Pololetní práce 4. třída

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
25449
6.1.22 09:57

pololetní práce 4. třída

Dobré dopoledne dámy,
mám dotaz - máte někdo představu (nebo učitelky, je to jasně dané?), kolik je času na pololetní práci z ČJ a M pro čtvrťáky?
Synek bude mít první pololetní práci, opakujeme i starší věci, aby nebyl zaskočený, ale vlastně nevím, kolik na to mají času - jestli celou hodinu nebo méně.

U syna je problém, že mu všechno trvá dýl (právě je to v řešení v PPP kvůli dyslexii, ale papírově to bude mít škola až v únoru), a já vlastně nevím, jak ho připravit, když má krátký čas, nestíhá číst, je ve stresu (občas doma píšeme úkoly na čas, aby se naučil „pohnout kostrou“).

Díky moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2870
6.1.22 10:08

Syn ma celou hodinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27750
6.1.22 10:31

@Mar__tanka1983 Napsala bych učitelce a zeptala se, jak to plánuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15722
6.1.22 10:42

Dcera psala uz ve 3.tride a meli na to celou hodinu, v podani jejich p.uc. to byla oboustranne A4. Ale presne definovane to urcite neni a je to na ucitelce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4599
6.1.22 11:54
@Mar__tanka1983 píše:
Dobré dopoledne dámy,
mám dotaz - máte někdo představu (nebo učitelky, je to jasně dané?), kolik je času na pololetní práci z ČJ a M pro čtvrťáky?
Synek bude mít první pololetní práci, opakujeme i starší věci, aby nebyl zaskočený, ale vlastně nevím, kolik na to mají času - jestli celou hodinu nebo méně.

U syna je problém, že mu všechno trvá dýl (právě je to v řešení v PPP kvůli dyslexii, ale papírově to bude mít škola až v únoru), a já vlastně nevím, jak ho připravit, když má krátký čas, nestíhá číst, je ve stresu (občas doma píšeme úkoly na čas, aby se naučil „pohnout kostrou“).

Díky moc

Asi hodinu, muj bude psat pristi tyden. Taky šprtame, taktika je: co vim, napisu, co hned nevim-nemudruju, preskakuju a pak se k tomu vratim. Takhle uz promudroval 10minutovku z krajů :lol: jsem zvedava na efekt, aby si toho pak vubec vsimnul :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
19115
6.1.22 12:04

Dohodla bych se s učitelkou - ty příčetné jaksi tuší, že dítě má poruchu učení a prodloužit čas, aby tedy měl prostor uplatnit znalosti a neselhával ve výsledcích jen kvůli neurologickým příčinám je tak nějak základ individuální práce. To že papír bude až v únoru jaksi neznamená, že syn nemá být vzdělávaný podle svých potřeb.

V případě že tě učitelka pošle do háje s kecama o „férovosti“ začala bych hledat jinou třídu/školu, protože zjevně bude problém a paní netuší základní principy co potřebuje ke své práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25449
6.1.22 12:33
@FlorenceF Jenkins píše:
Asi hodinu, muj bude psat pristi tyden. Taky šprtame, taktika je: co vim, napisu, co hned nevim-nemudruju, preskakuju a pak se k tomu vratim. Takhle uz promudroval 10minutovku z krajů :lol: jsem zvedava na efekt, aby si toho pak vubec vsimnul :lol:

tenhle systém se do něj snažím natlačit už druhej rok, moc úspěšná stejně nejsem, stejně kolikrát mudruje :roll: 8)
Je to boj, no…někdy vyšvihne krásnou jedničku i z nelehkých úkolů, ale jak se zasekne na zadání, tak než to přelouská, tak je po všem :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27750
6.1.22 12:58

@Mar__tanka1983 Hele, pokud nemáš ambice tlačit dítě od druhého stupňě někam na gympl či do výběrovky, ta bych nad známkami až tak nemudrovala a nedělala z testů posvátnou krávu.
Zaměřila bych se spíš na to, aby dítě látku ovládalo a chápalo (i když třeba v testu prostě nezaexceluje), aby umělo postupně pracovat s těmi stresovými situacemi (nezaseknout se na první věci - moje dítě bylo zprvu schopné škubat písemku :lol: ), plus teda domluvit se s učitelkou, lze-li (zkoušet ústně, dát možnost opravy, uvidí-li, že je dítě zaseklé, zkusit ho přes to dostat). A není-li úča úplně soudná, tak pak prostě tvrtě vyžadovat případná doporučení poradny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25449
6.1.22 13:07

@Svistice upřímně, já na tom nijak nebazíruju. A když na to přijde, já sama jsem chodila na víceletej gympl a ve čtvrtý třídě sem měla už i horší známky než syn.
U nás je problém ambiciozní (nebo jen téma k prudění hledající?) macecha :roll:
která ze známek právě dělá svatou krávu, pak jsou u nich zákazy a příkazy a zbytečný zle. Papír z PPP bude určen zřejmě především pro ni, že opravdu není řešením syna na tři hodiny zavřít samotného do pokoje s učebnicí a pak ho sprdnout, že nic neumí.

Navíc tedy se samozřejmě synovi snažím určitý věci a postupy - přijde mi škoda mít syna doma smutýho z trojky, když to umí na jedna, tak na tom spolu máknem, ať je to třeba na dvojku. A právě proto koukám na ten čas, abych ho připravila, jak rychle se od něj něco očekává, aby na to byl připravenej.
Co se týče učitele, uvidíme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27750
6.1.22 13:59

@Mar__tanka1983 To je teda opravdu nextka k pohledání. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2870
6.1.22 14:32

@Mar__tanka1983 Proc to dovolis?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25449
6.1.22 14:45
@VitaminC píše:
@Mar__tanka1983 Proc to dovolis?

Kdyby byla jednoduchá odpověď, jako je jednoduchá otázka… :nevim:
Bojuju už druhým rokem, ve spoustě věcech jsem aspoň něco vybojovala, ale co se týče učení, má paní plnou podporu otce, takže tam toho mnoho nezmůžu, když je u nich. Těžko synovi řeknu, neposlouchej tátu, neuč se :nevim:
Včera třeba ex synovi zavolal, že zjistil, že neudělal dobrovolný úkol z vlastivědy, tak mu oznámil, že o víkendu má zákaz návštěvy kamaráda, která už byla domluvená. Prostě to hrotěj oba, no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27750
6.1.22 14:57
@Mar__tanka1983 píše:Včera třeba ex synovi zavolal, že zjistil, že neudělal dobrovolný úkol z vlastivědy, tak mu oznámil, že o víkendu má zákaz návštěvy kamaráda, která už byla domluvená. Prostě to hrotěj oba, no.

To je fakt ko… Nemám slov.
On má s tou novou buchtou děcko, vi´d? Tady bych jí fakt přála, aby jí osud přidělil malého ADHD ds minimálně jednou dys… a nebo dítě podprůměrně inteligentní, to by možná taky stačilo.
Jen by mi teda bylo líto toho děcka, pokud by madam neprozřela a nechytla se za nos, protože to už by pak bylo jak u Meh v bledě modrém…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
6.1.22 15:16

Já dávám dětem takto velké písemné práce na celou hodinu, ale časový rozsah mám udělaný cca na 30 min, tak aby všechny děti měly dostatečně dlouho dobu na dokončení. Učitelka určitě tempo syna zná a ví jak pracuje, navíc čekáte na vyjádření z PPP… Osobně jako máma bych to nijak nehrotila, pokud se syn zasekne, nic s tím bohužel neuděláte, raději ať to má správně, než aby četl/psal rychle a měl písemku plnou chyb.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2870
6.1.22 18:04

@Mar__tanka1983 To je kus vola. Kolik ma mlady? Nemuzete tu stridavku uz zrusit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat