Polyneuropatie, veterina

16.4.20 00:28

Polyneuropatie, veterina

Zdravím.
Vím, že tohle sem nepatří, i když už jsem tu četla horší, ale jsem zoufalá.
Potřebuji něčí názor či zkušenost.
Mám čivavu, 4 letou.
Nedávno jsem si všimla, ze se ji motají zadní nožky přes sebe, chodila jako “modelka”, nejprve jsme se tomu smáli, ze je nemehlo. Ale před 14 dny se to začalo stupňovat, přestala rovně stát, jakoby se furt houpe ze strany na stranu, neudrží rovnováhu. Začaly se ji podlamovat, začala padat a před týdnem začaly už i přední packy. Když chodí, vypadá to, jakoby byla po narkoze. Začala také ucuravat, spíše nevědomky.

Dnes jsem byla na veterine. Doktor ji poslechl srdíčko, udělal vyšetření na čich, sluch, zkoušel nervy podél zad a hlavy a uzavřel to. Zdravou michu i hlavu ma. Také to není dle doktora ortopedicky problém. Dále zkoušel nervy na nohou, buď nereagovala a nebo velmi přehnaně. Zkoušel packy, dal je jakoby do pěsti, ohnul je na druhou stranu a měla je vrátit, ale nevrátila. Takto i často stojí. Pan doktor to uzavřel jako polyneuropatie, neurologicky problém. Udělal ještě odběry, aby si to potvrdil. Výsledek se dozvím zítra.

Jsem teď zoufalá, protože nevím, jaká je prognóza, zda nemůže ochrnout a jiné.
Nevíte o někom, kdo toto se svým pejsek zažil? Nebo nezažili jste to Vy? Nebo neznáte dobře veterináře? Nebo psi rehabilitace? Nebo… já nevím cokoliv. Chtěla bych ještě radši jeden názor, dalšího veterináře, který je opravdu dobry. Nechci do ni cpát, žádné kortikoidy a jiné, třeba zbytečně. Přece tak malý pes a malá játra.
Jinak i přes to všechno, je to stále veselý pejsek a bolest žádnou necítí.

Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Na tento dotaz zatím nikdo nereagoval, buďte první!

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat