Pojištění invalidů a nemocných

35
23.3.16 18:24

Pojištění invalidů a nemocných

Ahojky, kdo jste znalý trochu v pojištění, prosím o radu.
Existuje v ČR nějaký produkt, kde v případě nemoci či hospitalizace dostanu plnění, byť nemoc (i invalidita) vznikly před pojištěním. Mám životní pojištění Flexi do kterého mě pojistili jen kvůli hypotéce, protože jsem pro tento produkt jako invalida byla nepojistitelná. Nicméně, jedu do lázní, na to se to nevztahuje, čekají mě operace na nemoci řešené již dříve, na to se to nevztahuje, takže je mi to vlastně k ničemu, pokud někde nezakopnu nebo nedostanu zápal plic, nebo mě něco nepřejede. 500 měsíčně prostě jen vyhazuji oknem, ráda si připlatím, abych měla příjem i při dlouhodobém léčení po operaci. Snad jsem vysvětlila srozumitelně a teď prosím, zda něco takového existuje a jak se to jmenuje? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

58857
23.3.16 18:29

@hanysi takové asi nenajdeš.. ptali jsme se s ex -měl problémy s páteří, koleny, srdcem a nikdy jsme neobjevili pojišťovnu, která by ho pojistila i s těmito věcmi, vždy to bylo vyjmuto :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18175
23.3.16 18:32

@hanysi Takovy produkt by byl pro tebe hrozne drahy. Pojistovna chce vydelavat, kalkuluje s riziky, ze se neco stane. U tebe hospitalizace neni riziko, ale jistota.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35
23.3.16 18:46

@martina.se já právě dosud také nic nenašla :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8318
23.3.16 18:48

Nic takového nenajdeš. Pojistka je pro nenadálé věci, ne to co již existuje.Ale pořád je tu ještě hodně různých možností, čím můžeš onemocnět, že kvůli hypotéce bych pojistku měla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35
23.3.16 18:49

@Cuddy no to máš pravdu jediná jistota :-D, ale docela mě štvalo, že se třeba nevztahovalo ani na rizikové těhotenství, nemocenskou jsem díy invalidnímu důchodu dostávala jen 70 dní a pak byla 2 měsíce bez peněz, prostě platíš někomu do kapsy a nic z toho a kdybych životko zrušila, tak z toho nic nemám, protože to mám teprve od roku 2008…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18175
23.3.16 18:53

@hanysi Zivotni pojisteni musis brat tak, ze nechrani tebe, ale tve okoli. V pripade tve smrti nebo trvalych nasledku pomuze pribuznym se o tebe bud starat a nebo preklenout nejtezsi dobu. Par stovek za nemoc nema cenu resit, na to si musis nasetrit. Ale ty velke prusvihy zivotni pojisteni kryje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5983
23.3.16 19:40
@hanysi píše: … a nic z toho a kdybych životko zrušila, tak z toho nic nemám, protože to mám teprve od roku 2008…

A co byste chtěla dostat při zrušení životka? Co dostanete při zrušení pojištění auta, domu…?
Pojišťovna nebude plnit za problémy, které nastaly před vznikem pojištění. Dokonce je to i logické. Záleží, jaký stupeň invalidity máte, dle toho vás přijmou/ nepřijmou do pojištění, na něco bude přiražka, něco bude ve výluce. Jsou i smlouvy, kde se při nepřekročení jistých limitů plnění vůbec neposuzuje zdrav. stav při vstupu, ale při případném plnění se to stejně řeší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13741
23.3.16 20:13

Holt jste mela myslet na pojisteni driv, nez nastaly problemy. To by se pojistovny nedoplatily, kdyby si kazdy udelal pojistku az, kdyz vi, ze ma nejaky problem, pujde na operaci atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35
23.3.16 20:22

@Ivan PPZ tak mám životním pojištění nastavené nějaké investování do fondů či co a měla bych z toho pak dostat nějaké peníze, akorát teď ještě ne, prostě mě při zakládání hypotéky řekli, že buď tohle nebo hypotéka žádná, tak jsem to neřešila, ale chtěla bych si místo toho udělat něco jiného, tak hledám…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35
23.3.16 20:24

@Jolynka promiňte, že na to moji rodiče nemysleli už před mým narozením, a ono ani dnes, když se narodí pstižené dítě, už nikdo nechce pojistit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5983
23.3.16 20:28

Tak potom ale máte Investiční životní pojištění. To jste nepsala. Jestli to máte na krytí hypotéky (a splácíte dluh), proč ještě k tomu „investujete“? Od 2008 jste tu hypo nerefinancovala? Obecně není povinnost mít životní pojištění pro hypo. Spousta lidí si to pojištění uzavře, protože „nechci slevu zadarmo“. Za pojištění je sleva na úroku, ale stává se, že ta sleva je nižší, než kolik se platí pojištění. Samostatné pojištění k hypotéce se často dá pořídit jinde a asi i lépe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35
23.3.16 20:34

@Cuddy no budu to muset minimálně upravit, aby to právě "aspoň " pokrylo to nejnutnější, děkuji :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22013
23.3.16 20:39
@hanysi píše:
@Jolynka promiňte, že na to moji rodiče nemysleli už před mým narozením, a ono ani dnes, když se narodí pstižené dítě, už nikdo nechce pojistit…

Jsem to samé, od narození problémy,20 operací (ortopedie),ID od 24-ti (teď je mi 46). Kdysi jsem hledala a nikdo pojistit nechtěl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5983
23.3.16 20:40

Jestli to pojištění „musíte“ mít kvůli hypo, tak to možná jen tak přenastavovat nemůžete. Ale pořiznám se, že se ne zcela v té vaší situaci orientuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama