Agresivní pes u našich

PHV
1307
10.4.20 17:20

Agresivní pes u našich

Ahoj holky, potřebuju si postěžovat.
Naši pořídili mému 14ti letému bratrovi štěně border kolie s PP.
Feně je nyní 7 měsíců a vyjíždí po mém ročním synovi i čtyřleté dceři. Podotýkám, že děti si jí ani nevšimnou. Dnes byl od ní syn dobré dva metry a ona z ničeho nic po něm vystartovala. Samozřejmě jsem už ve střehu a malého mám pořád na ruce, jemu se to nelíbí protože zrovna začal chodit. Řekla jsem našim, že už tam prostě odmítám jezdit.
Dnes jsem si šla pro věci do obýváku, všichni seděli venku. Byla jsem tam já a od někud přišel ten pes, a začala na mě vrčet!!! Vždycky začne obcházet, ocas stažený u země, pořád bojový postoj. Když už jsem se fakt rozčílila, akorát mě sjeli že co nadělám, že by nikoho nekousla a div jí chudinku nepolitují.
Jsem z toho fakt špatná a prostě tam už nepojedu, nehodlám být pořád ve střehu a nemoci ani děti pustit po zahradě, když oni s tím nic nedělají. Řekla jsem, že přijedu až ten pes bude mít boudu a řetěz aspoň na tu chvíli co my tam budeme.
Je mi jasné že je to ještě štěně, ale právě proto by jí měl někdo vychovávat, že tohle se nedělá a rozhodně se neútočí na děti a návštěvy. Navíc i útočí na tříletou fenku jorkšíra, co mají naši, ta už chudinka ani nevyleze z pelechu když se tam kolie volně pohybuje.
Jak byste se zachovaly vy? Je tu nějaký odborník na psy prosím?
Já sama mám ze psů celkem fobii, a tohle mi fakt nepřidá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
386
10.4.20 17:47

Je to stene, buduje si svoje teritorium, jsi pro nej cizi a nepatris do nej. Je potreba aby ji majitele spravne vychovali, aby vedela, ze ty tam smis a na tebe a deti se nevrci.
Retez a bouda je nastesti uz brano jako trestny cin „tyrani zvirat“, takze tudy cesta ne.
Jinak, porad plati to, ze pes ten strach z tebe proste citi a podle toho se taky chova.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12306
10.4.20 17:50

A neudelali ji deti neco? Nebo nekrici moc? Vypada to, ze se vas spis boji, proto vrci. Zkusila bych priste privezt nejake pamlsky a hracky at ji to deti daji. Treba to pomuze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
PHV
1307
10.4.20 17:53

@iiiv neudělali a nekřičí, malej prostě jen jde kolem, ale třeba 2metry od ní, ani si ji nevšimne a ona vystartuje a začne po něm chňapat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2643
10.4.20 17:58

Víš trošku něco o psech? Vyjíždí, nebo si shání stádo? Pokud je to Border.. navíc má PP, což by mělo agresivitu eleminovat. Nemohl jí někdo ublížit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10096
10.4.20 18:00
@Petula306 píše:
Víš trošku něco o psech? Vyjíždí, nebo si shání stádo? Pokud je to Border.. navíc má PP, což by mělo agresivitu eleminovat. Nemohl jí někdo ublížit?

Přesně, border collie tohle dělají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
PHV
1307
10.4.20 18:00

@Petula306 nene vyloženě vyjíždí a útočí. Když má někdo něco v ruce tak po něm taky jde, mámě i bráchovi kousla do ruky když jedli. A samozřejmě ze mě cítí strach, tak jde i po mě. Ale když mi útočí na děti, kdo by se nebál

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8534
10.4.20 18:05
@Petula306 píše:

Toto mě u toho popisu taky napadlo, jestli zakladatelka jen špatně nevyhodnocuje chování psa, sama asi zkušeností moc nemá, když píše, že má ze psů fobii (což taky může celou situaci přiživovat). Pokud ten pes tam roste jako dříví v lese (protože to je přece ten chytrej pejsek, co tancoval v soutěži na Nově a všechno umí od narození sám :roll: ) a nikdo nerozvíjí jeho přirozené vlohy, nemá dostatečné vyžití… tak to prostě nedělá dobrotu a je nejvyšší čas, aby si někdo vyndal hlavu ze zadku a začal s tím psem nějak pracovat. Já to vidím jako nevhodnou volbu plemene :nevim: Agresivní BOC znám a dopadlo to tam dost nedobře, ono když jim je*ne s prominutím, tak to stojí za to, ale ta byla bez PP.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.4.20 18:09
@Scara píše:
Je to stene, buduje si svoje teritorium, jsi pro nej cizi a nepatris do nej. Je potreba aby ji majitele spravne vychovali, aby vedela, ze ty tam smis a na tebe a deti se nevrci.
Retez a bouda je nastesti uz brano jako trestny cin „tyrani zvirat“, takze tudy cesta ne.
Jinak, porad plati to, ze pes ten strach z tebe proste citi a podle toho se taky chova.

Opravdu trestny cin? Sousedi toto totiz praktikuji u psa, ktereho si jako stene poridili minule leto. Na noc zabarikadovany v male boude, pres den na retezu u boudy. Je to hnus se na to divat :,(

• Citovat
  • Nahlásit
PHV
1307
10.4.20 18:11

@Michelle_M ze začátku jsem se jí vůbec nebála, začalo to až když jsem viděla jak nás jen obchází, ocas stažený, pohladit se nenechá. A pak začala vyjíždět, štěkat, vrčet atd..
Brácha s ní chodí na procházky, učí jí různý ty blbinky co tihle psi umí, protože jsou chytří. Ale přijde mi, že nějaká socializace mu nic neříká. Jak jsem psala, útočí i na našich jorkšírku. Když se tohle děje, a máma na něj volá ať si k ní, jde, že tam vrčí na děti - ať jí jde vychovávat - brácha od počítače akorát něco zamručí a víc to nikdo neřeší. Psa poplácají po hlavě, fujky to nesmíš tytyty to se nedělá což pro psa je symbol chválení, tohle utěšování. Že vlastně jedná správně, pokud já vím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6292
10.4.20 18:34

Poraďte se v chovatelské stanici, ze které štěně máte, resp. rodiče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
332
10.4.20 18:34

Mne přijde běžným zvykem, že když návštěvě pes vadí, tak se zavře. Obzvlášť když jsou malé děti, tam musíš být na stopkách i u hodného psa. Prosimte ale hlavně nepřenes svůj strach ze psů i na děti :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
10.4.20 18:35

No určitě se snažte vysvětlit, že plácat psa po hlavě za vyjíždění není to pravé, přesně jak píšete, spíše to pro něj vyzní jako schválení jeho chování.. Podle popisu mi to přijde spíše ze strachu - agresivní pes se staženým ocasem mezi půlkami? To se mi nezdá. Je také potřeba, aby měl pes dostatečné vyžití - nepíšete, zda s ním něco dělají, učí ho nové povely, hrají si s ním.. Já bych zkusila psa dostatečně unavit - hry, procházky a jak už někdo psal, rozvíjet jeho vlohy (mohou zkusit stopy, různé čichací úkoly (ukážu - schovám - pes najde), cvičák.. Také se přikláním k názoru, že se jedná o špatnou volbu plemene, nerespektování potřeb psa a výchovu stylem „on z toho nějak vyroste, je to štěně“. Nevyroste, pokud se s tím psem nezačne pořádně pracovat, aby nemyslel na kraviny a neučil se jít po všem, co se hýbe, aby měl alespoň nějakou zábavu, bude se to spíše zhoršovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
PHV
1307
10.4.20 18:42

@Empire Ne ocas mezi pulkami, ale u země. Veselý pes má ocas nahoru a mrská s ním a ne strnule dole, tak to myslím.
Bratr s ním chodí na procházky do lesa, na louku, háže mu aport, co vím. :think:
Akorát rodiče to prostě berou tak, že je to jeho pes a on se o něj má postarat (když byl mladší koupili mu k narozeninám křečka a on ho nechal doslova chcípnout žízní) ještě teď je mi z toho zle. Myslím, že tehdy k 10.narozeninám.
Nechci nijak situaci komplikovat ani přenášet strach na děti, to vůbec nedělám. Ale u tohoto psa prostě necítím dobrý pocit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
10.4.20 18:46

I malý bráška může na cvičák, obrátila bych se na nějaký poblíž a zkusila se optat tam, co dělat v jaké situaci ;) Určitě vám pomohou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat