Polyp na žlučníku

Anonymní
13.2.21 22:13

Polyp na žlučníku

Dobrý večer,

4/2020 jsem byla kvůli nevolnostem poslána na sono břicha. Ve zprávě se píše: žlučník-tenkostěnný s drobnou nástěnnou hyperechogenitou 3mm… předpokládám, že jde o malý polyp. Problémy s nevolností se vrátily a navíc se mi teď někdy stává, když se ohnu, jako bych si skřípla sval v oblasti žlučníku. Za chvíli bolest přejde. Za obvodní teď nemá smysl chodit, bere jen naléhavé případy kvůli covidu. A tak by mě zajímalo, zda někdo také měl malý polyp na žlučníku, za jakou dobu jste šli na kontrolní ultrazvuk a jaký byl vývoj.
Děkuju

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23821
13.2.21 22:24

Polyp ti v zadnem pripade nebude delat takove potize. Nema jak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
710
13.2.21 23:42

Jak nemá smysl chodit za obvodní? Já byla minulý týden na preventivce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8466
14.2.21 00:56
@Anonymní píše:
Dobrý večer,4/2020 jsem byla kvůli nevolnostem poslána na sono břicha. Ve zprávě se píše: žlučník-tenkostěnný s drobnou nástěnnou hyperechogenitou 3mm… předpokládám, že jde o malý polyp. Problémy s nevolností se vrátily a navíc se mi teď někdy stává, když se ohnu, jako bych si skřípla sval v oblasti žlučníku. Za chvíli bolest přejde. Za obvodní teď nemá smysl chodit, bere jen naléhavé případy kvůli covidu. A tak by mě zajímalo, zda někdo také měl malý polyp na žlučníku, za jakou dobu jste šli na kontrolní ultrazvuk a jaký byl vývoj.
Děkuju

Kdo ti na sono břicha poslal, tak tomu musíš donést výsledek zpět. A vysvětlí ti co je to a jaký další postup se bude volit. Nebo tě odešle jinam. Oni vlastně nepopsali vyloženě, že jde o polyp? To sis diagnózu určila sama?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
malosa
14.2.21 01:02

Zkusenost

@mroe Presne tohle tvrdili me sestre, ktera mela roky problemy se zazivanim. „Mate polyp, ale s tim jidlem, to bude spis psychicke.“ Nakonec potkala doktora, ktery ji rekl, ze ten polyp je presne duvod, proc ma problemy se zazivanim. Sla na odstraneni zlucniku a od te doby ma pokoj. Urcite to muze souviset. Problemy mela opravdu velke.

• Citovat
  • Nahlásit
23821
14.2.21 07:36
@malosa píše:
@mroe Presne tohle tvrdili me sestre, ktera mela roky problemy se zazivanim. „Mate polyp, ale s tim jidlem, to bude spis psychicke.“ Nakonec potkala doktora, ktery ji rekl, ze ten polyp je presne duvod, proc ma problemy se zazivanim. Sla na odstraneni zlucniku a od te doby ma pokoj. Urcite to muze souviset. Problemy mela opravdu velke.

Jako, ze ta trimilimetrova vec dela takove problemy? Ne, nedela. Jestli se zlucnik nevyprazdnuje spravne se na UZ nepozna, ale polyp za to opravdu nemuze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.2.21 08:42

@Angry_birds
U nás tohle teď nedělají. Většina neakutních věcí řešíme po telefonu a emailu, jelikož tam Dr od rána do večera řeší převážně covid a neodkladné věci.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.2.21 08:46

@lasička1
Neurčila, v poznámce je uvedeno: jedná se nejspíše o polyp nebo měkký konkrement žlučníku. Na sono břicha mě poslala obvodní Dr a té jsem samozřejmě zprávu i předala. Řekla dobré a to je vše. Na Sonu řekli hlídat, ale jak často to právě nevím :think:

• Citovat
  • Nahlásit
23821
14.2.21 10:33
@Anonymní píše:
@lasička1
Neurčila, v poznámce je uvedeno: jedná se nejspíše o polyp nebo měkký konkrement žlučníku. Na sono břicha mě poslala obvodní Dr a té jsem samozřejmě zprávu i předala. Řekla dobré a to je vše. Na Sonu řekli hlídat, ale jak často to právě nevím :think:

Ale to prece neni tvoje starost. Ted s tim nebude delat nikdo nic. Kaminek muze delat potize, kdyz je vetsi ( coz pri takove velikosti tezko, ten by prosel i zlucovymi cestami), Polyp ti to nedela. Drzet dietu bys mela tak jako tak, vic s tim ted nikdo delat nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.2.21 11:50

@mroe
Nehlídá se to proto, že polyp může být vznikem rakoviny? A kdyby se zvětšoval, tak se musí odstranit žlučník? Tak jsem to aspoň četla na internetu, že polyp se musí hlídat kvůli vzniku rakovin :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
23821
14.2.21 13:44
@Anonymní píše:
@mroe
Nehlídá se to proto, že polyp může být vznikem rakoviny? A kdyby se zvětšoval, tak se musí odstranit žlučník? Tak jsem to aspoň četla na internetu, že polyp se musí hlídat kvůli vzniku rakovin :nevim:

Ano, ale z 3mm polypu nevyroste za tyden, za mesic ani za rok. A navic to mozna ani neni polyp, ale drobny kaminek, uvidi se casem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.2.21 14:49

@mroe
Super a na to se právě dotazuji v tomto tématu, tedy za jakou dobu se má jít na kontrolní UZ a jaký byl vývoj u jiných ;-)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat