míříš ;) a listina základních práv a svobod v 6. článku s ochranou jeho života počítá. Do filozoficko etických debat se nebudu pouštět.

Příspěvek upraven 13.10.14 v 15:56

chipsa
Extra třída :D 13148 příspěvků 13.10.14 15:55

Asi tak.. Hádaly se dětičky o majetek, nerespektovali vůli mrtvých předků. K získání majetku využili nenarozené dítě, aby se přes něho mohli domáhat svých práv. A povídá se že do takového dítěte se převtělila duše nasraného předka a způsobilo to celé rodině prokletí v podobě hádek a rozmlácených vztahů :nevim: Nevím jak je kdo věřici, ale když jsem to slyšela, tak..

chipsa
Extra třída :D 13148 příspěvků 13.10.14 15:58

Prostě brrrrrrrrrrrr­rrrrrrrrrrrrr…

chipsa
Extra třída :D 13148 příspěvků 13.10.14 16:45

Ono se to údajně stalo a příběh tragédií v té rodině by odpovídal.. Je to jako z hororu, brrrrrrrrrrrrrr

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Kopřivová a Šafářová ve společné lóži: Holky si předávaly rady a zkušenosti

Obě žily v jiných světech, jedna profesionálně hrála tenis, druhá se snažila... číst dále >

Konečně za dámu! Simona Babčáková uchvátila Lvy svou ženskostí

Herečka Simona Babčáková (46) vždycky bývala taková neslaná nemastná. Asi i... číst dále >