Proč kocourek umřel??

4109
12.4.20 11:15

Proč kocourek umřel??

Ahoj, potřebuju od vás poradit. Dnes mi umřel kocourek. Byly mu necelé čtyři roky. Povahově byl spíš klidný a plachý, ale rád se mazlil. Teď popisu, co se stalo během posledních dvou dnů. V pátek ráno jsem si všimla, že z ničeho nic je kocourek apatický, nejí, nepije. Zvracel naposledy někdy minulý týden, od té doby ne. Jednou se vyprázdnil mimo WC. Ještě ten den jsem přítele poslala s kocourkem k veterináři. Dělali mu rentgen, ultrazvuk, odběry krve, vše bylo v pořádku. Nechali si ho na klinice přes noc. Ráno volali, že se výrazně zlepšil a můžeme si pro něj přijet. Dostal teda ATB, že prý je to nejspíš nějaký zánět žaludku. Ještě mu našli malý kamínek na ledvině, ale to prý kočky občas mívají a dneska jsme měli jet ještě s odebranou močí na kontrolu. Takže doma dostával dietní paštiku s probiotiky, pěkně jedl, pil, mazlil se a vrnel. Vypadal o moc lépe. Přes noc jsme ho oddělili od dalších dvou koček, aby měl klid. Ráno jsem ho našla mrtvého. Nechápu to. Můžete mi někdo říct, co se mohlo stát? Jsem z toho úplně v háji, prostě to nechápu! Když umřel, vytekla mu ještě krev z čumáčku…může to něco znamenat? Proč byl včera už v pohodě a dneska jsem ho našla mrtvého?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19829
12.4.20 11:16

No to ti poví asi jedině veterinář, kdyby se udělala pitva…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1273
12.4.20 11:17

Pitva na veterině, jedině tak to zjistíš. A je mi to líto :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.4.20 11:17

Alergická reakce na ATB, otrava?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
626
12.4.20 11:18

Nejsem veterinář.. To ti s přesností řeknou asi jen oni.. Ale napadlo mě něco na mozečku, když ta krev z čumáčku :( Je mi to opravdu líto, drž se :hug: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4109
12.4.20 11:18
@Monchichik píše:
No to ti poví asi jedině veterinář, kdyby se udělala pitva…

Joo, to je mi samozřejmě jasný, že mi to tu nikdo neřekne na 100%…spíš pokud tu někdo má nějakou zkušenost, nebo ví co by to mohlo být…nechápu to…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4109
12.4.20 11:22

@Zlobolka123 taky mě napadlo, že mohl mít nějakej nádor na mozku třeba :,( hlavičku mu nevysetrovali, takže vůbec nevím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19829
12.4.20 11:24

@juliettee no tak vyšetřený byl, nic mu podle veterináře nebylo, tak je to divné…nebo že by veterinář něco zanedbal…stát se mohlo cokoliv…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2859
12.4.20 11:24

No stalo se nám něco dost podobného, byla to otrava. Byl to ale kocourek, co chodil ven a obcas přinesl nějakou tu myš. Na to by ale váš veterinář z krve musel přijít.
Je mi to líto, drzte se :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4109
12.4.20 11:26

@Rachel_cz náš kocour byl jen v bytě, ven nechodil. Takže otrava to nemohla být, jo ještě mu zaváděli nějakou sondu do žaludku, jestli nemá v sobě nějaké cizí těleso a neměl, prostě všechna vyšetření byla v pořádku…proto tomu prostě nerozumím :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4109
12.4.20 11:27

@Monchichik jediné co mu nedělali, tak vyšetření mozku…jinak snad všechno…tak že by měl nějaký ten nádor? Já vím že na to takhle stejně nepřijdu, jen prostě hádám…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19829
12.4.20 11:29

@juliettee no třeba mu mohlo selhat i ze stresu srdíčko nebo mrtvička…to fakt mohlo být cokoliv…nevím, jak je to s pitvou, kolik se platí, abys věděla s jistotou, co se stalo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18523
12.4.20 11:35

Je mi to líto, jistotu dá jedině pitva, pokud to chcete podstoupit. Ale napadá mě mrtvicka, něco na mozku, otrava? Ale fakt jen hádám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1927
12.4.20 11:36

Pitva asi nebude levná záležitost. Ale možná že by mu mohli dodatečně zkontrolovat tu hlavičku.
Ale jinak je mi to moc líto :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1021
12.4.20 11:36

Nemyslím si ze to byl nádor. Ten se projevuje u koček změnou chování, nestabilní chůzi, třes. Samozřejmě taky nemusí. Myslím ze dostal nějaký záchvat, mrtvicku… proto třeba i ta krev, kdy mu mohla při záchvatu prasknout nějaká cévka. Je mi kocourka líto, džte se :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat