Pokles bazální teploty v těhotenství

542
1.1.12 14:54

Pokles bazální teploty v těhotenství

Ahoj, dnes jsem 34 DC, 20 DPO a mám už dlouho pozitivní těhotenské testy (asi 10 dní). Čárka neslábne, je tmavší než kontrolní.Co mě ale dnes vyděsilo byla teplota - poslední dny se mi pohybovala mezi 36.9-37, včera vyskočila na 37.2 a dneska spadla na 36.8. Mám se začít bát, že se něco děje, nebo se to může stát?Může na teplotu také mít vliv to, že jsem zvyklá chodit spát mezi jedenáctou a půlnocí a včera jsem šla spát ve dvě ráno a měřila v podstatě po pěti hodiníách spánku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
pokymar
1.1.12 15:13

No, být tebou tak se vyprdnu na nějaké měření teploty, pokud si nejsi jistá, bez k mudr,

• Citovat
  • Nahlásit
9847
1.1.12 15:22

Radunko, může a nemusí to nic znamenat… určitě jsi na dnešek míň spala, to může mít vliv a zavinit pokles, nepíšeš jestli jsi spala doma, měřila se ve stejnou dobu, stejným teploměrem… to vše má vliv… já osobně teda přestala den poté co jsem objevila // zbytečně bych se stresovala, tak jsem odnesla teploměr a zamknula ho na 10 západů :mrgreen:
Snad to bude jen tím, že jsi méně spala/šla později spát ;) to je samozřejmě jen předpoklad, myslím že na dnešek tak tomu bylo u 90% lidí ;) Držíme palce ať je vše oki :palec: a jak píše Pokymar, jestli se bojíš že něco není jak má být, tak zajdi ke gyndr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31744
1.1.12 15:38

Teplota je dle mého v pořádku,musí se držet takzvaně nad čarou a to se evidentně drží.K dr určitě zajdi,ale ta teplota bude o.k.
Na teplotu má vliv ledacos,klidně ti mohlo být chladněji a i to že jsi spala méně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2211
1.1.12 16:23
Radunka83 píše:
Ahoj, dnes jsem 34 DC, 20 DPO a mám už dlouho pozitivní těhotenské testy (asi 10 dní). Čárka neslábne, je tmavší než kontrolní.Co mě ale dnes vyděsilo byla teplota - poslední dny se mi pohybovala mezi 36.9-37, včera vyskočila na 37.2 a dneska spadla na 36.8. Mám se začít bát, že se něco děje, nebo se to může stát?Může na teplotu také mít vliv to, že jsem zvyklá chodit spát mezi jedenáctou a půlnocí a včera jsem šla spát ve dvě ráno a měřila v podstatě po pěti hodiníách spánku?

ahojky, mně dnes taky klesla teplota o 0.1 stupně…
byla bych rada kdyby to bylo tim, že jsme méně spaly :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2211
1.1.12 16:27
Radunka83 píše:

našla jsem na netu :

Jsou však okolnosti, které mohou vaši tzv. bazální teplotu ovlivnit. Můžete mít teplotu při nachlazení, být vyčerpaná, prožívat stresující období. Teplotu může ovlivnit i nedostatek spánku či jakákoli nepravidelnost v době měření."

Příspěvek upraven 01.01.12 v 16:34

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31744
1.1.12 16:31

I já sama doufám,že je to jak píšeme-mě dnes klesla o 0,2 stupínky,ale stále je nad čarou,takže to beru v pohodě.No a taky jsem spala málo,pravda :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2211
1.1.12 16:34
mari1912 píše:
I já sama doufám,že je to jak píšeme-mě dnes klesla o 0,2 stupínky,ale stále je nad čarou,takže to beru v pohodě.No a taky jsem spala málo,pravda :think:

já taky spala málo..
opravdu doufám, že to je tím a zítra se opět zvýší :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31744
1.1.12 16:37

Když jsem byla těhu před tímhle tak mě taky skákala,klidně o stupínek o dva nahoru a dolů,takže v tomhle jsem klidná. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2211
1.1.12 16:42
mari1912 píše:
Když jsem byla těhu před tímhle tak mě taky skákala,klidně o stupínek o dva nahoru a dolů,takže v tomhle jsem klidná. ;)

fakt ? no ja mam teplotu ted 37
uvidim, co zítra.
snad to neklesne níž

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31744
1.1.12 16:47

Znova jsem se na ty teploty koukala a ano,měla jsem třeba 37 a druhý den 36,8 a další opět 37 a pak zase o stupínek míň.
Neboj se,nejde o to kolik máš stupnů,jde o to,aby se teploty držely nahoře ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2211
1.1.12 17:06
mari1912 píše:
Znova jsem se na ty teploty koukala a ano,měla jsem třeba 37 a druhý den 36,8 a další opět 37 a pak zase o stupínek míň.
Neboj se,nejde o to kolik máš stupnů,jde o to,aby se teploty držely nahoře ;)

děkuji moc za podporu :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
542
1.1.12 17:13

Diky za odpovedi a za uklidneni :-). Me teda klesla o 4 desetiny ze dne na den, ale pevne doufam, ze je to tim nedostatkem spanku..jinak podminky pro mereni byly uplne stejne jako vzdycky…
K doktorovi jsem chtela jit mezi svatkama ale mel dovolenou, takze to zitra bude moje prvni navsteva pro potvrzeni tehotenstvi :-). Pevne doufam ze mi ho potvrdi a nerekne mi ze vsechny ty testy za poslednich asi 12 dni byly falesne pozitivni :-))).A dala jsem si predsevzeti,ze zitra zmerim naposled,pokud vyroste aspon o desetinku, tak teplomer zaviram do supliku a uz ho nevytahnu :-).
Vsem vam preju at se vam v tomto roce vyplni vsechna prani a vse nam dobre dopadne!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2211
1.1.12 17:14
Radunka83 píše:
Diky za odpovedi a za uklidneni :-). Me teda klesla o 4 desetiny ze dne na den, ale pevne doufam, ze je to tim nedostatkem spanku..jinak podminky pro mereni byly uplne stejne jako vzdycky…
K doktorovi jsem chtela jit mezi svatkama ale mel dovolenou, takze to zitra bude moje prvni navsteva pro potvrzeni tehotenstvi :-). Pevne doufam ze mi ho potvrdi a nerekne mi ze vsechny ty testy za poslednich asi 12 dni byly falesne pozitivni :-))).A dala jsem si predsevzeti,ze zitra zmerim naposled,pokud vyroste aspon o desetinku, tak teplomer zaviram do supliku a uz ho nevytahnu :-).
Vsem vam preju at se vam v tomto roce vyplni vsechna prani a vse nam dobre dopadne!!!

moc ti gratuluji, taky bych chtěla mit // jako ty :)
určitě budeš mit vše v pořádku :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
542
1.1.12 17:20

Taky budes mit!!!!Tyhle moje carky jsou vymodleny, proto jsem z toho asi uplne zblaznena a misto abych si to uzivala, tak jen merim a testuju - jak silenec…a doufam, ze zitrkem to skonci!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat