Pomohli jste cizím lidem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Alisiae
Povídálka 24 příspěvků 16.01.19 11:45
Pomohli jste cizim lidem ?

Ahoj,
chci se Vam sverit s tim, co se mi ted stalo.
Stala jsem na zastavce, pila kavu a kelimek se zbytkem vyhodila do kose…
Zanedlouho prisel kluk cca 25-30 let, bezdomovec, prohrabl kos a muj kelimek si vzal a dopil zbytek…
Me ho bylo tak lito, ze jsem ho zastavila a dala mu 100kc (jasne je to malo ale aspon neco''…)
a promluvila jsemsi s nim, byl mily a rekla sem mu at se z toho odraZi at to neutrati za alkohol nebo drogy.Vim ze to treba udela ale chtela sem aby vedel ze ostatni nejsou lhostejni…
No, pak kdyz jsem odchazela, vsimla sem si ze si povida pro sebe, coz mi bylo jeste vic lito, ja sama jsem psychicky nemocna…
Pomohli jste take takto nekomu? Prispivate ma jakoukoliv charitu?
Mam z toho dobry pocit :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
neila
Extra třída :D 11277 příspěvků 16.01.19 11:54

Ano, kdysi jsem i prostřednictvím tady jedné skupiny pomáhala nějakým maminkám v nouzi :palec: potraviny, věci, drogerie, co bylo potřeba… u jedné jsem byla i doma, byla moc milá a doufám, že už se mají lépe :palec: jedna to i zneužila, pak se na to přišlo, omluvila se… lidi jsou různí :nevim: Ale nelituji, když pomáhám, dělám to s přesvědčením, že dělám dobře. Jak s tím ten člověk naloží je jeho věc, jeho karma :kytka: Ale myslím, že naprostá většina je vděčná a opravdu potřebná. Teď taky občas pomůžu :palec:

sportka
Kecalka 102 příspěvků 16.01.19 11:58

Pomáhám zvířatům.
Každý kdo chce, může pracovat a nemusí žít na ulici.

Kaileee
Zasloužilá kecalka 815 příspěvků 16.01.19 11:59

přispívám každý měsíc na Dobrého anděla, ale abych dala nějakému bezďákovi stovku? Tak to fakt nikdy! To raději pošlu zas na Dobrého anděla. Jednou po mně nějaký žebral, chtěla jsem mu dát jídlo a řekl, že to nechce, tak ať jde robit…
A pokud si ještě povídá pro sebe, bůhví co je to zač

Tichošlápek
Extra třída :D 12172 příspěvků 16.01.19 12:06

Takovým individuím ne. Prispivam pravidelně útulku pro zvířata

Premek_Orac
Závislačka 4667 příspěvků 16.01.19 12:07

@Alisiae Ano, dělám to také. Myslím, že tys udělala to, cos mohla. nejsi zodpovědná za to, jestli to použije na jídlo, nocleh, nebo na chlast či fet. Tys mu dala tu šanci.

Kriss Tina
Echt Kelišová 7624 příspěvků 16.01.19 12:09

Na ulici nikomu nic nedávám, ani když za mnou někdo přijde a žebrá, i když jim dáš pár korun tak je to nijak zvlášť nevytrhne a stejně si za to koupí leda pivo nebo krabičák… Ani na ty organizace nepřispívám, protože si vetšinu těch peněz rozdělí ti, co to spravují a k potřebným se dostane jenom zlomek… Ale klidně daruji věci, krmení do útulku pro pejsky nebo oblečení, výbavu, hračky po malém za odvoz nějaké chudší mamince.

luci5
Závislačka 4030 příspěvků 3 inzeráty 16.01.19 12:09

Bydlíme ve větším městě u zastávky mhd. Často zde sedávají na lavičce různí exoti. Jednou jsem přijela z nákupu a zrovna tam seděl starší pán, bezdomovec. Měl v ruce tři rajčata, která byla shnilá a on je s velikou chutí jedl. Bylo mi ho v tu chvíli tak strašně líto. Vyndala jsem nákup z auta a do sáčku jsem odebrala tři rohlíky a párky a donesla mu se slovy, ať se nají něčeho normálního. Měl chudák pomalu slzy v očích a dokola říkal, že mi to nemá jak oplatit. Já jsem vůči těmto lidem strašná citlivka, hlavně když jsou staří a vím, že už té fyzické práce moc dělat nemůžou.
Jinak tedy často věnuji věci do charit a maminkám samozivitelkam. S penězi jsem opatrnější, nevěřím, že se celá částka z veřejných sbírek dostane postiženým do ruky. Tam to řeším tak, že postižené najdu a dám jim peníze přímo do ruky (např. po povodních jsem takto udělala).

KalamityJohn
Kelišová 6786 příspěvků 16.01.19 12:10

Podle nálady a hotovosti přispívám i na ulici - i když u nás somrují spíš na křižovatkách - a pak různě přes náš kostel.

vejilka
Závislačka 4970 příspěvků 16.01.19 12:13

Spíš různé charity. Daruji oblečení. Jinak bezdomovci dám občas cígo, když mě vidí kouřit a zeptá se. Já je tedy s tím chlastem docela i chápu. Teď se jich nechci zastávat, ale venku he zima, oni se tím zahřejou a prostě se alkoholiky stanou :nevim:

Markéta80
Hvězda diskuse 42023 příspěvků 16.01.19 12:13

mladý člověk bezdomovcem? Peníze bych mu rozhodně nedala, to je stejné jako kdybych jí vyhodila do kanálu :? Co myslíš že si za ní asi koupí? kdo se dostane na dno tak šanci má se odrazit, jenže tam kde by mohl být musí taky něco dodržovat takže raději jsou na ulici kde nemusí vůbec nic :?

Lana25
Kecalka 305 příspěvků 16.01.19 12:14

ja si myslím, že ti lidi jsou rádi, že si jich vůbec někdo všimne.
@Alisiae udělalas dobře.

Lana25
Kecalka 305 příspěvků 16.01.19 12:15

jinak kdyby někdo nevěděl, spousta z těch lidí má duševní problémy :nevim: to asi není úplně sranda se pak odrazit ode dna.

Alisiae
Povídálka 24 příspěvků 16.01.19 12:15

@Kaileee @Tichošlápek co je zac,individuum..ja sem sama psychicky nemocna,byla sem I v lecebnach a to sem taky individuum? Jako s psych. nemoci je to opravdu nekdy tezke,lide vas kvuli tomu I treba vylouci z rodiny,spolec­nosti,nekteri lide jsou treba I jednodussi ale to preci neznamena ze si nezaslouzi pomoc ne? :,(

Tichošlápek
Extra třída :D 12172 příspěvků 16.01.19 12:18

@Alisiae bezdomovec hrabajici se v odpadcich je individuum - pro mne. Zvláště pokud je mladý. Tím, ze někomu takovému das stovku s promluvou do duše mu nepomuzes. Neublizis, ale ani nepomuzes. Jen z toho budeš mít dobrý pocit. Což je taky benefit, proč ne, když ti to děla dobre.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Psychiatr Jan Cimický o Jiřím Pomejem: Bál se smrti, řešili jsme i Andreu!

Předtím než byl Jiří Pomeje hospitalizovaný s rakovinou kostí v Nemocnici Na... číst dále >

Když jsme jí sáhli na kufr, strachy zbledla. Zásadní svědectví v kauze heroinové Terezy?

Svědectví, které jí zlomí vaz? V kauze Češky Terezy obviněné z pašování... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >