Kocour žere kočkolit

789
14.4.20 21:46

Kocour žere kočkolit

Ahoj všem. Mám problém se svým sedmiletým kocourem. Přestal úplně zrat a jediný, co chce, je kockolit. Chodi ho regulérně zrat do zachudku. Dneska jsem byla na veterine, prý ma asi zacpu a dostal injekci, ale efekt zadnej. Stále nejí a nechce nic, kromě kockolitu. Nemáte někdo zkušenosti? Díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
626
14.4.20 22:00
@Monikap3 píše:
Ahoj všem. Mám problém se svým sedmiletým kocourem. Přestal úplně zrat a jediný, co chce, je kockolit. Chodi ho regulérně zrat do zachudku. Dneska jsem byla na veterine, prý ma asi zacpu a dostal injekci, ale efekt zadnej. Stále nejí a nechce nic, kromě kockolitu. Nemáte někdo zkušenosti? Díky.

Používáš stále stejný kočkolit?? Hlavně ho nenechat to žrát, je to nebezpečné.. Koupit jiný a nebo vyměnit za ty bílé krystalky..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
789
14.4.20 22:02

@Zlobolka123 ano, pořad stejný. Já nevim, co ho to popadlo. Už Týden jedl málo, teď od neděle vůbec nic. Jen na ten kockolit leze. Snažím se ho hlídat, ale chodím do práce. Nevim, co s nim je :-( furt polehava, je bez energie. Mám strach

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
626
14.4.20 22:10
@Monikap3 píše:
@Zlobolka123 ano, pořad stejný. Já nevim, co ho to popadlo. Už Týden jedl málo, teď od neděle vůbec nic. Jen na ten kockolit leze. Snažím se ho hlídat, ale chodím do práce. Nevim, co s nim je :-( furt polehava, je bez energie. Mám strach

Pokud máš možnost, zítra kup pytel kockolitu, ty bílé krystalky, vypozoruj jestli je bude žrát. Pokud ano, tak je výměn za noviny, ty už snad žrát nebude. Kockolit mu komplet ucpe střeva, tělo to nevstřeba.. Utrhni mu venku kousek trávy, a dej muji, třeba ji sní. Zvířata jedi trávu když je bolí žaludek. Poblinka se po ní. Jinak znovu veterina

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
789
14.4.20 22:12

@Zlobolka123 Jo my jdeme zítra na veterinu zas. Jen jsem se divila, ze nedostal nějakou výživu, když vůbec nezere. Stelivo vymenim. Ale ty silikonový krystalky jsou ještě nebezpečnější ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
626
14.4.20 22:18

@Monikap3 Uvidíš zítra, veterinář asi čeká, co sním udělá daná injekce ( nevím co píchl )..Určitě ho ale něco trápí, těžko říct co ale řekla bych, že ho něco bolí.. Ano ty silikonový krystalky jsou asi víc nebezpečné ale to klasické stelivo taky, jsou to kamínky co se hrudkují a ucpe mu to střeva, proto má už asi tu zácpu. Pokud nechceš zbytečně utrácet za ty krystalky ( nevíme jestli je taky nebude žrát ), tak můžeš i teď natrhat noviny a dát místo písku.. Nejsem veterinářka, neporadím co mu je a co ho trápí.. Jen radím jak zabránit tomu pojídání písku. A pije vodu??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
683
14.4.20 22:20

Kdyztak v Kauflandu jsem párkrát viděla, že tam prodávají trávu pro kočky 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
789
14.4.20 22:22

@Zlobolka123 ty noviny asi nebudou spatnej nápad. Dekuju. No trochu pije. Ale je jak hadrovej. Udělá dva kroky a lehne. Snad s nim veterinář něco udělá a snad hlavně ví, co děla :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
789
14.4.20 22:23

@Barry1997 díky za tip :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
626
14.4.20 22:29
@Barry1997 píše:
Kdyztak v Kauflandu jsem párkrát viděla, že tam prodávají trávu pro kočky 😊

Perfektní :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
626
14.4.20 22:31
@Monikap3 píše:
@Zlobolka123 ty noviny asi nebudou spatnej nápad. Dekuju. No trochu pije. Ale je jak hadrovej. Udělá dva kroky a lehne. Snad s nim veterinář něco udělá a snad hlavně ví, co děla :-(

Snad ano. Přinejhorším můžeš veterinu vždy změnit. Budu držet kocourkovi palečky ať je brzy fit :srdce: Dej vědět jak mu je zítra :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
115
14.4.20 22:58

Asi bych zkusila jinou vetetinu, tohle je opravdu vrlmi akutní, delali mu tam náběry krve nebo jiná vyšetření?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
789
15.4.20 11:38

@fyziowomen @Zlobolka123 Krev mu dělali, má jí v pořádku. Dostal dneska glukozu, zavodnili ho, k tomu další injekce na podporu funkce střev a zítra znova na kontrolu. Mám mu dát trávu na ukusování, vyhodit ten kočkolit a holt mu nechat prázdnou bedýnku, když to žere. On jí stejně líže, blbec. Do toho mám ještě pastu, která má rozpouštět chuchvalce v žaludku a působí projímavě, to mám do něj cpát. A zkusit vzít moč na rozbor. Já se picnu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
115
15.4.20 12:52

@Monikap3 tak to ho vyšetřili dobře, uvidíte, jak se to bude vyvíjet v dalších hodinách a dnech, ta pasta by mu mohla pomoci. Neudělali jste třeba v poslední době nějakou změnu? Nábytek, nový člen rodiny? Kdyžtak udělat sono, pokud by se jeho stav nelepšil, můžete zkusit jiného veterináře, občas víc hlav víc ví. Držim palce, ať je mu brzy lépe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
789
15.4.20 13:00

@fyziowomen Právě, že vůbec žádná změna neproběhla. Jen jsem v rámci současné situace víc doma, na to není zvyklý, normálně furt někde trajdám i přes noc. Tak leda, že bych ho rozčilovala já. Uvidím, snad se uzdraví a nebude nutná operace :( S tím kočkolitem mě hrozně štve ale :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat